Угода
про принципи забезпечення Збройних Сил держав-учасниць Співдружності озброєнням, технікою, матеріальними засобами, організацію виробничої діяльності ремонтних підприємств, науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт
Дата підписання Україною: 14 лютого 1992 р.
Набуття чинності для України: 14 лютого 1992 р.
Держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав (далі - Співдружність),
керуючись прагненням підтримувати бойову готовність Стратегічних сил Співдружності та Збройних Сил держав Співдружності на належному рівні, поліпшувати забезпечення військ необхідними матеріальними засобами, створювати умови для роботи наявних виробничих потужностей, підтримувати науковий потенціал,
домовились про таке:
Сприяти одна одній у вирішенні питань матеріально-технічного та тилового забезпечення військ держав-учасниць Співдружності, поставках зброї, техніки і матеріальних засобів, а також у кооперованих зв'язках виробництва продукції військового призначення, у безумовному збереженні довгострокових виробничо-господарських зв'язків і прямих договорів.
Здійснювати на рівні урядів держав Співдружності державне регулювання поставок і розробок найважливіших видів військової продукції. Контроль за укладенням і виконанням договорів на взаємні поставки здійснювати через відповідні органи управління держав Співдружності.
Ремонт та виготовлення озброєння, техніки, військово-технічного майна на підприємствах Збройних Сил держав Співдружності проводити у спільних інтересах за погодженими планами і цінами, на принципах взаєморозрахунків і збереження виробничих відносин, які склалися.
Забезпечення зброєю, технікою, а також постачання військово-технічного майна, продукції виробнично-технічного призначення та інших матеріальних засобів здійснюється на підставі погоджених замовлень, які подаються у відповідні органи управління держав Співдружності, на принципах взаєморозрахунків за погодженими цінами.
Озброєння та техніка, що належать Стратегічним силам Співдружності і Збройним Силам держав Співдружності, не можуть в односторонньому порядку перепідпорядковуватися, перепризначатися, приватизуватися при знаходженні за межами держави на ремонтних підприємствах. Акти, прийняті з цього питання в односторонньому порядку, анулюються.
Забезпечити продовження розпочатих раніше науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на основі часткової участі і заінтересованості сторін.
Здійснювати постійний взаємний обмін технічною інформацією щодо зразків озброєння і техніки, що знаходяться в експлуатації.
Військові представництва на підприємствах промисловості, розташованих на території держав Співдружності і здійснюючих розробку, виготовлення, монтаж і поставку озброєння, військової техніки і майна, входять до складу Збройних Сил держави, на території якої ці підприємства та організації знаходяться.
Міждержавні перевезення військ та військових вантажів виконувати за спеціальними угодами між транспортними органами держав Співдружності. Про планування і порядок забезпечення військових перевезень і управління ними військово-транспортні органи Збройних Сил держав Співдружності домовляються між собою.
Військовослужбовці Збройних Сил держав Співдружності при наявності показань направляються на обстеження і лікування до військово-лікувальних закладів держав Співдружності безкоштовно.
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням та відпочинком військовослужбовців держав Співдружності, членів їхніх сімей, робітників і службовців здійснюється на договірних умовах.
Конкретний порядок виконання умов цієї Угоди за видами забезпечення оформити окремими угодами між главами урядів або уповноваженими органами управління держав Співдружності.
Угода набуває чинності з моменту її підписання.
ВЧИНЕНО в м. Мінську 14 лютого 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Туркменистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Киргизстан За Україну
(підпис) (підпис)
За Республіку Молдова
(підпис)