• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження основних засад екологічної політики в місті Києві

Київська міська рада | Рішення від 20.06.2002 № 84/84
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 20.06.2002
  • Номер: 84/84
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 20.06.2002
  • Номер: 84/84
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія XXIV скликання
РІШЕННЯ
N 84/84 від 20 червня 2002 року
Про затвердження
основних засад екологічної політики
в місті Києві
Відповідно до Конвенції про доступ до інформації, участь
громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з
питань, що стосуються довкілля ( 994_015 ), ратифікованої
Верховною Радою України 6 липня 1999 року ( 832-14 ), пункту а)
частини 1 статті 15 Закону України "Про охорону навколишнього
природного середовища" ( 1264-12 ), з метою посилення ролі
екологічного фактору в системі сталого розвитку м. Києва,
вироблення та реалізації ефективної екологічної політики щодо
покращення довкілля столиці Київська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Основні засади екологічної політики в м. Києвізгідно з додатком.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київськійміській державній адміністрації) керуватися Основними засадамиекологічної політики в м. Києві при формуванні відповідних програмщодо забезпечення сталого розвитку столиці.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань екологічної політики.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київської
міської ради
від 20.06.2002 N 84/84
Основні засади
екологічної політики в м. Києві
I. Загальні положення
1. Метою Основних засад екологічної політики в м. Києві єсталий розвиток міста, який передбачає узгодженість економічного,соціального та екологічного аспектів розвитку столиці.
2. Для досягнення визначеної мети Київська міська рада та їївиконавчі органи зобов'язуються постійно поліпшувати станнавколишнього природного середовища та запобігати його забрудненнюшляхом розробки і впровадження відповідних цільових заходів тапрограм.
II. Пріоритетні напрямки Основних засад
екологічної політики в м. Києві
1. Вирішення питань утилізації побутових та промисловихвідходів.
2. Поліпшення екологічного стану повітряного і водногобасейнів, земельних ресурсів м. Києва та якості питної води.
3. Гарантування радіаційного захисту населення та довкілля,зведення до мінімуму шкідливого впливу наслідків аварії наЧорнобильській АЕС.
4. Формування збалансованої системи природокористування таструктурної перебудови виробничого потенціалу економіки,екологізація технологій у промисловості, енергетиці, будівництвіта на транспорті.
5. Збереження біологічного та ландшафтного розмаїття.
6. Благоустрій та озеленення міста.
7. Екологічна освіта та виховання.
8. Вдосконалення системи екологічного управління містом.
III. Шляхи ефективного розв'язання
екологічних проблем у м. Києві
1. Раціональне використання земельних, водних, рекреаційнихта інших природних ресурсів, створення умов для їхньоговідновлення.
2. Поліпшення санітарно-гігієнічного й екологічного станум. Києва шляхом впровадження сучасних технологій збирання,вилучення, переробки та знешкодження промислових і побутовихвідходів, запобігання забрудненню атмосферного та водногобасейнів, земельних ресурсів тощо.
3. Забезпечення захисту міста від несприятливих природнихявищ, стихійних лих та техногенних аварій шляхом заходів щодопопередження та ліквідації їх наслідків.
4. Наукова підтримка розв'язання екологічних проблем столицішляхом проведення наукових досліджень, впровадження новітніхнаукових розробок з метою сприяння вирішеннюсоціально-економічних, екологічних та інших проблем, передусім уаспекті ресурсо- та енергозбереження.
5. Створення інформаційних систем для проведення екологічногомоніторингу міста шляхом вивчення, вдосконалення та поширенняпередового зарубіжного досвіду, накопичення статистичних та іншихданих, необхідних для аналітичних розробок.
6. Міжнародне співробітництво в галузі охорони навколишньогоприродного середовища з метою забезпечення сталого розвитку міста.
7. Удосконалення системи управління та формування всіх видівінфраструктури у м. Києві в галузі охорони навколишньогоприродного середовища:
7.1 впровадження та удосконалення системи екологічногоменеджменту і аудиту відповідно до міжнародних вимог (EMAS) тадержавного стандарту України (ДСТУ ISO 14001-97);
7.2 удосконалення виробничої сфери із забезпеченням їїекономічної ефективності й соціального спрямування, створенняналежних умов для розвитку наукоємкого, екологобезпечноговиробництва на підприємствах усіх форм власності з метоюзабезпечення продуктивної зайнятості населення, відновленнякадрового та наукового потенціалу, створення нових робочих місць;
7.3 розвиток інженерної сфери (впровадження нових технологій,мереж і споруд енергопостачання, теплозабезпечення,водопостачання, каналізації), впровадження енергозберігаючихсистем інженерно-технічного забезпечення функціонуванняжитлово-комунального господарства міста;
7.4 розроблення пропозицій щодо прийняття новихнормативно-правових актів з питань: охорони довкілля,землекористування, а також регулювання, планування та забудови ум. Києві; реформування соціальної, житлової, інвестиційноїполітики; діяльності органів місцевого самоврядування, органіввиконавчої влади, фізичних і юридичних осіб у сфері забезпеченнясталого розвитку столиці та прилеглих територій.
IV. Екологічні показники сталого розвитку м. Києва
в галузі охорони навколишнього природного середовища
(екологічні індикатори сталого розвитку м. Києва)
1. Відсотковий показник задоволення населення станом довкілляв м. Києві на підставі проведення щорічного соціальногоопитування.
2. Фінансування екологічних та природоохоронних заходів ум. Києві (щорічний відсоток бюджетних та інших коштів).
3. Якість атмосферного повітря (кількість днів на рік, коликонцентрації окису вуглецю, сполук сірки, двоокису азоту, зваженихречовин, пилу та інших забруднювачів, які перевищують граничнодопустимі концентрації (ГДК) за результатами аналітичних вимірів).
4. Якість поверхневих вод на підставі проведення аналітичнихвимірів хімічного, органічного та бактеріологічного забрудненняакваторії річки Дніпро та внутрішніх водойм у межах міста.
5. Якість питної води за результатами аналітичних вимірів(відсоток проб, які відповідають державному стандарту).
6. Відсотковий показник перероблених та знешкодженихпобутових і промислових відходів по відношенню до обсягів їхутворення та захоронення.
7. Обсяг споживання природних ресурсів (щорічне середнєспоживання питної води, електроенергії, газу, теплової енергії наодного мешканця міста на добу за результатами аналітичнихвимірів).
8. Здоров'я населення (щорічні показники захворюваності, якізобумовлені станом навколишнього природного середовища:захворювання кишково-шлункового тракту, органів дихання,онкозахворювання, інфекційні та інші).
9. Площа природно-рекреаційної зони (щорічні середніпоказники на одного мешканця в межах міста).
V. Оцінка та інформування
щодо сталості розвитку м. Києва
Київська міська рада та її виконавчі органи на підставіекологічних показників сталого розвитку м. Києва здійснюютьконтроль та щорічну оцінку ефективності вжитих заходів длязабезпечення сталості розвитку міста в галузі охоронинавколишнього природного середовища.
Офіційна оцінка та результати проведеної роботи у виглядізвіту широко висвітлюються в засобах масової інформації (ЗМІ) зметою повного та об'єктивного інформування населення щодореального стану забезпечення сталого екологічного розвиткум. Києва.
Заступник міського голови -
секретар Київради В.Яловий
"Хрещатик" N 133 (1244) від 10 вересня 2002 року