• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво в галузі інвестиційної діяльності (укр/рос)

Україна, Грузія | Угода, Міжнародний документ від 24.12.1993
Реквізити
  • Видавник: Україна, Грузія
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 24.12.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Грузія
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 24.12.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво в галузі інвестиційної діяльності
Статус Угоди див.
Дата підписання Україною: 24.12.1993
Дата набуття чинності для України: тимчасово застосовується з
моменту підписання
Держави-учасниці цієї Угоди, далі - Сторони,
визнаючи велике значення поглибленню взаємовигідного економічного співробітництва,
беручи до уваги спільні інтереси і переваги погоджених підходів при розробці та проведенні інвестиційної політики,
погодилися про таке:
Сторони співробітничають у розробці та здійсненні інвестиційної політики стосовно своїх суб'єктів господарювання, а також суб'єктів господарювання держав, що не є учасницями цієї Угоди, і міжнародних організацій з метою забезпечення взаємного захисту інтересів Сторін у цій галузі.
Інвесторами кожної із Сторін в інших державах, що є учасницями цієї Угоди (далі - інвестори Сторін), є:
юридичні особи, створені згідно із законодавством однієї із Сторін і правомочні здійснювати інвестиції;
фізичні особи - громадяни Сторін та громадяни інших держав, що постійно проживають на їхній території, а також особи без громадянства;
держави-учасниці цієї Угоди і розміщені в межах їхньої території державні та адміністративно-територіальні утворення в особі уповноважених ними юридичних і фізичних осіб відповідно до законодавства Сторін.
Інвестиціями Сторін є всі види майнових, фінансових, інтелектуальних цінностей, що вкладаються інвесторами Сторін в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку (доходу), досягнення соціального ефекту.
Інвестори Сторін здійснюють інвестування на території інших Сторін шляхом:
створення підприємств, що повністю належать інвесторам Сторін, а також філіалів таких підприємств;
часткової участі в підприємствах, створених спільно з юридичними і фізичними особами за місцем інвестування;
придбання підприємств, будинків, споруджень, часток участі в підприємствах, паїв, акцій, облігацій, а також цінних паперів згідно з національним законодавством;
іншої діяльності по здійсненню інвестицій, яка не суперечить законодавству, діючому на території держави за місцем інвестування.
Підприємство з інвестиціями Сторін може здійснювати будь-які види діяльності, що відповідають цілям, передбаченим у статуті підприємства, за винятком заборонених законодавством держави за місцем інвестування.
Сторони уповноважують відповідні державні органи проводити консультації й обмін інформацією з питань інвестиційної діяльності при розробці заходів державного регулювання інвестиційних процесів і механізму їх реалізації, а також консультації в інших необхідних випадках.
Відносини, пов'язані з інвестиціями Сторін, регулюються відповідними положеннями законодавства держави за місцем інвестування, що встановлені для інвесторів цієї держави, цією Угодою та іншими угодами між її учасниками, а також міжнародними угодами, в яких беруть участь Сторони. При цьому, в ході подальшого вдосконалення законодавства, Сторони виходитимуть з того, що правовий режим інвестицій Сторін, а також діяльність інвесторів з їх здійснення не можуть бути менш сприятливими, ніж режим для інвестиційної діяльності юридичних і фізичних осіб держави за місцем інвестування.
Інвестиції, вчинені інвесторами, зазначеними в статті 2 цієї Угоди, на території Сторін користуються повним та безумовним правовим захистом держави за місцем інвестування, не підлягають націоналізації і не можуть бути піддані реквізиції, крім як у виняткових випадках, передбачених законами. Рішення про націоналізацію і реквізицію приймаються в порядку, встановленому законодавством держави за місцем інвестування. У таких випадках державою за місцем інвестування виплачується інвесторам Сторін швидка, адекватна та ефективна компенсація. Рішення про задоволення претензій інвестора у разі націоналізації і реквізиції можуть бути прийняті за згодою Сторін або оскаржені в суді держави за місцем інвестування.
Інвестори Сторін мають право на відшкодування збитків, включаючи втрачену вигоду, завданих їм в результаті дій державних органів або посадових осіб, що суперечать законодавству держави за місцем інвестування, а також внаслідок неналежного здійснення такими органами чи посадовими особами передбачених законодавством обов'язків щодо інвесторів Сторін або підприємств з цими інвестиціями.
