Рішення
про нормативні документи щодо створення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання: 12.04.1996
Дата набрання чинності для України: 12.04.1996
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав відповідно до Рішення "Про порядок фінансування і розробки пропозицій щодо матеріально-технічного забезпечення, надання митних і інших пільг в інтересах створення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 3 листопада 1995 року
вирішила:
1. Затвердити:
а) Положення про щорічне фінансове планування, фінансування створення, відновлення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, а також Координаційного Комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (додаток 1);
б) Положення про порядок розміщення і виконання замовлень озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для створення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (додаток 2);
в) Положення про надання митних і інших пільг і звільнення від нетарифних обмежень озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів при створенні й удосконалюванні об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (додаток 3).
2. Рекомендувати державам - учасницям Угоди про створення об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав після виконання необхідних внутрішньодержавних процедур привести своє національне законодавство до відповідно вказаних вище затверджених положень.
3. Це Рішення набирає сили з дня його підписання, а для держав, де це необхідно, після повідомлення сторін про виконання ними необхідних внутрішньодержавних процедур.
Вчинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в єдиному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надасть кожній державі, що підписала це Рішення, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
за національним законодавством
- до п. 7 Положення 1
За Уряд За Уряд
Грузії Туркменистану
(підпис)
з урахуванням особливої думки
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
із застереженнями
Додаток 1
Затверджено Рішенням Ради
глав урядів Співдружності
Незалежних Держав про
нормативні документи зі
створення й удосконалювання
об'єднаної системи
протиповітряної оборони
держав - учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
від 12 квітня 1996 року
ПОЛОЖЕННЯ
про щорічне фінансове планування, фінансування створення, відновлення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, а також Координаційного Комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
Загальні положення
1. Це Положення розроблене на підставі Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав "Про порядок фінансування і розробку пропозицій з матеріально-технічного забезпечення, наданню митних і інших пільг в інтересах створення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" (ОС ППО СНД) від 3 листопада 1995 року. Воно визначає порядок щорічного фінансового планування, фінансування створення, відновлення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Угоди "Про створення об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 10 лютого 1995 року (далі - держави - учасниці Угоди) і фінансування діяльності Координаційного Комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Координаційний Комітет з ППО СНД).
2. Фінансування з бюджетів держав - учасниць Угоди здійснюється виділенням прямих асигнувань на загальні програми і проекти на основі договорів заінтересованих сторін у реалізації відповідних загальних програм або проектів.
Фінансування власних частин робіт з реалізації основних напрямів удосконалювання протиповітряної оборони здійснюється самостійно кожною державою.
3. Під загальними програмами і проектами розуміються спільні заходи держав - учасниць Угоди щодо створення й удосконалювання ОС ППО СНД.
4. Під власною частиною робіт розуміються заходи щодо реалізації планів створення й удосконалювання національних систем ППО.
5. Підставою для фінансування є щорічний План виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД, що затверджується Радою глав урядів Співдружності Незалежних Держав з представлення Ради міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (Координаційного Комітету з ППО СНД).
6. Розподіл асигнувань за Планом виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД здійснює Координаційний Комітет з ППО СНД із подальшим затвердженням Радою глав урядів Співдружності Незалежних Держав або Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу. Уповноваженим розпорядником асигнувань є Голова Координаційного Комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. Грошові кошти, що надходять, знаходяться на поточному рахунку, що відкривається у встановленому порядку в Центральному банку Російської Федерації.
7. Вивезення і ввезення озброєння і військової техніки (О і ВТ), роботи і послуги військового призначення в інтересах створення і розвитку ОС ППО СНД держави - учасниці Угоди здійснюють без вжиття заходів нетарифних обмежень (регулювання), митних зборів і платежів, з дотриманням принципу вільного транзиту на митних кордонах і територіях держав - учасниць Угоди.
8. Постачання, ремонт озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів, технічний супровід, здійснення робіт і надання послуг військового характеру для ОС ППО СНД здійснюється державами - учасницями Угоди за погодженими цінами і тарифами, у тому числі і за внутрішньодержавними.
