Документ підготовлено в системі iplex
Виконавчий комітет Київської міської ради народних депутатів | Постанова від 30.04.1991 № 234
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
ПРЕЗИДІЯ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ ПРОФСПІЛОК
П О С Т А Н О В А
N 234 від 30.04.91
Про внесення змін та доповнень до постанови
виконкому міськради і президії міськради профспілок
від 15.07.85 N 582 "Про порядок застосування у м. Києві
"Правил обліку громадян, які потребують поліпшення
житлових умов, і надання їм житлових приміщень
в Українській РСР"
Виконавчий комітет Київської міської Ради народних депутатіві президії Київської міської ради профспілокП О С Т А Н О В Л Я Ю Т Ь:
1. Внести в постанову виконкому міськради і президіїміськради профспілок від 15.07.85 N 582 ( ra0582051-85 ) "Пропорядок застосування у м. Києві "Правил обліку громадян, якіпотребують поліпшення житлових умов, і надання їм житловихприміщень в Українській РСР" такі зміни та доповнення:
1) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Встановити, що потребують поліпшення житлових умоввизнаються громадяни, які мають жилу площу до 7,5 кв. м включнона кожного члена родини".
2) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Встановити, що жилі приміщення у м. Києві надаютьсягромадянам у межах 13,65 кв. м жилої площі, але не більш однієїкімнати на одну особу і не менш, як 9 кв. м жилої площі.
Виходячи з даних статистичної звітності, визначити рівеньсередньої забезпеченості громадян у м. Києві, жилою площею 9,0 кв.м на одну особу".
3) пункт 5 викласти в такій редакції:
"3. Встановити, що на квартирний облік беруться громадяни,які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають тапрописані у м. Києві не менш, як п'ять років. Цей строк непоширюється на випадки прописки другого з подружжя, неповнолітніхдітей і непрацездатних батьків".
2. Доповнити постанову виконкому міськради і президіїміськради профспілок від 15.07.85 N 582 ( ra0582051-85 ) пунктами7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 в такій редакції:
"7. Дозволити виконкомам районних Рад народних депутатів,підприємствам, організаціям та установам, які мають житловий фонді ведуть житлове будівництво, або беруть пайову участь в житловомубудівництві, зараховувати на квартирний облік громадян:
- які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї,незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за9 років, крім подружжя (в тому числі, якщо займане ними жилеприміщення складається більше як з однієї кімнати);
- які проживають у двокімнатних квартирах з суміжнимикімнатами, де утворилось дві або більше родини або у трикімнатнихквартирах, де утворилось не менше двох родин та відсутняізольована кімната для однієї з них, при умові, якщо на одну особуродин, залишених проживати в цій квартирі, припадатиме не більшеоднієї кімнати;
- які проживають в службових приміщеннях, наданих у зв'язку зхарактером їх трудових відносин, не менше п'яти років і незалежновід розміру приміщення;
- які проживають та прописані згідно договору піднайму неменше, ніж п'ять років після його укладення, в будинках державногофонду або згідно договору найму в будинках житлово-будівельних тажитлових кооперативів, а також в жилих приміщеннях, які належатьгромадянам на праві особистої власності;
- які проживають не менше п'яти років в комунальнихквартирах, незалежно від розміру жилої площі, яку вони займають;
- які постійно прописані та мешкають в гуртожитках абозабезпечені житлом менше 7,5 кв. метра та досягливісімнадцятирічного віку або одружилися чи влаштувалися на роботуу передбачених законом випадках до досягнення повноліттявідповідно з часу одруження або влаштування на роботу;
- у складі родин яких є інваліди дитинства, хворі іншихкатегорій, що користуються відповідними пільгами у випадках, якщона кожного члена сім'ї припадає менше 9,0 кв. метрів жилої площі.
8. Встановити, що підприємства, організації та установи, якібудують житло господарчим способом, мають право зараховувати наквартирний облік ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці,воїнів-інтернаціоналістів, учасників ліквідації наслідків аваріїна ЧАЕС, передовиків виробництва, які пропрацювали на підприємствіне менше 20 років, якщо на кожного члена родини припадає не більше8 кв. м, з включенням в списки підприємств, організацій, без правазарахування на квартирний облік у райвиконкомах.
9. Дозволити виконкамам районних рад народних депутатів,підприємствам, установам, організаціям надавати позачергово житлородинам, у складі яких є хворі онкологічними захворюваннями тавідкритою формою туберкульозу.
10. Встановити, що пільгою кожна сім'я може скористатисятільки одноразово, а у випадку виникнення надалі умов дляповторного заліку на облік, надання житла відбувається назагальних підставах, за виключенням хворих туберкульозом відкритоїформи або психічними захворюваннями.
11. Встановити, що надання жилої площі громадянам, якірозлучилися, провадиться згідно черги квартирного обліку, але непізніше ніж через рік після розлучення.
12. Встановити, що громадяни, зараховані на квартирний облікна загальну чи пільгову чергу згідно встановлених цією постановоюпідстав, для визнання їх потребуючими поліпшення житлових умов,забезпечуються житлом згідно черги, але не раніше громадян,зарахованих на облік до прийняття цієї постанови".
3. Пункти 7, 8, 9 постанови виконкому міськради і президіїміської ради профспілок від 15.07.85 N 582 ( ra0582051-85 )відповідно вважати пунктами 15, 16, 17.
Голова виконкому Київської міської
ради народних депутатів Г.Малишевський
Голова Київської міської ради
профспілок М.Верес