• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 27.03.1997
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.03.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.03.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів
( Угоду ратифіковано з застереженням Законом N 38/98-ВР від 16.01.98 )
Держави - учасниці цієї Угоди в особі урядів, далі - Сторони,
виходячи з доцільності розвитку взаємодії в економічній та науково-технічній сферах, удосконалення механізму наукових, виробничих і економічних зв'язків,
надаючи великого значення ефективному розв'язанню проблем вивчення, розвідки і раціонального використання мінерально-сировинних ресурсів, геоекології та охорони довкілля,
дійшли згоди про таке:
Сторони сприяють вирішенню таких завдань:
координація та розвиток співробітництва в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів;
забезпечення народного господарства і ринку збуту Сторін мінеральною сировиною, а також продуктами її переробки;
стабілізація і подальший розвиток гірничодобувного і гірничопереробного виробництва, забезпечення раціонального використання мінеральної сировини з урахуванням виробничо-технологічних зв'язків між підприємствами Сторін.
Сторони згідно із своїм національним законодавством докладають зусиль до використання родовищ дефіцитних і стратегічних видів мінеральної сировини і потужностей з їх переробки, до збільшення експортного потенціалу мінеральної сировини і продуктів її переробки, реалізації програм зменшення залежності від імпорту, підтримки системи мінерально-сировинного забезпечення економіки Сторін дефіцитними і стратегічними видами корисних копалин, здійснення комплексних інвестиційних програм з фундаментальних і прикладних проблем.
Сторони здійснюють заходи щодо розвитку геологорозвідувальних, добувних і переробних галузей, створення умов для їх інвестування, формування погодженої політики в галузі стандартизації та сертифікації мінеральної сировини і продуктів її переробки на базі міжнародно визнаних вимог.
Сторони здійснюють заходи щодо забезпечення, розроблення і виготовлення комплексного устаткування і техніки для геологорозвідувальних і гірничодобувних підприємств.
Сторони взаємодіють в галузі науково-технічного та інформаційного забезпечення системи моніторингу геологічного середовища, з підготовки прогнозів геодинамічних і катастрофічних геологічних процесів, координації робіт щодо формування геоінформаційних аналітичних систем і умов для підготовки та підвищення кваліфікації наукових, інженерних і робітничих кадрів.
Сторони вживають заходів для вирішення проблем поліпшення екологічних умов у регіонах, пов'язаних з розвідкою, видобутком і використанням мінерально-сировинних ресурсів, створення та впровадження ресурсозберігаючих технологій і техніки, а також для розвитку на міждержавному рівні системи екологічного моніторингу геологічного середовища прикордонних територій, включаючи виконання спільних досліджень.
Для координації співробітництва у сфері розвитку мінерально-сировинного комплексу Сторони створюють Міжурядову раду з розвідки, використання і охорони надр, яка діє на основі Положення, що є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Реалізація цієї Угоди здійснюється на основі двосторонніх і багатосторонніх угод, договорів (контрактів), укладених відповідними органами, організаціями, підприємствами та іншими господарюючими суб'єктами Сторін, в інших взаємопогоджених формах.
Під час вибору і визначення способів підтримки конкретних напрямів співробітництва Сторони керуються спільними інтересами.
Сторони домовляються про уніфікацію термінів, застосовуваних при розвідці й використанні мінерально-сировинних ресурсів, на основі міжнародних вимог.
Сторони здійснюють обмін законодавчими актами і нормативно-правовими документами в галузі вивчення, використання й охорони надр і вживають заходів щодо їх наближення.
Ця Угода не порушує прав і зобов'язань Сторін, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких вони можуть бути.
Під час вирішення питань, пов'язаних з використанням відомостей, що становлять державну таємницю, Сторони керуються своїми національними законодавствами і міжнародними договорами, учасниками яких вони є.
Спірні питання, пов'язані з застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій та переговорів заінтересованих Сторін чи шляхом інших процедур, які не суперечать нормам міжнародного права.
До цієї Угоди можуть вноситися зміни і доповнення за умови спільної згоди Сторін.
Ця Угода набирає чинності після подання на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності. Для Сторін, які виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, вона набирає чинності з часу подання депозитарію відповідного повідомлення.
Через 2 місяці після набрання чинності цією Угодою Сторони проведуть нараду відповідних національних органів для визначення першочергових заходів щодо її реалізації.
