• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про Правила визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ, Правила від 12.04.1996 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Правила
  • Дата: 12.04.1996
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Правила
  • Дата: 12.04.1996
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про Правила визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій
Статус Угоди див.
( Щодо змін додатково див. Протокол від 07.10.2002 ) ( Угоду ратифіковано Законом N 243-IV від 22.11.2002 ) ( Про вихід з Угоди див. Закон N 2062-IX від 16.02.2022 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору 6 листопада 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612-37854 від 04.04.2023 )
Уряди держав-учасниць Співдружності, далі - Договірні Сторони,
прагнучи до уніфікації форм митної документації та спрощення митних процедур,
погодилися про нижченаведене:
Для здійснення заходів зі створення єдиної нормативно-правової бази визначення походження товарів країн, що розвиваються, Договірні Сторони приймають Правила визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Розвиток і удосконалювання єдиної нормативно-правової бази з визначення походження товарів країн, що розвиваються, здійснюється Договірними Сторонами за поданням Ради керівників митних служб держав-учасниць Співдружності при методичному забезпеченні Державного митного комітету Російської Федерації.
Договірні Сторони вживають заходів до внесення потрібних доповнень і змін до національного законодавства, пов'язаного із застосуванням Правил визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій.
1. Ця Угода відкрита для приєднання будь-якої держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав, яка визнає положення Угоди, що діють на момент приєднання, і висловлює готовність виконувати їх у повному обсязі.
2. До цієї Угоди можуть бути внесені зміни й доповнення за загальною згодою Договірних Сторін.
Будь-яка з Договірних Сторін може припинити свою участь у цій Угоді, направивши депозитарієві письмове повідомлення про свій намір вийти з Угоди не менше ніж за 6 місяців до виходу й після врегулювання зобов'язань, прийнятих на себе відповідно до цієї Угоди.
1. Ця Угода тимчасово застосовується з дня її підписання й набирає чинності з дати здачі на зберігання депозитарієві третього повідомлення про виконання його Договірними Сторонами, що її підписали, внутрішньодержавних процедур, потрібних для набрання нею чинності.
2. Депозитарієм цієї Угоди є Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав.
Учинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала цю Угоду, її засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
_______ _______
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменії Російської Федерації
_______ _______
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
_______ _______
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Грузії Туркменистану
_______ _______
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
_______ _______
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
_______ _______
(підпис) (підпис)
Додаток
до Угоди про Правила визначення
походження товарів країн, що
розвиваються, при наданні
тарифних преференцій у рамках
Загальної системи преференцій
від 12 квітня 1996 року
Правила визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій
Ці Правила застосовуються щодо товарів, походженням з країн, що розвиваються.
Перелік країн, що розвиваються, формується з урахуванням рекомендацій ООН.
1. Походження товарів країн, що розвиваються, на які поширюється тарифний преференційний режим
Товар вважається походженням з країни, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим, у таких випадках:
а) коли він цілком вироблений у цій країні;
б) коли він вироблений у цій країні з використанням сировинних матеріалів, напівфабрикатів або готових виробів походженням з іншої країни, або товар невідомого походження за умови, що такі товари були піддані в цій країні достатній обробці або переробці, як зазначено нижче.
2. Товари, цілком вироблені в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим
Такі товари вважаються цілком виробленими в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим:
а) корисні копалини, добуті на території цієї країни або в її територіальних водах, або на її континентальному шельфі й у морських надрах, якщо країна має виключні права на розробку цих надр;
б) рослинна продукція, вирощена або зібрана на території цієї країни;
в) живі тварини, народжені й вирощені в цій країні;
г) продукція, отримана від вирощених у цій країні тварин;
д) продукція мисливського, рибальського й морського промислів, вироблена в цій країні;
е) продукція морського промислу, добута у Світовому океані суднами цієї країни, а також суднами, орендованими (зафрахтованими) цією країною;
ж) продукти, виготовлені на борту плавучих рибозаводів цієї країни, а також на борту плавучих рибозаводів, зафрахтованих цією країною виключно з продуктів, згаданих у підпункті "е";
з) вторинна сировина й відходи, що є результатом виробничих та інших операцій, здійснюваних у цій країні;
и) продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі на космічних суднах, що належать цій країні або орендовані нею;
к) товари, вироблені в цій країні виключно з продуктів, згаданих у підпунктах від "а" до "и" цього пункту.
3. Товари, піддані достатній обробці або переробці в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим
Товар вважається підданим достатній обробці або переробці в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим, якщо:
а) товар був підданий обробці або переробці в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим, і вартість використаних у цьому процесі товарів (сировинних матеріалів, напівфабрикатів і готових виробів) походженням з інших країн, на які не поширюється тарифний преференційний режим, або товарів невідомого походження не перевищує 50% від вартості товару, експортованого країною, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим;
б) товар був підданий обробці або переробці в декількох країнах, що розвиваються, на які поширюється тарифний преференційний режим, і вартість використаних при цьому товарів походженням з інших країн, на які не поширюється тарифний преференційний режим, або товарів невідомого походження не перевищує 50% від вартості товару, експортованого однією з країн, що розвиваються, на яку поширюється тарифний преференційний режим;
в) товар вироблений в одній із країн, що розвиваються, на які поширюється тарифний преференційний режим, і був підданий обробці або переробці в інший, одній або декількох країнах, що розвиваються, на які поширюється тарифний преференційний режим.