9. Ступінь таємності робіт, пов'язаних із виконанням загальних програм і проектів щодо створення і розвитку ОС ППО СНД, визначається рішенням Координаційного Комітету з ППО СНД і є обов'язковим для суб'єктів фінансово-виробничих відносин.
10. Замовником загальних програм і проектів для ОС ППО СНД є Координаційний Комітет з ППО СНД, який представляє його Голова.
Замовлення озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для ОС ППО СНД у частині власних робіт здійснюється замовниками міністерств оборони держав - учасниць Угоди.
Фінансове планування
11. Порядок планування витрат на ремонт озброєння і військової техніки, не передбачений загальними програмами і проектами зі створення й удосконалювання ОС ППО СНД, здійснюється відповідно до Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав "Про ремонт озброєння і військової техніки держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 9 вересня 1994 року з урахуванням надання митних і інших пільг податкового характеру.
12. План проведення спільних заходів ОС ППО СНД і кошторис витрат до нього розробляються Координаційним Комітетом з ППО СНД і надаються на затвердження Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності. У зазначеному Плані передбачаються заходи щодо забезпечення діяльності Координаційного Комітету з ППО СНД.
13. Держави-учасниці Угоди, що беруть участь у загальних програмах і проектах, погоджених із Міждержавною комісією з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав через відповідних замовників, укладають з Міждержавною фінансово-промисловою групою "Граніт" (МФПГ "Граніт") договори (контракти) на реалізацію відповідних програм і проектів, що надаються Координаційному Комітету з ППО СНД.
Фінансування
14. Фінансування загальних програм і проектів провадиться державами-учасниками Угоди, заінтересованими в їхній реалізації. Розміри внесків визначаються безпосередньо для кожної програми і проекту.
15. Внески на загальні програми і проекти перераховуються заінтересованими державами - учасницями Угоди на рахунок розпорядника засобів ОС ППО СНД у строки, визначені в рішеннях з реалізації цих програм.
16. Фінансовий звіт про використання асигнувань на загальні програми і проекти зі створення і розвитку ОС ППО СНД, а також на забезпечення діяльності Координаційного Комітету з ППО СНД надаються його Головою на затвердження Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав.
17. Відповідальність за порушення договірних зобов'язань з реалізації затверджених Планів щодо створення і розвитку ОС ППО СНД визначається в договорах (контрактах) між суб'єктами фінансово-виробничих відносин. Спори у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням зобов'язань сторонами вирішуються в Економічному Суді Співдружності Незалежних Держав (для держав, що підписали Угоду про його статус.
18. Фінансування ремонту, модернізації озброєння і військової техніки, а також робіт, пов'язаних із наданням допомоги у відновленні, підтриманні бойової готовності, експлуатації і технічному обслуговуванні озброєння і військової техніки ОС ППО СНД (включаючи перевезення фахівців і техніки) здійснюється державами - учасницями Угоди на основі укладених договорів (контрактів) із МФПГ "Граніт".
Фінансування робіт з відновлення бойової готовності озброєння і військової техніки ОС ППО СНД, не передбачених щорічними планами виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД, здійснюється за рахунок бюджетних засобів держав - учасниць Угоди в порядку, передбаченому договорами МФПГ "Граніт" із замовниками міністерств оборони держав - учасниць Угоди.
19. Фінансування науково-дослідних і професійно-конструкторських робіт (НДР і ПКР) з розробки нового озброєння і військової техніки для ОС ППО СНД здійснюється заінтересованими державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав відповідно до прийнятих рішень Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав. Виділення асигнувань на конкретні програми здійснюється перерахуванням коштів державі-розробниці відповідно до пункту 15 цього Положення.
20. Фінансування спільних оперативних навчань (тренувань), навчально-методичних зборів здійснюється заінтересованими державами - учасницями Угоди, виходячи з Плану проведення спільних заходів ОС ППО СНД і рівня участі кожної з держав - учасниць Угоди.
21. Фінансування витрат з навчання військових фахівців у військово-навчальних закладах і навчальних центрах ППО, навчанню бойовим розрахункам ОС ППО СНД на полігонах ППО держав - учасниць Угоди здійснюється кожною державою самостійно на договірній основі.
22. Фінансування витрат на утримання військ, виділених до складу ОС ППО СНД, державами - учасницями Угоди здійснюється самостійно.