Ця Угода укладається на невизначений строк.
Кожна із Сторін може вийти з цієї Угоди, письмово повідомивши про це депозитарія, не пізніше ніж за 12 місяців до виходу.
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, які поділяють її мету та принципи, за згодою всіх Сторін шляхом подання депозитарію документів про приєднання. Приєднання вважається таким, що набирає сили, з часу отримання депозитарієм останнього повідомлення Сторін про згоду на таке приєднання.
Укладено в місті Москві 27 березня 1997 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, її завірену копію.
За Уряд Азербайджанської За Уряд Республіки
Республіки Молдова
Підпис Підпис
За Уряд Республіки За Уряд Російської
Вірменія Федерації
Підпис Підпис
За Уряд Республіки За Уряд Республіки
Білорусь Таджикистан
Підпис Підпис
За Уряд Грузії За Уряд
Підпис Туркменистану
За Уряд Республіки Підпис
Казахстан За Уряд Республіки
Підпис Узбекистан
За Уряд Киргизької Підпис
Республіки За Уряд України
Підпис Підпис, з
урахуванням
застереження
(додається)
Додаток
до Угоди про співробітництво в галузі вивчення,
розвідки і використання мінерально-сировинних
ресурсів від 27 березня 1997 року
Положення
про Міжурядову раду з розвідки, використання і охорони надр
I. Загальні положення
Міжурядова рада з розвідки, використання і охорони надр (далі - Рада) створюється з метою розвитку співробітництва у сфері вивчення, розвідки, використання і охорони надр в рамках Співдружності Незалежних Держав, сприяє практичному здійсненню політики, спрямованої на формування і забезпечення ефективної діяльності держав-учасниць Співдружності.
Головне призначення Ради полягає у здійсненні цілей і завдань Угоди про співробітництво в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів і Гірничої хартії держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, у тому числі шляхом узгоджених дій, застосовуваних державами-учасницями Угоди про співробітництво в галузі вивчення, розвідки і використання мінеральних сировинних ресурсів (далі - держави-учасниці Угоди).
1. Рада в своїй діяльності керується Статутом Співдружності Незалежних Держав, Угодою про співробітництво в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів і цим Положенням.
2. Рада здійснює свою діяльність у тісній взаємодії з Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу і статутними органами Співдружності Незалежних Держав.
3. Рада формується з повноважних представників - керівників відповідних міністерств і відомств держав-учасниць Угоди - членів Ради. Кожна держава-учасниця Угоди має в Раді один голос.
4. До складу Ради входить представник Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу з правом дорадчого голосу.
II. Завдання і функції Ради
Основними завданнями і функціями Ради є:
1. Визначення пріоритетних напрямів співробітництва, координація і проведення узгодженої політики держав-учасниць. Угоди в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів.
2. Становлення і розвиток ринку мінерально-сировинних ресурсів і продуктів їх переробки (перетворення) в рамках Співдружності, в тому числі шляхом відтворення взаємовигідних коопераційних зв'язків суб'єктів господарювання держав-учасниць Угоди, з урахуванням нових правових і економічних умов.
3. Сприяння доступу до надр, їх розвідці і розробці у відповідності з законодавством кожної держави-учасниці Угоди.
4. Організація розробки і реалізація спільних програм та робіт в галузі геологічного вивчення надр, відтворення й якісного поліпшення мінерально-сировинної бази.
5. Гармонізація політики розвитку і розміщення підприємств гірничопромислового комплексу.
6. Сприяння доступу на комерційних умовах до нових технологій, застосовуваних в галузі розвідки, видобутку, переробки (перетворення) і використання мінерально-сировинних ресурсів.
7. Створення умов, що забезпечують раціональне і комплексне використання запасів родовищ корисних копалин.
8. Організація розробки і реалізації спільних програм і робіт в галузі техніки безпеки, спрямованих на досягнення і/чи підтримання високих рівнів безпеки, співробітництво у попередженні та ліквідації наслідків великих аварій на підприємствах з видобутку і переробки (перетворення) мінерально-сировинних ресурсів.
9. Організація розробки і реалізації взаємоузгоджених підходів до вирішення проблем охорони довкілля і конкретних спільних програм робіт у цій галузі.
10. Сприяння залученню інвестицій і кредитів у гірничопромислові комплекси держав-учасниць Угоди, в тому числі з третіх країн; створення механізмів і умов залучення коштів з позабюджетних джерел держав-учасниць Угоди.
