( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 449 від 23.04.2024 )
Угода
про модернізацію цивільної авіації держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
( Щодо припинення дії міжнародного договору 30 жовтня 2024 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-63788 від 10.05.2024 )
Дата підписання: 03.11.1995
Дата набрання чинності: 03.11.1995
Уряди держав - учасниць даної Угоди, іменовані надалі Сторонами,
засвідчуючи прихильність принципам Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944 рік),
надаючи значення цивільній авіації як одному з важливих факторів співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав,
підтверджуючи зацікавленість у створенні умов для стійкого функціонування і розвитку цивільної авіації держав - учасниць Співдружності, що має історичну спільність інтересів і особливостей,
беручи до уваги необхідність захисту позицій цивільної авіації на внутрішньому і закордонному ринках авіатранспортних послуг,
визнаючи необхідність державної підтримки виробництва цивільних повітряних суден на основі інтеграції,
домовилися про таке:
Сторони визнають необхідність інтеграції і зміцнення зв'язків в галузі виробництва й експлуатації цивільних повітряних суден в інтересах і на рівних, взаємовигідних умовах для всіх учасників даної Угоди, у тому числі в питаннях кооперації, обслуговування, ремонту авіаційної техніки і її реалізації.
Сторони підтримують необхідність розробки і реалізації цільових міждержавних програм із виробництва і впровадження в експлуатацію в державах - учасницях Співдружності транспортних літаків, що розробляються і виробляються у державах - учасницях Співдружності Незалежних Держав.
Кожна Сторона, що є розроблювачем, виробником і (або) експлуатантом повітряних суден виробництва держав - учасниць Співдружності, вживатиме необхідних практичних заходів для здійснення зазначених програм у частині, що її стосується, відповідно до свого законодавства.
Сторони визнають необхідність формування цільових кредитів, а також фінансових коштів юридичних і фізичних осіб на оплату виготовлення повітряних суден відповідно до потреб зацікавлених держав. Для цих цілей можуть створюватися міждержавні фінансово-промислові групи або компанії за участю виробників авіаційної техніки.
Координацію практичної реалізації цієї Угоди здійснює Міждержавний авіаційний комітет.
Угода не торкається прав і зобов'язань Сторін за двосторонніми і багатосторонніми міжнародними угодами із третіми державами.
Будь-які питання, що виникають у зв'язку із застосуванням або тлумаченням Угоди, будуть вирішуватися за допомогою переговорів і консультацій між уповноваженими структурами Сторін за участю Міждержавного авіаційного комітету.
Сторони за взаємною згодою можуть вносити в цю Угоду зміни і доповнення.
Дана Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, що розділяють її цілі і принципи і готові прийняти на себе зобов'язання, що випливають з Угоди.
Кожна Сторона може заявити про вихід із даної Угоди, повідомивши про це в письмовій формі не менш ніж за шість місяців до дня виходу депозитарія даної Угоди, що розсилає таку заяву всім Сторонам.
Дана Угода набуває чинності з дня підписання.
Вчинено в місті Москві 3 листопада 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що направить кожній державі, яка підписала дану Угоду, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
З додаванням у ст. 1 після
слів "... виробляється"
додати слово "ремонт"
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)