Інвесторам Сторін після сплати відповідних податків і зборів гарантується безперешкодний переказ до держав-учасниць цієї Угоди, а також до інших держав прибутку та інших сум, отриманих у зв'язку із здійсненими ними інвестиціями, в тому числі сум, що передбачені статтею 7 цієї Угоди.
Ввіз та вивіз валюти Сторін і валюти інших держав, платіжних документів, цінних паперів регламентується законодавством про валютне регулювання держави за місцем інвестування.
Внески в статутний фонд підприємства з інвестиціями Сторін оцінюються за погодженням між його учасниками, а в разі створення підприємства, що повністю належить інвестору (інвесторам) держави-учасниці цієї Угоди, ним самостійно.
У разі необхідності обґрунтованість зробленої оцінки підтверджується висновком аудиторських організацій, які отримали згідно із законодавством держави за місцем інвестування дозвіл на проведення такої оцінки.
Прибуток та інші суми, зазначені в статті 8 цієї Угоди, отримані інвесторами Сторін у будь-якій валюті із джерел на території держави за місцем інвестування, можуть на її території бути реінвестовані або використані в інших цілях згідно із законодавством цієї держави.
Сторони вживатимуть заходів з метою зближення свого законодавства з питань інвестиційної діяльності, в тому числі з питань порядку створення підприємств з інвестиціями Сторін і їхніх організаційно-правових форм, питань оподаткування, трудових відносин, територіальних і галузевих обмежень щодо вкладення інвестицій, екологічної і санітарно-гігієнічної експертизи, обліку та звітності їхньої діяльності.
Якщо в разі зміни законодавства Сторони інвестування, що стосується інвестування, або денонсації цієї Угоди умови діяльності раніше створених Сторонами підприємств на території цієї держави погіршуються, то протягом наступних 5 років застосовуються норми, що діяли на момент реєстрації цього підприємства.
Створення (участь у створенні) і придбання підприємства або його частки інвесторами Сторін (далі - підприємство з інвестиціями Сторін) здійснюється в порядку і на підставах, передбачених законодавством держави за місцем інвестування.
Під час розгляду питань, пов'язаних із створенням і реєстрацією підприємств з інвестиціями Сторін, останні підтримуватимуть різноманітні організаційно-правові форми співробітництва відповідно до законодавства Сторін.
Сторони виходитимуть з необхідності надання сприяння підприємствам з інвестиціями Сторін при здійсненні ними прямих інвестицій і реалізації багатосторонніх економічних проектів на території цих Сторін і в державах, що не є учасницями цієї Угоди.
Підприємство з інвестиціями Сторін може створювати дочірні підприємства з правами юридичної особи, а також філіали і представництва на території держави за місцем інвестування і за її межами з дотриманням умов, установлених законодавством відповідних держав.
Філіали і представництва підприємств з інвестиціями Сторін діють на підставі положень про них, які затверджуються підприємством, що їх створило. Вони мають право відкривати рахунки в банківських установах у державі за місцем їх знаходження.
Підприємство з інвестиціями Сторін може визначати умови реалізації виробленої ними продукції (робіт, послуг), включаючи ціну на неї, згідно із законодавством держави за місцем інвестування. Оплата підприємством з інвестиціями Сторін поставок товарів і послуг, у тому числі плата за користування земельними ділянками, житлом і нежилими приміщеннями на території держави за місцем інвестування здійснюється на загальних підставах, що діють для юридичних і фізичних осіб зазначеної держави.
Майно, що ввозиться з інших держав як внесок інвесторів Сторін до статутного фонду підприємств з інвестиціями Сторін, і призначене для власного матеріального виробництва, звільняється від стягнення митного податку і не оподатковується.
Майно, що ввозиться для особистих потреб працівниками підприємств з інвестиціями держави-учасниці цієї Угоди, прийнятими на роботу з інших держав, звільняється від стягнення митного податку.
Підприємства з інвестиціями Сторін експортують продукцію власного виробництва та імпортують продукцію для власних потреб згідно із законодавством держав, на території яких знаходяться ці підприємства.
Страхування майна і ризиків підприємства з інвестиціями Сторін здійснюється відповідно до законодавства держави за місцем інвестування.
