• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода щодо регіонального розвитку Херсонської області між Кабінетом Міністрів України та Херсонською обласною радою

Кабінет Міністрів України  | Угода від 19.10.2010
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода
  • Дата: 19.10.2010
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода
  • Дата: 19.10.2010
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
щодо регіонального розвитку Херсонської області між Кабінетом Міністрів України та Херсонською обласною радою
м. Херсон 19 жовтня 2010 року
Кабінет Міністрів України в особі Прем'єр-міністра України Азарова Миколи Яновича, що діє на підставі Закону України "Про Кабінет Міністрів України", з одного боку, та Херсонська обласна рада (далі - рада) в особі її голови, Пелиха Віктора Григоровича, що діє на підставі рішення ради п'ятого скликання від 20 липня 2010 р. N 1333 "Про голову обласної ради", з іншого боку (далі - сторони), відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" та інших актів законодавства уклали цю Угоду щодо регіонального розвитку Херсонської області (далі - Угода).
1. Предмет Угоди
1.1. Предметом Угоди є узгоджена діяльність сторін щодо здійснення протягом 2011-2013 років спільних заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку, а також Стратегії економічного та соціального розвитку Херсонської області до 2015 року (далі - спільні заходи) згідно з переліком, визначеним у додатку 1.
1.2. Пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін із здійснення спільних заходів згідно з додатком 1 є:
розвиток зрошувального землеробства;
модернізація транспортної інфраструктури;
водопостачання сільських населених пунктів області;
поліпшення житлових умов населення області.
2. Права та обов'язки сторін
2.1. Кожна сторона має право:
вносити пропозиції іншій стороні стосовно вирішення питань, що виникають під час виконання Угоди;
запитувати і одержувати в установленому порядку від іншої сторони інформацію та документи, необхідні для виконання Угоди.
2.2. Сторони зобов'язані:
виконувати свої зобов'язання за Угодою в установленому порядку і строки та сприяти іншій стороні в їх виконанні;
концентрувати в установленому порядку на конкурсних засадах кошти державного та місцевих бюджетів, а також інші ресурси на фінансування спільних заходів у формі, обсягах та порядку, визначених у додатку 2, з метою досягнення найбільш ефективного їх використання;
забезпечувати перерахування коштів на здійснення спільних заходів в обсязі та строки, визначених у додатках 2-4;
забезпечувати цільове та ефективне використання коштів та інших ресурсів, передбачених для фінансування спільних заходів;
своєчасно повідомляти про зміни чи інші обставини, що можуть вплинути на виконання сторонами своїх зобов'язань за Угодою;
інформувати іншу сторону у порядку, визначеному Угодою, про стан здійснення спільних заходів.
2.3. Кабінет Міністрів України зобов'язується:
передбачати щороку під час підготовки проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України здійснення спільних заходів;
забезпечити координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо здійснення спільних заходів відповідно до їх повноважень;
забезпечити своєчасне опублікування Угоди в газеті "Урядовий кур'єр".
2.4. Рада зобов'язується:
передбачати щороку у регіональних програмах соціально-економічного та культурного розвитку здійснення спільних заходів;
забезпечувати здійснення спільних заходів відповідно до своїх повноважень;
залучати в установленому порядку додаткові кошти та інші ресурси для здійснення спільних заходів;
оприлюднити Угоду в регіональних засобах масової інформації;
проводити щороку до 1 березня та 1 серпня аналіз виконання Угоди, використання виділених для цього коштів та подавати Мінрегіонбуду відповідну інформацію згідно з додатком 5, підписану уповноваженою особою, в паперовій та електронній формі.
3. Порядок, обсяг та строки фінансування спільних заходів
3.1. Фінансування спільних заходів здійснюється у формі, обсязі та строки за пріоритетними напрямами, джерелами і головними розпорядниками коштів, визначеними у додатках 2-4.
3.2. Орієнтовний обсяг фінансування спільних заходів становить 1113250 тис. гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету - 173445 тис., місцевих бюджетів - 123805 тис., інших джерел - 816000 тис. гривень.
Обсяги фінансування спільних заходів центральними органами виконавчої влади у 2011-2013 роках визначатимуться під час формування Державного бюджету України на відповідний рік.
3.3. Обсяг фінансування спільних заходів визначається щороку в державному та місцевих бюджетах виходячи з реальних можливостей бюджетів, а також інших джерел, визначених у встановленому порядку відповідно до законодавства.
3.4. Обсяг фінансування спільних заходів уточнюється у місячний строк після набрання чинності Законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердження місцевих бюджетів або внесення змін до зазначених закону чи рішень.
Уточнення обсягу фінансування спільних заходів здійснюється шляхом укладення додаткової угоди.
