Договір
про забезпечення польотів авіації збройних сил держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав аеронавігаційною інформацією
Статус Договору див.
( Договір ратифіковано із застереженням Законом N 1343-IV від 26.11.2003, ВВР, 2004, N 14, ст.208 )
Офіційний переклад
Держави-учасниці цього Договору в особі урядів, далі - Сторони,
керуючись міждержавною Угодою про використання повітряного простору від 15 травня 1992 року,
виходячи з необхідності забезпечення безпеки польотів авіації збройних сил держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у повітряному просторі Сторін,
прагнучи упорядкувати розробку та видання документів аеронавігаційної інформації для авіації збройних сил Сторін,
домовились про таке:
Для цілей цього Договору нижчеперелічені терміни означають:
аеронавігаційні дані - відомості про аеродроми (аеровузли), що стосуються характеристик і фактичного стану аеродромів, порядку повітряного руху в районі аеродромів, повітряних трас та їхнього обладнання радіо-електротехнічними засобами, а також інші відомості, необхідні для організації, виконання і управління польотами;
аеронавігаційна інформація - передача (повідомлення) аеронавігаційних даних;
документи аеронавігаційної інформації - друковані видання (збірки, переліки, карти тощо), які містять аеронавігаційні дані;
забезпечення польотів аеронавігаційною інформацією - комплекс заходів, які здійснюються Сторонами щодо своєчасного надання (обміну) аеронавігаційних даних;
орган аеронавігаційної інформації - орган міністерства оборони Сторони (центр, служба, відділ, група), який здійснює забезпечення польотів авіації збройних сил Сторін аеронавігаційними даними.
Для забезпечення польотів авіації збройних сил Сторін над їхньою територією, а також у районах, які знаходяться за межами їхніх територій, в яких вони відповідають за використання повітряного простору, Сторони зобов'язуються своєчасно надавати одна одній достовірні аеронавігаційні дані.
Документи аеронавігаційної інформації надаються органам аеронавігаційної інформації кожної зі Сторін на підставі договорів, які укладаються між міністерствами оборони Сторін.
Видання документів аеронавігаційної інформації для польотів авіації збройних сил Сторін здійснюється міністерствами оборони Сторін на підставі двосторонніх договорів між ними.
Узгодження питань реалізації положень цього Договору Сторони покладають на Раду міністрів оборони держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Порядок забезпечення польотів авіації збройних сил Сторін аеронавігаційною інформацією визначається Положенням про забезпечення польотів авіації збройних сил держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав аеронавігаційною інформацією, що затверджується Радою міністрів оборони держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Сторони відповідно до національного законодавства забезпечать захист отримуваної у ході співробітництва інформації, що становить державну або військову таємницю. Інформація, отримувана в процесі співробітництва, не може бути використана на шкоду Сторонам.
Аеронавігаційна інформація, отримувана в процесі співробітництва, не може бути використана на шкоду Сторонам. Сторони не будуть продавати або передавати державам, які не є учасницями цього Договору, у тому числі іноземним фізичним, юридичним особам або міжнародним організаціям, отримані аеронавігаційні дані, інформацію та документи без попереднього письмового дозволу Сторони, що надає ці дані.
Виконання договірних зобов'язань Сторін із надання документів аеронавігаційної інформації у рамках цього Договору звільняється від податків на додану вартість, митних зборів і платежів.
Обмін аеронавігаційними даними, а також видання документів аеронавігаційної інформації здійснюється російською мовою.
Цей Договір набуває чинності з дати здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами, які його підписали, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття ним чинності.
Для Сторони, яка виконала необхідні процедури пізніше, він набуває чинності з дати здачі відповідних документів депозитарію.
До цього Договору можуть бути внесені зміни та доповнення за спільною згодою Сторін, які оформляються окремими протоколами.
Спірні питання, пов'язані із застосуванням або тлумаченням цього Договору, вирішуються шляхом консультацій та переговорів заінтересованих Сторін.
Цей Договір діє протягом 10 років з дати набуття ним чинності. Після закінчення цього терміну Договір автоматично продовжується на наступний п'ятирічний період, якщо Сторони не домовляться про інше.
Кожна Сторона може вийти з цього Договору шляхом направлення письмового повідомлення про це депозитарію.
Дія Договору для такої держави-учасниці цього Договору припиняється після закінчення одного року з дати отримання депозитарієм письмового повідомлення про це, за умови врегулювання фінансових та інших зобов'язань, які виникли під час дії цього Договору.
Цей Договір відкритий для приєднання до нього інших держав, що поділяють його цілі та принципи, шляхом передачі депозитарію документів про таке приєднання.
Вчинено у місті Москва 25 січня 2000 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, яка підписала цей Договір, його завірену копію.
За Уряд За УрядАзербайджанської Республіки Республіки Молдоване підписано не підписаноЗа Уряд За УрядРеспубліки Білорусь Російської ФедераціїС. Лінг М. КасьяновЗа Уряд За УрядРеспубліки Вірменія Республіки ТаджикистанА. Саркісян А. АкіловЗа Уряд За УрядГрузії Туркменистануне підписано не підписаноЗа Уряд За УрядРеспубліки Казахстан Республіки УзбекистанК. Токаєв Б. ХамідовЗа Уряд За УрядКиргизької Республіки УкраїниА. Муралієв В. ЮщенкоДоговір підписано Республікою Білорусь з особливою думкою:
"За винятком статті 8 Договору"
Договір підписано Україною із застереженням:
"За винятком положень про порядок обміну аеронавігаційною інформацією, що становить державну таємницю".