Підприємства з інвестиціями Сторін, а також інвестори Сторін сплачують податки згідно з міждержавними угодами про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, а за відсутності таких угод - згідно із законодавством, діючим в державах-учасницях цієї Угоди.
Для підприємств з інвестиціями Сторін у пріоритетних галузях господарства і в окремих регіонах може встановлюватися пільговий порядок оподаткування.
Трудові відносини, включаючи питання найму і звільнення, режиму праці і відпочинку, умов оплати праці, гарантій і компенсацій, на підприємствах з інвестиціями Сторін регулюються відповідно до законодавства держави за місцем інвестування.
Соціальне страхування працівників підприємств з інвестиціями Сторін і їхнє соціальне забезпечення (за винятком пенсійного забезпечення працівників з інших держав) регулюються законодавством держави за місцем інвестування.
Пенсійне забезпечення зазначених працівників і членів їхніх сімей згідно з Угодою про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року здійснюється відповідно до законодавства держав їхнього постійного проживання, при цьому платежі на пенсійне забезпечення працівників з інших держав-учасниць цієї Угоди підприємства з інвестиціями Сторін перераховують до відповідних фондів держав постійного проживання цих працівників.
Надання інвесторам Сторін і підприємствам з інвестиціями Сторін права користування землею, включаючи її оренду, та іншими природними ресурсами регулюється законодавством, діючим на території держави за місцем інвестування.
Спори інвесторів Сторін і підприємств з інвестиціями Сторін з державними органами, юридичними та фізичними особами, спори між інвесторами і підприємствами, в які здійснені інвестиції, вирішуються за погодженням між ними або підлягають розгляду в установленому порядку в судах за місцем інвестування чи, за домовленістю учасників спору, в третейському суді. Порядок вирішення згаданих спорів викладається в установчих документах.
Сторони дотримуватимуться в рамках свого законодавства погодженого підходу до питань, пов'язаних із залученням іноземних позик та інвестицій з держав, які не є учасницями цієї Угоди, і міжнародних організацій для здійснення проектів, що відповідають спільній зацікавленості Сторін, з наданням таким іноземним інвесторам прав на придбання національних цінних паперів, користування землею, оренду майна, а також із укладенням концесійних угод і створенням вільних економічних зон та інших форм діяльності.
Сторони співробітничатимуть між собою для усунення недобросовісної конкуренції на міжнародному та внутрішньому ринках і забезпечення згідно зі своїм законодавством максимального захисту економічних інтересів інвесторів Сторін.
Надані Сторонами одна одній права, переваги і пільги в галузі інвестиційної діяльності не є підставою для їх надання інвесторам держав, які не є учасницями цієї Угоди.
Ця Угода не зачіпає обов'язків Сторін щодо держав, які не є учасницями цієї Угоди.
Поправки до цієї Угоди можуть бути прийняті за взаємною згодою всіх Сторін і оформляються спеціальним протоколом, який стає невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ця Угода відкрита до підписання всіма державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав.
Ця Угода тимчасово застосовується з моменту підписання і набуває чинності з дня здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами, що її підписали, внутрідержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності. Для держав, що підписали Угоду і виконали згадані процедури пізніше, вона набуває чинності з дня здачі на зберігання депозитарію їхніх повідомлень про виконання згаданих процедур.
Угода укладена на термін 5 років і буде автоматично продовжуватися на наступні п'ятирічні періоди за взаємною згодою Сторін.
Після закінчення п'ятирічного терміну після підписання цієї Угоди кожна Сторона має право вийти з Угоди після письмового повідомлення про це депозитарію не пізніше ніж за 6 місяців до моменту свого виходу.
Здійснено в місті Ашгабаді 24 грудня 1993 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який надішле державам, які підписали цю Угоду, її завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Грузія За Туркменистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Киргизьку Республіку За Україну (*)
(підпис) (підпис)
_______________
(*) Угоду підписано Україною з такими застереженнями: "Для України окремі положення цієї Угоди діють в такій редакції:
1. Стаття 1: Сторони співробітничають у розробці і здійсненні інвестиційної політики щодо своїх господарюючих суб'єктів з метою забезпечення взаємного захисту інтересів Сторін у цій галузі.
2. Частина друга статті 8 перед словом "платіжних" додається слово "переказ".
3. Вилучаються частина перша статті 10 і частина друга статті 15".