• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про міждержавний обмін науково-технічною інформацією

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 26.06.1992
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.06.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.06.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода про міждержавний обмін науково-технічною інформацією
Уряди держав-учасниць Угоди, далі іменуються "держави-учасниці", визнаючи, що наукова, технологічна, економічна і соціальна інформація (науково-технічна інформація) є важливим фактором соціально-економічного розвитку і що її збір, обробка і користування вимагають спеціальних інфраструктур, враховуючи світові тенденції до співробітництва і спільного використання науково-технічної інформації,
усвідомлюючи необхідність збереження і взаємовигідного використання накопиченого інформаційного ресурсу і інтеграції зусиль по його розвитку, поважаючи прагнення вчених і спеціалістів незалежно від громадянства і держави місцеперебування мати вільний і зручний доступ до джерел інформації, визнаючи необхідність створення і розвитку національних систем науково-технічної інформації,
бажаючи забезпечити умови для всебічного прискорення науково-технічного прогресу, підвищення ефективності науково-дослідної діяльності,
приймаючи до уваги доцільність створення загальної концептуальної і методологічної основи для організації і проведення співробітництва в галузі науково-технічної інформації,
домовилися про нижченаведене:
РОЗДІЛ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Кожна з держав-учасниць:
забезпечує розвиток інформаційних ресурсів, умови їх спільного використання, а також доступ до спільно створених раніше інформаційних ресурсів;
надає підтримку спільним науково-технічним програмам, проектам, науковим дослідженням і розробкам в галузі інформаційної діяльності;
сприяє створенню і застосуванню правових, технічних і технологічних елементів інформаційної інфраструктури, сумісних з відповідними елементами національних і міжнародних інформаційних систем.
Для формування і реалізації узгодженої інформаційної політики, визначення порядку і умов міждержавного обміну науково-технічною інформацією в рамках цієї Угоди створюється Міждержавна координаційна рада по науково-технічній інформації (МКРНТІ).
МКРНТІ складається з повноважних представників, які призначаються урядами держав-учасниць, і очолюється одним з представників на основі вибірності і регулярної ротації.
Функції, робочі органи, місцеперебування і фінансування діяльності МКРНТІ визначаються положенням, яке затверджується урядами держав-учасниць.
Для реалізації планів координованого розвитку інформаційних ресурсів, спільних програм і проектів держави-учасниці затверджують спеціальний фонд.
Порядок формування і використання фонду встановлюється положенням, яке затверджується урядами держав-учасниць.
РОЗДІЛ II
МІЖДЕРЖАВНИЙ ОБМІН НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ
Міждержавний обмін науково-технічною інформацією слугує створенню загального інформаційного простору і здійснюється на добровільних засадах.
Основними напрямами міждержавного обміну науково-технічною інформацією є:
формування інформаційних ресурсів спільного користування, які вміщують дані про науково-дослідну, проектно-конструкторську, виробничу діяльність підприємств, закладів, організацій, окремих вчених і спеціалістів держав-учасниць Угоди в частині, яку кожна з країн-учасниць вважає доцільною;
спільне формування і використання інформаційного ресурсу, який відображає світовий потік науково-технічної інформації;
здійснення спільних науково-технічних програм, проектів міждержавного співробітництва в галузі науково-технічної інформації, включаючи підготовку і перепідготовку кадрів;
інформаційна підтримка міждержавного науково-технічного співробітництва.
Міждержавний обмін науково-технічною інформацією здійснюється інформаційними структурами держав-учасниць на спільно вироблених концептуальній і методологічній засадах, які забезпечують їх правову, технічну і технологічну сумісність, включаючи стандартизацію науково-технічної діяльності, гармонізовану з міжнародною.
Держави-учасниці визначають національні інформаційні центри, які координують в масштабі своєї країни міждержавний обмін науково-технічною інформацією.
Робочими мовами міждержавного обміну науково-технічною інформацією приймаються мови Організації Об'єднаних Націй.
РОЗДІЛ III
ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ СПІЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ
Сукупність інформаційних ресурсів науково-технічних бібліотек і органів науково-технічної інформації, які знаходяться під юрисдикцією і у власності держав-учасниць і визначені ними в якості елементів структури, що забезпечує міждержавний обмін науково-технічною інформацією, створює інформаційні ресурси спільного користування.
Держави-учасниці гарантують відкритий і рівноправний доступ до інформаційних ресурсів спільного користування, надаючи інформаційні продукти і послуги як на безкоштовній і (або) безприбутковій основі, так і шляхом їх комерційної реалізації в межах інформаційного ринку.
РОЗДІЛ IV
ПРОГРАМИ І ПРОЕКТИ РОЗВИТКУ
Формування програм і проектів розвитку міждержавного обміну науково-технічною інформацією проводиться МКРНТІ на основі пропозицій держав-учасниць з урахуванням інтересів національних систем науково-технічної інформації. Порядок, процедури формування і реалізації програм і проектів визначаються положенням про програми (проекти) та іншими документами, які приймаються МКРНТІ.
Участь в програмах і проектах розвитку міждержавного обміну науково-технічною інформацією, а також виділення з цією метою засобів є добровільним.
Держави-учасниці сприяють підготовці і підвищенню кваліфікації кадрів для забезпечення міждержавного обміну науково-технічною інформацією.
РОЗДІЛ V
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Кожна держава має право вільного виходу зі складу учасниць Угоди шляхом письмового повідомлення депозитарія Угоди не менше ніж за 12 місяців до виходу, про що держава-депозитарій повідомляє всім учасникам Угоди у місячний строк.
Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, заінтересованих в своїй участі в ній і готових прийняти на себе зобов'язання, що випливають з цієї Угоди.
Припускається асоційоване членство держав в цій Угоді з прийняттям на себе частини зобов'язань.
Участь в Угоді не обмежує прав держав, які її підписали, на участь в інших двосторонніх і багатосторонніх формах міждержавного співробітництва в галузі науково-технічної інформації, в тому числі і з державами, які не є учасниками цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
ВЧИНЕНО в місті Мінську 26 червня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд Азербайджанської За Уряд Республіки Грузія
Республіки (підпис)
За Уряд Республіки Молдова За Уряд Туркменістану
(підпис) (підпис)
За Уряд Республіки Білорусь За Уряд Республіки Казахстан
(підпис) (підпис)
За Уряд Російської Федерації За Уряд Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд Республіки Вірменія За Уряд Республіки Киргизстан
(підпис) (підпис)
За Уряд Республіки Таджикистан За Уряд України
(підпис) (підпис)