РОЗШИРЕНА КОЛЕГІЯ
ДЕРЖАВНОЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ
Р І Ш Е Н Н Я
29.04.2009 |
Нормативно-правове забезпечення діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби України
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства охорони здоров'я N 367 від 28.05.2009 )
Заслухавши і обговоривши доповідь головного державного санітарного лікаря України та виступи учасників розширеного засідання колегії щодо нормативно-правового забезпечення діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби України Колегія
ВИРІШИЛА:
1. З метою виконання пріоритетного завдання державної санітарно-епідеміологічної служби щодо розробки нових і перегляду існуючих актів законодавства та санітарних норм, їх гармонізації з міжнародними вимогами:
1.1. Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду (Мухарська Л.М.), Комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ (Кравчук О.П.), ДУ "Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України" - головній науковій установі державної санітарно-епідеміологічної служби з питань гігієни (Сердюк А.М., за згодою) підготувати Перспективний план розробки та перегляду нормативно-методичних документів за основними напрямками гігієни і епідеміології та надати головному державному санітарному лікарю України на затвердження.
Строк - до 30.06.2009 р.
1.2. Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду:
1.2.1. Продовжити роботу з формування на офіційному веб-сайті МОЗ бази даних санітарних норм.
1.2.2. Забезпечувати систематичне оновлення інформації рубрики "Інформаційний центр санітарних заходів". Висвітлювати підготовлені акти санітарного законодавства на сайті МОЗ.
Постійно
1.2.3. Переглянути персональний склад Координаційної комісії МОЗ по розробці нормативних документів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, профільних комісій з розробки нормативних документів і затвердити в установленому порядку.
Строк - до 10.06.2009 р.
1.2.4. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо збільшення штатної чисельності Департаменту та створення в складі його підрозділу по розробці (перегляду) нормативно-методичних документів з основних напрямків гігієни та епідеміології.
1.2.5. Підготувати пропозиції на розгляд колегії державної санітарно-епідеміологічної служби стосовно фінансового забезпечення нормотворчої діяльності.
1.2.6. Створити робочу групу із залученням провідних фахівців практичної служби та науковців для опрацювання концепції Кодексу санітарної безпеки України.
1.2.7. Підготувати та подати на узгодження в установленому порядку проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", у якому передбачити низку заходів щодо посилення управлінської вертикалі служби, чітке розмежування пріоритетів служби з функціями інших органів виконавчої влади, посилення відповідальності за порушення санітарного законодавства.
Строк - до 30.07.2009 р.
1.3. Головам координаційної та профільних комісій провести інвентаризацію усіх діючих нормативно-методичних документів з визначенням необхідності внесення змін чи скасування кожного з них.
Строк - до 15.06.2009 р.
1.4. Головам координаційної і профільних комісій, директорам НДІ гігієнічного та епідеміологічного профілю МОЗ та завідуючим кафедрами гігієни та епідеміології медичних вузів активізувати роботу з нормотворчої діяльності за основними напрямками гігієни та епідеміології. Просити директорів НДІ гігієнічного та епідеміологічного профілю АМНУ (за згодою) прийняти активну участь в цій роботі.
Постійно
1.5. Головним державним санітарним лікарям АР Крим, ЦСЕС МОЗ України, областей, міст Києва та Севастополя, на залізничному, водному, повітряному транспорті, керівникам наукових установ та навчальних закладів надати пропозиції:
щодо внесення змін до Законів України з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення";
Строк - до 01.09.2009 р.
щодо розробки проекту концепції Кодексу санітарної безпеки України;
Строк - до 01.10.2009 р.
1.6. Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду разом з Департаментом кадрової політики, освіти і науки МОЗ, враховуючи значний дефіцит лікарів гігієністів та епідеміологів, що склався в службі, підготувати пропозиції щодо:
необхідності збільшення загального набору за базовою спеціальністю (медико-профілактична справа), в т.ч. за рахунок цільового набору;
створення нових кафедр з гігієнічних спеціальностей, медичного права;
відновлення виробничої практики студентів з гігієни та епідеміології після закінчення 4-5 курсів.
Строк - до 01.08.2009 р.
1.7. Центральній СЕС МОЗ України підготувати та надати до Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду:
пропозиції щодо зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладів практичної санітарно-епідеміологічної служби;
Строк - до 01.09.2009 р.
проект стандартних процедур здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об'єктами епідризику.
Строк - до 01.12.2009 р.
2. З метою запобігання занесенню та поширенню на території України грипу А (H1N1):
Міністру охорони здоров'я АР Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті, об'єктів з особливим режимом роботи, головному лікарю Центральної СЕС:
взяти під персональний контроль виконання заходів щодо запобігання занесенню та поширенню на території України захворювання на грип А (H1N1), які передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів від 28.04.09 N 446-р;
створити оперативні штаби для координації протиепідемічних заходів та оперативного реагування у випадках ускладнень епідситуації захворювання на грип А (H1N1). Відкоригувати оперативні плани на випадок виникнення захворювань на грип А (H1N1);
забезпечити постійний контроль протиепідемічного режиму та проведення дезінфекційних заходів у місцях масового перебування людей, облаштування та роботу дезінфекційних бар'єрів у пунктах пропуску на державному кордоні;
забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів до роботи на випадок виникнення та розповсюдження захворювань на грип А (H1N1) серед населення, необхідний запас лікарських препаратів та дезінфекційних засобів;
перевірити стан вірусологічних лабораторій, їх оснащення та привести їх до найвищого рівня готовності;
забезпечити моніторинг циркуляції вірусів грипу і захворюваності населення на грип;
терміново інформувати МОЗ та Український центр грипу та ГРІ про загострення епідемічної ситуації з грипу та гострих респіраторних інфекцій, летальні випадки від грипу, виділення вірусів грипу, масові захворювання на грип;
посилити роботу із засобами масової інформації. Розгорнути активну просвітницьку роботу серед населення з питань клінічного перебігу, діагностики, профілактики захворювань на грип, дотримання особистої гігієни.
Строк - постійно.