• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про охорону державних кордонів та морських економічних зон держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 20.03.1992
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про охорону державних кордонів і морських економічних зон держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 20 березня 1992 р.
Набуття чинності для України: 20 березня 1992 р.
Держави-учасниці цієї Угоди, далі "держави-учасниці Співдружності",
виходячи з необхідності реалізації взаємоприйнятних рішень в інтересах охорони державних кордонів і морських економічних зон держав-учасниць Співдружності, з урахуванням існуючих системи і принципів забезпечення недоторканності кордонів,
домовилися про таке:
У цій Угоді нижченаведені терміни означають:
1. "Державні кордони держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав" - ділянки державних кордонів незалежних держав-учасниць Співдружності з державами, які не входять до Співдружності.
2. "Прикордонні війська" - формування Прикордонних військ Співдружності і власних Прикордонних військ держави.
3. "Власні Прикордонні війська" - формування Прикордонних військ, які належать державі-учасниці Співдружності.
4. "Прикордонні війська Співдружності" - формування Прикордонних військ, які не відносяться до власних Прикордонних військ.
Охорона державних кордонів і морських економічних зон держав-учасниць Співдружності здійснюється Прикордонними військами Співдружності або власними Прикордонними військами держав.
Держави-учасниці Співдружності з метою своєї безпеки зобов'язуються не розпочинати на державних кордонах і в морських економічних зонах дій, що завдають шкоди політичним, економічним та іншим інтересам інших держав-учасниць Співдружності. Встановлення і зміна режиму державних кордонів здійснюються за взаємною згодою з сусідніми державами з урахуванням інтересів держав-учасниць Співдружності.
Вищим координуючим органом Співдружності Незалежних Держав у сфері охорони державних кордонів і морських економічних зон держав-учасниць Співдружності є Рада глав держав. Координацію заходів щодо забезпечення охорони державних кордонів і морських економічних зон здійснює Рада глав урядів.
Реалізація рішень Ради глав держав і Ради глав урядів з питань охорони державних кордонів, морських економічних зон держав-учасниць Співдружності та координація діяльності Прикордонних військ здійснюються Об'єднаним командуванням Прикордонних військ.
Положення про Об'єднане командування затверджується Радою глав держав.
Керівництво Прикордонними військами Співдружності здійснює Головнокомандувач Прикордонних військ, який призначається Радою глав держав.
До укладення державами-учасницями Співдружності міждержавних угод про кордони, морські економічні зони та їхній режим організація і діяльність Прикордонних військ регулюються актами Співдружності, національним законодавством держав і нормативними актами колишнього Союзу РСР, що не суперечать цьому законодавству.
Питання комплектування, фінансування, матеріально-технічного забезпечення Прикордонних військ Співдружності і соціально-правовий статус їхніх військовослужбовців регулюються спеціальними угодами держав-учасниць Співдружності.
Ця Угода зі згоди всіх її учасників відкрита для приєднання до неї держав, що не є державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав.
ВЧИНЕНО в м. Києві 20 березня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Казахстан За Туркменистан
(підпис)
За Республіку Киргизстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
Підписано із застереженнями:
Стаття 1 (в редакції України)
Державні кордони держав-учасниць Співдружності мають однаковий статус на всій своїй довжині і далі за текстом.
Стаття 4 (в редакції Азербайджанської Республіки та України)
Реалізація рішень Ради глав держав і Ради глав урядів з питань охорони державних кордонів і морських економічних зон здійснюється компетентними органами держав-учасниць Співдружності.
Взаємодія Прикордонних військ Співдружності та власних Прикордонних військ держав-учасниць Співдружності здійснюється на основі окремих угод.
За Азербайджанську Республіку За Україну
(підпис) (підпис)