3.5. Фінансування спільних заходів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється:
з додержанням вимог бюджетного законодавства у межах видатків, визначених у встановленому порядку;
в порядку та на умовах, визначених у додатку 2.
3.6. Плани фінансування спільних заходів та інші пов'язані з ними питання взаємоузгоджуються протягом місяця після набрання чинності Законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердження місцевих бюджетів головними розпорядниками коштів відповідних бюджетів.
3.7. Фінансування спільних заходів припиняється з дати припинення дії Угоди.
4. Порядок інформування про стан виконання Угоди
4.1. Сторони забезпечують проведення моніторингу стану виконання Угоди та надання відповідної інформації іншій стороні.
4.2. Рада аналізує кожного півріччя хід виконання Угоди за показниками, визначеними у додатку 5, і подає до 1 березня та 1 серпня Мінрегіонбуду відповідну інформацію для узагальнення.
4.3. Узагальнену інформацію про стан виконання Угоди, що надійшла від ради, центральних органів виконавчої влади, Мінрегіонбуд надсилає щороку до 1 квітня та 1 вересня сторонам.
4.4. У разі невиконання або несвоєчасного виконання своїх зобов'язань, зокрема фінансових, відповідна сторона вживає вичерпних заходів до забезпечення їх здійснення, проводить консультації з іншою стороною, надає їй необхідну інформацію та письмові пояснення.
4.5. Сторони забезпечують широке інформування громадськості про стан виконання Угоди.
5. Відповідальність сторін. Порядок розв'язання спорів
5.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за Угодою відповідно до законодавства.
Зміна складу Кабінету Міністрів України або ради не тягне за собою відмову від виконання зобов'язань, визначених Угодою.
5.2. У разі порушення строків здійснення спільних заходів сторони зобов'язані організувати роботу з виправлення становища.
5.3. Жодна із сторін не несе відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов'язань за Угодою, якщо це зумовлено дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
5.4. Сторона, яка через форс-мажорні обставини не має змоги виконати свої зобов'язання за Угодою, повинна не пізніше 10 календарних днів з дати настання таких обставин повідомити у письмовій формі іншу сторону.
У разі коли обставини непереборної сили тривають більш як шість місяців, будь-яка із сторін може розірвати Угоду.
5.5. Спірні питання, що виникають у ході виконання Угоди, вирішуються сторонами шляхом проведення переговорів.
5.6. Сторони зобов'язуються використати всі можливості для розв'язання таких спорів.
6. Інші умови
6.1. Питання, не врегульовані Угодою, вирішуються в установленому законодавством порядку.
6.2. Додатки до Угоди є її невід'ємною частиною.
7. Внесення змін до Угоди та дострокове припинення її дії
7.1. Умови Угоди можуть бути змінені за письмовою згодою сторін. Зміни до Угоди вносяться шляхом укладення додаткових угод з додержанням порядку, визначеного для Угоди.
7.2. Сторона, що ініціює внесення змін до Угоди, письмово повідомляє про свої пропозиції іншу сторону з умотивованим обґрунтуванням та зазначенням строку проведення відповідних переговорів.
7.3. Дія Угоди припиняється у зв'язку із закінченням її строку.
7.4. Дія Угоди може бути припинена достроково за письмовою згодою сторін або однією із сторін у разі систематичного невиконання чи неналежного виконання своїх зобов'язань будь-якою стороною.
7.5. Сторона, що ініціює дострокове припинення дії Угоди, письмово повідомляє про це іншу сторону з умотивованим обґрунтуванням не пізніше ніж за шість місяців до дати, з якої вона передбачає припинити дію Угоди.
Якщо сторони не дійшли згоди щодо припинення дії Угоди шляхом переговорів, її дія припиняється через шість місяців після відповідного письмового повідомлення про це іншої сторони.
8. Порядок набрання чинності Угодою та строк її дії
8.1. Угода набирає чинності після її схвалення на сесії ради і діє до 31 грудня 2013 року.
8.2. Угода підлягає державній реєстрації в Мінрегіонбуді протягом місяця після схвалення на сесії ради.
Після державної реєстрації Угода протягом 10 днів підлягає офіційному опублікуванню у газеті "Урядовий кур'єр", а також оприлюдненню в регіональних засобах масової інформації.
8.3. Угоду укладено у чотирьох примірниках, що мають однакову юридичну силу.
Один примірник Угоди зберігається в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, другий - у раді, третій - в облдержадміністрації, четвертий - в Мінрегіонбуді.
Найменування та юридична адреса сторін:
01008, м. Київ, 73003, м. Херсон,
вул. М. Грушевського, 12/2 пл. Свободи, 1
Угоду підписали:
від Кабінету Міністрів України від Херсонської обласної ради
Прем'єр-міністр України Голова ради
М.Я. Азаров В.Г. Пелих
Голова обласної державної
адміністрації
М.М. Костяк
( Додатки не наводяться )