• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про спільні заходи щодо ядерної зброї

Білорусь, Україна, Росія, Казахстан | Угода, Міжнародний договір від 21.12.1991
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Україна, Росія, Казахстан
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 21.12.1991
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Україна, Росія, Казахстан
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 21.12.1991
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
про спільні заходи щодо ядерної зброї
Дата підписання Україною: 21 грудня 1991 р.
Набуття чинності для України: 21 грудня 1991 р.
Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Російська Федерація (РРФСР) та Україна, далі - "держави-учасниці",
підтверджуючи свою прихильність до нерозповсюдження ядерної зброї,
прагнучи до ліквідації всієї ядерної зброї,
бажаючи сприяти зміцненню міжнародної стабільності, домовились про таке:
Ядерні озброєння, що входять до складу Об'єднаних стратегічних збройних сил, забезпечують колективну безпеку всіх учасників Співдружності Незалежних Держав.
Держави-учасниці цієї Угоди підтверджують зобов'язання про незастосування ядерної зброї першою.
Держави-учасниці цієї Угоди спільно виробляють політику щодо ядерних питань.
До повної ліквідації ядерної зброї на територіях Республіки Білорусь та України рішення про необхідність її застосування приймається за узгодженням з главами держав-учасниць Угоди Президентом РРФСР на основі процедур, розроблених спільно з державами-учасницями.
1. Республіка Білорусь, Україна зобов'язуються приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року як неядерні держави та укласти з МАГАТЕ відповідну угоду про гарантії.
2. Держави - учасниці цієї Угоди зобов'язуються не передавати будь-кому ядерну зброю чи інші ядерні вибухові пристрої та технології, а також контроль над такими ядерними та вибуховими пристроями, ні прямо, ні опосередковано; так само як ніяким чином не допомагати, не заохочувати і не спонукати будь-яку державу, яка не має ядерної зброї, до виробництва чи придбання будь-яким іншим способом ядерної зброї чи інших ядерних вибухових пристроїв, а також контролю за такою зброєю чи вибуховими пристроями.
3. Положення пункту 2 цієї статті не перешкоджають переміщенню ядерної зброї з території Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та України на територію РРФСР з метою її знищення.
Держави-учасниці цієї Угоди відповідно до міжнародного Договору сприятимуть ліквідації ядерної зброї. До 1 липня 1992 року Республіка Білорусь, Республіка Казахстан та Україна забезпечать вивіз тактичної ядерної зброї на центральні передзаводські бази для її розукомплектування під спільним контролем.
Уряди Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації (РРФСР), України зобов'язуються подати Договір щодо СНО на ратифікацію до Верховних Рад своїх держав.
Ця Угода підлягає ратифікації. Вона набуває чинності на 30 день після здачі всіх ратифікаційних грамот на зберігання Уряду РРФСР.
Вчинено у м. Алма-Ата в одному дійсному примірнику, білоруською, казахською, російською та українською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
За Республіку Білорусь За Республіку Казахстан
С. Шушкевич Н. Назарбаєв
(підпис) (підпис)
За Російську Федерацію За Україну
Б. Єльцин Л. Кравчук
(підпис) (підпис)
СОГЛАШЕHИЕ
О совместных мерах в отношении ядерного оружия
Республика Беларусь, Республика Казахстан, Российская Федерация ( РСФСР) и Украина, именуемые в дальнейшем "государства-участники",
подтверждая свою приверженность нераспространению ядерного оружия,
стремясь к ликвидации всех ядерных вооружений,
желая содействовать укреплению международной стабильности, согласились с нижеследующим:
Ядерные вооружения, входящие в состав Обьединенных стратегических вооруженных сил, обеспечивают коллективную безопасность всех участников Содружества Hезависимых Государств.
Государства-участники настоящего Соглашения подтверждают обязательство о неприменении ядерного оружия первым.
Государства-участники настоящего Соглашения совместно вырабатывают политику по ядерным вопросам.
До полной ликвидации ядерного оружия на территориях Республики Беларусь и Украины решение о необходимости его применения принимается по согласованию с главами государств-участников Соглашения Президентом РСФСР на основе процедур, разработанных совместно государствами-участниками. Статья 5
1. Республика Беларусь, Украина обязуются присоединиться к Договору о нераспространении ядерного оружия 1968 года в качестве неядерных государств и заключить с МАГАТЭ соответствующее соглашение о гарантиях.
2. Государства-участники настоящего Соглашения обязуются не передавать кому бы то ни было ядерного оружия или другие ядерные взрывные устройства и технологии, а также контроль над такими ядерными и взрывными устройствами, ни прямо, ни косвенно; равно как никоим образом не помогать, не поощрять и не побуждать какое- либо государство, не обладающее ядерным оружием, к производству или к приобретению каким-либо иным способом ядерного оружия или других ядерных взрывных устройств, а также контроль над таким оружием или взрывными устройствами.
3. Положения пункта 2 настоящей статьи не препятствуют перемещению ядерного оружия с территорий Республики Беларусь, Республики Казахстан и Украины на территорию РСФСР с целью его уничтожения.
Государства-участники настоящего Соглашения в соответствии с международным Договором будут содействовать ликвидации ядерного оружия. К 1 июля 1992 года Республика Беларусь, республика Казахстан и Украина обеспечат вывоз тактического ядерного оружия на центральные предзаводские базы для его разукомплектирования под совместным контролем.
Правительства Республики Беларусь, Республики Казахстан, Российской Федерации (РСФСР), Украины обязуются представить Договор по СHВ на ратификацию в Верховные Советы своих государств.
Hастоящее Соглашение подлежит ратификации. Оно вступит в силу на 30 день после сдачи всех ратификационных грамот на хранение Правительству РСФСР.
Совершено в г. Алма-Ате в одном подлинном экземпляре, на белорусском, казахском, русском и украинском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
За Республику Беларусь С. Шушкевич
За Республику Казахстан H. Hазарбаев
За Российскую Федарацию Б. Ельцин
За Украину Л. Кравчук