11. Виявлення пріоритетних напрямів наукових досліджень перспективних проектних і дослідно-конструкторських розробок, координація вказаних досліджень і розробок, фінансування на пайовій основі робіт, проектів і програм, що становлять взаємний інтерес.
12. Здійснення заходів щодо уніфікації діючих стандартів і технічних умов, удосконалення нормативно-методичних документів у галузі розвідки і розробки родовищ корисних копалин, включаючи класифікації і баланси запасів корисних копалин та іншої геологічної інформації.
13. Сприяння у співробітництві підприємств гірничопромислових комплексів держав-учасниць Угоди, в тому числі з оборонними підприємствами, готовими розмістити у себе замовлення на модернізацію, ремонт і виготовлення гірничого обладнання, розробку технологій і виконання послуг, пов'язаних з геологорозвідкою, видобуванням, переробкою (перетворенням) корисних копалин, їх транспортуванням і використанням, за умови забезпечення охорони навколишнього природного середовища.
14. Сприяння у здійсненні скоординованих заходів щодо підготовки і підвищення кваліфікації кадрів, у тому числі в учбових закладах третіх країн, організації шкіл і курсів бізнесу, маркетингу, менеджменту.
15. Взаємодія щодо питань, які входять у компетенцію Ради, з іншими міждержавними і міжурядовими органами Співдружності.
III. Права Ради
Для здійснення своїх завдань і функцій Рада має право:
1. Подавати запити у відповідні відомства держав-учасниць Угоди щодо інформації, необхідної для виконання своїх функцій, а також інформації про виконання рішень Ради.
2. Вносити у встановленому порядку на розгляд Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав, інших органів Співдружності проекти документів, підготовлених Радою.
3. Створювати постійні або тимчасові робочі та інші органи Ради, в тому числі наділені правами юридичної особи, затверджувати положення про них, визначати місце їх знаходження, порядок діяльності і фінансування; затверджувати штатну чисельність і кошторис видатків; призначати керівників і здійснювати контроль за діяльністю цих органів.
4. Брати участь у визначенні джерел фінансування міждержавних проектів і програм.
5. Співробітничати в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів з відповідними органами держав, які не є учасниками цієї Угоди, і з міжнародними організаціями.
6. Розробляти і затверджувати Регламент своєї роботи та вносити в нього зміни.
IV. Організація і порядок роботи Ради
1. Робота Ради здійснюється, як правило, шляхом проведення сесій Ради в державах-учасницях Угоди.
2. Сесії Ради проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на рік. Позачергова сесія Ради може скликатися за ініціативою будь-якої держави-учасниці Угоди і за згодою більшості членів Ради.
Сесія Ради правомочна, якщо на ній присутні більше половини членів Ради.
3. Функції головуючого на сесії здійснюються членом Ради, що представляє.країну, на території якої проходять сесія. Він же виконує обов'язки голови Ради до чергової сесії.
4. Витрати на проведення засідання несе країна-учасниця Угоди, на території якої проводиться засідання Ради. Витрати на відрядження членів Ради несе країна, яка їх направила.
5. Член Ради має право отримувати необхідну інформацію про діяльність робочих та інших органів Ради, прийняті рішення, а також виносити на обговорення будь-які питання в межах компетенції Ради.
6. На сесії Ради можуть запрошуватись у ролі спостерігачів чи експертів представники зацікавлених міністерств, відомств, державних і громадських організацій і підприємств держав-учасниць Угоди, статутних і галузевих органів Співдружності, а також міжнародних організацій.
7. Місце проведення, дата і попередній порядок денний засідання кожної наступної сесії Ради визначаються на черговій сесії Ради.
8. Рішення Ради приймаються більшістю голосів присутніх членів Ради. Рішення Ради про затвердження програм і проектів, пропозицій щодо змін цього Положення, а також з фінансових питань приймаються двома третинами голосів членів Ради.
9. Будь-який член Ради може заявити про свою незацікавленість у тому чи іншому питанні, що не повинно розглядатися як перешкода для прийняття рішень.
10. Рішення Ради, яке безпосередньо зачіпає інтереси якої-небудь держави-учасниці Угоди, не може прийматися у відсутності її повноважного представника.
11. Функції робочого органу Ради покладаються на апарат МЕК.