23. Фінансування витрат, пов'язаних із забезпеченням діяльності Координаційного Комітету з ППО СНД, у рамках загальних програм для ОС ППО СНД здійснюється заінтересованими державами - учасницями Угоди.
24. Фінансовий контроль за надходженням і витратою виділених державами - учасницями Угоди асигнувань здійснюється суб'єктами фінансових відносин.
Додаток 2
Затверджено Рішенням Ради
глав урядів Співдружності
Незалежних Держав про
нормативні документи щодо
створення й удосконалення
об'єднаної системи
протиповітряної оборони
держав - учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
від 12 квітня 1996 року
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розміщення і виконання замовлень озброєння, військової техніки та інших матеріальних засобів для створення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
1. Це Положення розроблене відповідно до Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав "Про порядок фінансування і розробки пропозицій з матеріально-технічного забезпечення, надання митних і інших пільг в інтересах створення й удосконалення об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 3 листопада 1995 року.
2. Джерелом фінансування є асигнування, що виділяються за рахунок бюджетних коштів держав - учасниць Угоди "Про створення об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 10 лютого 1995 року (далі - держави - учасниці Угоди). Фінансування замовлень озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для створення об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - ОС ППО СНД) здійснюється відповідно до Положення про щорічне фінансове планування, фінансування створення, відновлення й удосконалювання об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, а також Координаційного Комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Координаційний Комітет з ППО СНД).
3. Замовлення озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів провадиться на підставі затвердженого Радою глав урядів Співдружності Незалежних Держав Плану виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД.
Замовником загальних програм і проектів для ОС ППО СНД є Координаційний Комітет з ППО СНД, який представляє його Голова.
Формування державних оборонних замовлень держав - учасниць Угоди для ОС ППО СНД щодо озброєння і військової техніки, що виготовляються на підприємствах держав - учасниць Угоди, здійснюється у встановленому порядку.
Замовлення озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для ОС ППО СНД у частині власних робіт здійснюється замовниками міністерств оборони держав - учасниць Угоди.
4. Координаційний Комітет з ППО СНД направляє Начальникові Озброєння Збройних Сил Російської Федерації до 1 березня року, що передує запланованому, затвердженою Радою глав урядів Співдружності План виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД, а виписки з нього щодо номенклатури озброєння і військової техніки, що виготовляється на підприємствах держав - учасниць Угоди, - у міністерства оборони цих держав для наступного внесення в державні оборонні замовлення і бюджетні заявки.
5. Міністерства оборони держав - учасниць Угоди направляють виписки з державних оборонних замовлень щодо номенклатури озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для ОС ППО СНД у Координаційний Комітет з ППО СНД, що доводить їх до Міждержавної фінансово-промислової групи "Граніт" (далі - МФПГ "Граніт").
6. Держави - учасниці Угоди, що беруть участь у загальних програмах і проектах, погоджених із Міждержавною комісією з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, укладають із МФПГ "Граніт" договори (контракти) про реалізацію відповідних програм і проектів, що надаються в Координаційний Комітет з ППО СНД.
7. Управління міністерств оборони держав - учасниць Угоди, що здійснюють замовлення, на підставі Плану виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД і державних оборонних замовлень держав - учасниць Угоди укладають договори на виготовлення і постачання озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для ОС ППО СНД із МФПГ "Граніт".
8. Відносини між замовниками і постачальниками озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів регулюються діючими документами про постачання продукції для військових організацій, а також правовими і нормативними документами, прийнятими державами - учасницями Угоди.
Замовники зобов'язані контролювати своєчасність і правильність укладення і виконання договорів, а також своєчасність здійснення платежів згідно з ними.
9. Виготовлення озброєння і військової техніки для ОС ППО СНД провадиться відповідно до технічних умов, затверджених у встановленому порядку і за діючими стандартами. Приймання озброєння і військової техніки для ОС ППО СНД, що виготовляється на підприємствах держав - учасниць Угоди, здійснюється військовими представництвами міністерств оборони цих держав.
На озброєння, військову техніку і комплектуючі вироби, що постачаються державами - учасницями Угоди для ОС ППО СНД, встановлюється гарантійний строк відповідно до технічних умов.
