• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про проведення узгодженої політики в галузі транзиту нафти і нафтопродуктів магістральними трубопроводами

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 12.04.1996
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 12.04.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 12.04.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про проведення узгодженої політики в галузі транзиту нафти і нафтопродуктів магістральними трубопроводами
Статус Угоди див.
( Угоду ратифіковано із застереженнми Законом N 329/97-ВР від 11.06.97 )
Дата підписання:
Дата ратифікації Україною:
Дата набрання чинності для України:
12.04.1996
11.06.1997
04.11.1997
Держави - учасниці цієї Угоди в особі Урядів, далі - Сторони,
враховуючи необхідність забезпечення вільного транзиту нафти та нафтопродуктів незалежно від їх походження, місця призначення і власника,
визнаючи важливість здійснення узгоджених заходів з метою забезпечення народного господарства держав - учасниць цієї Угоди нафтою та нафтопродуктами,
погодилися про таке:
Для мети цієї Угоди терміни, що наведені нижче, вживаються у такому значенні:
транзит - переміщення територією однієї із сторін нафти та нафтопродуктів, що походять з території другої Сторони, для споживачів третьої Сторони;
магістральні нафто- і нафтопродуктопроводи - нафто- і нафтопродуктопроводи з лінійними засувками та станціями катодного захисту, насосними перекачувальними станціями з резервуарними ємностями та без них, пунктами контролю та управління нафто- і нафтопродуктопроводами, виробничо-технологічним зв'язком на них, лініями електропостачання споживачів нафто- і нафтопродуктопроводу, ремонтно-експлуатаційними пунктами та інфраструктурою, що забезпечує безпечну експлуатацію нафто- і нафтопродуктопроводу, пунктами здавання та приймання, зливання, наливання і навантаження;
нафтопродукти - готові продукти, які одержують під час переробки нафти.
Сторони вживають заходів до забезпечення вільного транзиту нафти і нафтопродуктів під час їх трубопровідного транспортування територією своїх держав. Нафта та нафтопродукти, що проходять транзитом територією однієї із сторін, не можуть бути використані для потреб Сторони, територією якої здійснюється транзит.
Транзит нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами Сторін здійснюється відповідно до багатосторонніх і двосторонніх протоколів узгодження обсягів і графіків транзиту з урахуванням обсягів їх виробництва.
Сторони вживають заходів до забезпечення своєчасних розрахунків за транзитом нафти і нафтопродуктів.
Розрахунки за транзит нафти здійснюються за погодженими Сторонами тарифами і проводяться на основі договорів між господарюючими суб'єктами Сторін.
Розрахунки за транспортування нафтопродуктів проводяться на основі договорів між господарюючими суб'єктами Сторін.
Проведення операцій з обліку, приймання, здавання, транспортування, зберігання, навантажування нафти, а також управління режимами роботи нафтопроводів та оперативне управління потоками нафти здійснюється відповідно до норм і правил, погоджених Сторонами.
У разі виникнення аварійних ситуацій Сторони сприяють одна одній і надають допомогу в ліквідації їх наслідків. Зменшений внаслідок аварійних ситуацій обсяг нафти та нафтопродуктів, що транспортуються, розподіляється пропорційно обсягам, передбаченим укладеними договорами. Втрати нафти та нафтопродуктів, що сталися внаслідок аварій, а також витрати на їх ліквідацію, відшкодовуються винними в аваріях. Причини аварій визначаються спеціально створеною комісією за участю представників заінтересованих Сторін.
Для якнайшвидшої ліквідації аварій Сторони надають право аварійно-відбудованим підрозділам об'єктів нафто- і нафтопродуктопроводів вільно вивозити та/або ввозити на територію заінтересованої Сторони обладнання і матеріали згідно з табелем технічної оснащеності цих підрозділів. При цьому Сторони зобов'язуються не обкладати митом та іншими митними зборами, а також не застосовувати обмеження нетарифного характеру до зазначених обладнання і матеріалів.
Не обкладаються митом та іншими зборами нафта і нафтопродукти, необхідні для поповнення технологічних обсягів під час ліквідації аварій на магістральних нафто- і нафтопродуктопроводах.
Сторони вживають заходів, в тому числі спільних, для того, щоб жодна із Сторін не опинилася під загрозою відключення від джерел постачання нафти та нафтопродуктів і не була завдана шкода інтересам держав-постачальників, держав - учасниць транзиту і споживачів нафти та нафтопродуктів.
Сторони зобов'язуються забезпечувати безперебійне і безпечне функціонування об'єктів трубопровідного транспорту для транзиту нафти та нафтопродуктів.
Діяльність господарюючих суб'єктів, які експлуатують об'єкти нафто- і нафтопродуктопроводів, регламентується національним законодавством Сторін або угодами між Сторонами.
Сторони зобов'язуються не приймати в односторонньому порядку рішень, що викликають погіршення умов транзиту. Під час виникнення спору, пов'язаного з транзитом нафти та нафтопродуктів, розв'язання якого не передбачено відповідними договорами між господарюючими суб'єктами, Сторони зобов'язуються не припиняти і не скорочувати їх поставки до його розв'язання. Сторони не несуть відповідальності за невиконання господарюючими суб'єктами їх зобов'язань за договорами у зв'язку із здійсненням транзиту.
Спори між Сторонами щодо тлумачення і застосування положень цієї Угоди, а також спори, що зачіпають права та обов'язки Сторін, будуть вирішуватися шляхом проведення консультацій і переговорів між заінтересованими Сторонами або інших процедур, передбачених нормами міжнародного права, цією Угодою та положеннями Договору до Енергетичної Хартії.
Ця Угода відкрита для приєднання до неї держав, заінтересованих в участі в ній і готових взяти на себе зобов'язання, що випливають з цієї Угоди. Приєднання вважається таким, що набрало чинності з дня одержання депозитарієм відповідного повідомлення.
Положення цієї Угоди не зачіпають зобов'язань, взятих Сторонами відповідно до інших міжнародних договорів.
Ця Угода тимчасово застосовується з дати підписання і набуває чинності з моменту одержання депозитарієм третього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності. Для Сторін, які надіслали депозитарію повідомлення про виконання таких процедур пізніше, вона набирає чинності з дня одержання депозитарієм такого повідомлення.
Кожна Сторона може вийти з цієї Угоди, повідомивши про це депозитарій щонайменше за шість місяців до виходу, відрегулювавши фінансові та інші зобов'язання, що випливають з цієї Угоди.
Вчинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала цю Угоду, її завірену копію.
За Уряд
Азербайджанської Республіки
Ф. Кулієв
За Уряд
Республіки Вірменія
Г. Багратян
За Уряд
Республіки Білорусь
М. Чигирь
За Уряд
Грузії
Н. Лекішвіші
За Уряд
Республіки Казахстан
А. Кажегельдін
За Уряд
Киргизької Республіки
А. Джумагулов
За Уряд
Республіки Молдова
А. Сангелі
За Уряд
Російської Федерації
В. Черномирдін
За Уряд
Республіки Таджикистан
Я. Азімов
За Уряд
Республіки Узбекистан
Б. Хамідов
За Уряд
України
Є. Марчук


Угоду підписано Республікою Вірменія з таким застереженням "Із статті 12 слова "тимчасово застосовується з дати підписання" - виключити".
Угоду підписано Україною з таким застереженням "Обгрунтовані розцінки послуг за транзит визначаються Стороною держави транзиту на недискримінаційних умовах".
Угоду не підписано Туркменистаном.