Вартість зазначеного в підпунктах "а" і "б" цього пункту товару походженням з країни, на яку не поширюється тарифний преференційний режим, визначається на підставі митної вартості цього товару, установленої в країні - виробника експортованого товару.
Вартість зазначеного в підпунктах "а" і "б" цього пункту товару невідомого походження приймається в розмірі ціни, сплаченої за цей товар на території країни, що розвивається, - виробника експортованого товару.
Товари (сировинні матеріали, напівфабрикати й готові вироби), вивезені з однієї з країн, що надають преференції, у країну, на яку поширюється тарифний преференційний режим, і використані там для виробництва товарів, що підлягають експорту в цю ж країну, що надає преференції, розглядаються як товари, вироблені в згаданій країні, що розвивається, - експортері.
Вартість товару, експортованого країною, що розвивається, визначається на базі ціни франко-завод виготівника товару.
4. Закупівля й пряма поставка
Тарифні преференції щодо товарів походженням з країн, що розвиваються, на які поширюється тарифний преференційний режим, надаються тільки за умови безпосередньої закупівлі таких товарів у цих країнах і прямої поставки їх у країну, що надає тарифні преференції.
Товар розглядається як безпосередньо закуплений, якщо імпортер придбав його в особи, зареєстрованої в установленому порядку як суб'єкт підприємницької діяльності в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим.
Прямою поставкою вважається поставка товарів, транспортованих з країни, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим, у країну, яка надала тарифні преференції без провезення через територію іншої держави.
Правилу прямої поставки відповідають також товари, транспортовані через територію однієї або декількох країн унаслідок географічних, транспортних, технічних або економічних причин, за умови, що товари в країнах транзиту, у тому числі при їхньому тимчасовому складуванні на території цих країн, перебувають під митним контролем.
Правилу прямої поставки також відповідають товари, закуплені імпортером на виставках або ярмарках, при виконанні таких умов:
а) товари були поставлені з території країни, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим, на територію країни проведення виставки або ярмарку й залишалися під митним контролем при їх проведенні;
б) товари з моменту їх відправлення на виставку або ярмарок не використовувалися в будь-яких інших цілях, крім демонстраційних;
в) товари ввозяться в країну, що надала тарифні преференції, у тому ж стані, у якому вони були поставлені на виставку або ярмарок, без урахування змін стану товарів унаслідок природного зносу або втрати при нормальних умовах транспортування й зберігання.
5. Документальне свідчення
На посвідчення походження товару в країні, що розвивається, на яку поширюється тарифний преференційний режим, особа, що переміщує товари, подає декларацію - сертифікат про походження товару (далі - сертифікат) за формою "А", прийнятою в рамках Загальної системи преференцій.
Термін дії сертифіката становить 12 місяців із дня його видачі.
Сертифікат подається митним органам у надрукованому вигляді, без виправлень, російською або англійською мовою.
При потребі митні органи можуть вимагати перекладу сертифіката на національну мову.
Сертифікат подається разом з митною декларацією та іншими документами, що подається при митному оформленні товару.
Розбіжність між фактично поставленою кількістю товару й зазначеною в сертифікаті не повинна перевищувати 5%.
У разі втрати сертифіката приймається його офіційно завірений дублікат (копія).
На посвідчення походження невеликих партій товарів (митною вартістю, еквівалентною не більш як 5000 доларів США) подання сертифіката не потрібно. У цьому разі експортер може декларувати країну походження товару на рахунку-фактурі або інших товаросупровідних документах.
У разі виникнення обгрунтованих сумнівів щодо достовірності заявлених відомостей про походження товару митний орган вправі зажадати надання сертифіката про походження товару.
6. Адміністративне співробітництво
Держави-учасниці СНД одержують від країн, що розвиваються, щодо яких надано тарифні преференції, найменування, адреси, відбитки печаток компетентних органів, уповноважених завіряти сертифікати.
Тарифний преференційний режим не поширюється на товар походженням з країни, що розвивається, яка не надала вищезгаданої інформації.
У разі виникнення обгрунтованих сумнівів щодо бездоганності сертифіката або відомостей, що містяться в ньому, а також щодо відомостей про походження товару митні або інші компетентні органи країни, що надає тарифні преференції, можуть звернутися до компетентних національних органів країн, що розвиваються, які завірили сертифікат, з мотивованим проханням повідомити додаткові або уточнюючі відомості.
Товар країни, що розвивається, не вважається походженням з цієї країни, на яку поширюється тарифний преференційний режим доти, доки не буде поданий належним чином оформлений сертифікат про походження товару або запитані відомості.
Тарифні преференції для такого товару надаються лише після одержання задовільної відповіді компетентних національних органів країни, на яку поширюється тарифний преференційний режим.