10. Розрахунки за готову продукцію для ОС ППО СНД замовники озброєння і військової техніки здійснюють шляхом оплати рахунків постачальників згідно з укладеними договорами.
11. Координаційний Комітет з ППО СНД із метою забезпечення реалізації Плану виділення асигнувань на створення і розвиток ОС ППО СНД і безумовного виконання договорів, що укладаються, визначає обсяги авансування підприємств - виготовлювачів озброєння і військової техніки для ОС ППО СНД.
12. Взаємні постачання спеціальних комплектуючих виробів для забезпечення виробництва озброєння і військової техніки для ОС ППО СНД провадяться підприємствами держав - учасниць Угоди:
- за договорами з головними підприємствами-виготовлювачами;
- за прямим договором, що укладається МФПГ "Граніт" з підприємствами - виготовлювачами спеціальних комплектуючих виробів і погодженим із замовниками.
13. Статус призначення виробу "Для ОС ППО СНД" встановлює Рада міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав разом із Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу. Порядок митного оформлення і провезення озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів для ОС ППО СНД через кордони держав - учасниць Угоди визначається Положенням про надання митних і інших пільг і звільнення від нетарифних обмежень озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів при створенні й удосконаленні об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
14. Держави - учасниці Угоди не мають права реекспортувати озброєння і військову техніку, що постачається для ОС ППО СНД, а також повідомляти технічну інформацію про неї державам, що не є учасниками цієї Угоди, без письмового узгодження з Координаційним Комітетом з ППО СНД.
15. Держави - учасниці, що виходять з Угоди, компенсують витрати держав - учасниць Угоди з надання допомоги у відновленні й удосконалюванні ОС ППО СНД у порядку, встановленому окремою Угодою.
Додаток З
Затверджено Рішенням Ради
глав урядів Співдружності
Незалежних Держав про
нормативні документи зі
створення й удосконалення
об'єднаної системи
протиповітряної оборони
держав - учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
від 12 квітня 1996 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про надання митних та інших пільг і звільнення від нетарифних обмежень озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів при створенні й удосконаленні об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
1. Держави - учасниці Угоди "Про створення об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 10 лютого 1995 року (далі - держави - учасниці Угоди) гарантують надання пільг на постачання озброєння, військової техніки, матеріально-технічних і транспортних засобів, роботи і послуги військового призначення відповідно до Переліку продукції, робіт і послуг військового призначення, що застосовуються (виконуються) в інтересах об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (ОС ППО СНД), далі - Перелік (додаток до цього Положення).
2. Вивезення і ввезення продукції, роботи і послуги військового призначення відповідно до Переліку держави - учасниці Угоди здійснюють без застосування заходів нетарифних обмежень (регулювання), митних зборів і платежів, з дотриманням принципу свободи транзиту на митних кордонах і територіях держав - учасниць Угоди.
3. Держави - учасниці Угоди звільняють виготовлену на підприємствах продукцію, роботи і послуги військового призначення в інтересах ОС ППО СНД від податку на додану вартість, спеціального податку і податку на прибуток.
4. Постачання озброєння, військової техніки, матеріально-технічних і транспортних засобів, роботи і послуги військового призначення для ОС ППО СНД відповідно до Переліку здійснюються на основі Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав "Про надання допомоги в створенні й удосконалюванні об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 3 листопада 1995 року.
Підставою для відповідних державних органів держав - учасниць Угоди до надання митних та інших пільг і звільнення від нетарифних обмежень озброєння, військової техніки й інших матеріальних засобів, що постачаються для створення й удосконалювання ОС ППО СНД, є нормативні документи держав - учасниць Угоди, розроблені на підставі цього Положення, а також договори між суб'єктами фінансово-виробничих відносин, погоджені з Координаційним Комітетом з питань ППО при Раді міністрів оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Додаток
до Положення про надання
митних і інших пільг і
звільнення від нетарифних
обмежень озброєння,
військової техніки й інших
матеріальних засобів при
створенні й удосконаленні
об'єднаної системи
протиповітряної оборони
держав - учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
ПЕРЕЛІК
продукції, робіт і послуг військового призначення, застосовуваних (виконуваних) в інтересах об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав