• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво в галузі підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів і нострифікацію документів про їхню кваліфікацію в рамках Співдружності Незалежних Держав (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 13.03.1992
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 13.03.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 13.03.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво в галузі підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів і нострифікацію документів про їхню кваліфікацію в рамках Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 13 березня 1992 р.
Набуття чинності для України: 13 березня 1992 р.
Уряди держав-учасниць цієї Угоди,
визнаючи необхідність підтримувати співробітництво в галузі підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів і нострифікації документів про їхню кваліфікацію,
домовилися про таке:
РОЗДІЛ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Держави-учасниці Угоди узгоджують між собою національні концепції та вимоги до підготовки і атестації спеціалістів з вищою освітою, наукових і науково-педагогічних кадрів.
Стаття 2. У рамках Угоди держави-учасниці:
здійснюють кадрове забезпечення міждержавних програм (фундаментальних досліджень, науково-технічних, розвитку і освоєння нових технологій, інших міждержавних програм);
здійснюють цільову підготовку кадрів вищої наукової кваліфікації і проходження стажування наукових працівників;
розробляють, запроваджують і удосконалюють систему нострифікації документів про кваліфікацію наукових і науково-педагогічних кадрів.
Стаття 3. Порядок координації взаємодії держав у рамках цієї Угоди визначається Міждержавною науково-технічною радою (МНТР).
РОЗДІЛ II
ПІДГОТОВКА НАУКОВИХ І НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ
Стаття 4. Держави-учасниці Угоди зобов'язуються:
створювати правові, економічні й організаційні умови, що гарантують рівні права і відповідальність у підготовці наукових і науково-педагогічних кадрів для всіх держав-учасниць Угоди;
забезпечувати умови для вступу осіб з інших держав до аспірантури і докторантури на недискримінаційній основі.
Стаття 5. При направленні стажистів, аспірантів, докторантів, наукових співробітників на навчання та підвищення кваліфікації однією державою до іншої можливий безвалютний еквівалентний обмін на основі двосторонніх договорів про науково-технічне співробітництво між цими державами.
РОЗДІЛ III
ЦІЛЬОВА ПІДГОТОВКА КАДРІВ ВИЩОЇ НАУКОВОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ І ПРОХОДЖЕННЯ СТАЖУВАННЯ ВЧЕНИМИ В ІНТЕРЕСАХ ІНШИХ ДЕРЖАВ-УЧАСНИЦЬ
Стаття 6. Держави-учасниці Угоди проводять підготовку кадрів вищої наукової кваліфікації в інтересах інших держав-учасниць за переліком спеціальностей, визнаних базовими для цієї держави.
Базові спеціальності, за якими ведеться підготовка в інтересах інших держав, затверджуються на засіданні МНТР.
Стаття 7. Цільова підготовка кадрів вищої наукової кваліфікації і проходження стажування науковими робітниками в інтересах інших держав-учасниць Співдружності здійснюється, як правило, відповідно до міждержавних програм.
Проходження стажування вченими в інтересах інших держав-учасниць здійснюється на двосторонній основі з визначенням прав і обов'язків направляючої і приймаючої сторін.
РОЗДІЛ IV
ПОРЯДОК І УМОВИ НОСТРИФІКАЦІЇ ДОКУМЕНТІВ ПРО КВАЛІФІКАЦІЮ НАУКОВИХ І НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ
Стаття 8. Держави-учасниці Угоди беруть на себе зобов'язання, пов'язані із взаємною нострифікацією документів про кваліфікацію наукових і науково-педагогічних кадрів.
Стаття 9. Держави-учасниці Угоди визнають дійсність результатів атестацій наукових і науково-педагогічних кадрів, проведених Вищою атестаційною комісією при Раді Міністрів СРСР, а також іншими міністерствами і відомствами.
За узгодженим державами-учасницями Угоди списком спеціальностей кожна з них має право ставити вимоги про підтвердження кваліфікації наукових і науково-педагогічних кадрів відповідно до діючих на її території правил.
Стаття 10. Держави-учасниці Угоди гарантують право громадян, які мають наукові ступені та звання колишнього СРСР, пройти перереєстрацію у порядку, встановленому законодавством кожної держави.
Стаття 11. Порядок та умови нострифікації документів про кваліфікацію наукових і науково-педагогічних кадрів визначаються після прийняття державами-учасницями Угоди власних систем підготовки і атестації наукових і науково-педагогічних кадрів.
РОЗДІЛ V
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 12. Ця Угода укладається строком на 5 років і набуває чинності з моменту її підписання. Її дія може бути продовжена за взаємною згодою держав-учасниць.
Стаття 13. Угода відкрита для приєднання до неї інших держав.
Стаття 14. Участь в Угоді не обмежує права держав, які її підписали, на участь у будь-яких інших двосторонніх та багатосторонніх формах міждержавного співробітництва в галузі підготовки і атестації наукових і науково-педагогічних кадрів.
ВЧИНЕНО в місті Москві 13 березня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Російської Федерації
Республіки (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд України
Республіки Киргизстан (підпис)
(підпис)
За Уряд Молдови
(підпис)