Угода
про сприяння в створенні і розвитку виробничих, комерційних, кредитно-фінансових, страхових і змішаних транснаціональних об'єднань
( Угоду подано на ратифікацію Постановою КМ N 133 від 29.01.96 )
Уряди держав-учасниць цієї Угоди (надалі - Сторони),
керуючись положеннями Договору про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року,
підтверджуючи прагнення забезпечити сприятливі умови для всемірного розвитку економічних зв'язків в інтересах своїх народів на взаємовигідній і рівноправній основі, а також підвищувати ефективність торговельно-економічних відносин в рамках Співдружності Незалежних Держав,
надаючи важливого значення використанню сучасних форм взаємодії в галузі виробничої, науково-дослідної, інвестиційної, комерційної і фінансово-кредитної діяльності, спрямованої на відновлення і розширення високоінтегрованих технологічних і коопераційних взаємозв'язків безпосередньо між підприємствами і організаціями різних форм власності і на інтенсифікацію на цій основі взаємного товарообміну,
домовились про нижчевикладене:
Сторони будуть підтримувати розвиток ефективних форм спільної виробничої, науково-технічної, інвестиційної, комерційної та інших, не заборонених національним законодавством видів діяльності господарюючих суб'єктів, зареєстрованих на територіях держав-учасниць Угоди як учасників зовнішньоекономічних зв'язків відповідно до національного законодавства.
Сторони, координуючи свої дії, будуть сприяти створенню і розвитку виробничих, комерційних, кредитно-фінансових, страхових і змішаних транснаціональних об'єднань (надалі - транснаціональні об'єднання), діяльність яких відповідає цілям, визначеним цією Угодою, і не протирічить антимонопольному національному законодавству.
Транснаціональні об'єднання можуть створюватися в будь-яких галузях діяльності, не заборонених національним законодавством, в різних формах, включаючи: спільні фінансово-промислові групи, міжнародні господарські об'єднання, корпорації, холдингові компанії, асоціації, союзи, спільні підприємства, торговельно-посередницькі організації типу торговельних домів, агентств і міжнародних бірж, спільні комерційні банки та їх об'єднання, фінансові і страхові компанії.
Створювані транснаціональні об'єднання можуть здійснювати одночасно декілька видів зазначеної діяльності.
Транснаціональні об'єднання можуть створюватись як на основі міжурядових угод, так і шляхом укладання договорів безпосередньо між господарюючими суб'єктами різних форм власності згідно з національним законодавством.
Засновниками транснаціональних об'єднань можуть виступати державні (федеральні, республіканські, муніципальні, комунальні) органи в разі, коли це не заборонено законодавством держав-учасниць цієї Угоди.
Сторони можуть надавати транснаціональним об'єднанням квоти, ліцензії, в тому числі для реалізації міждержавних зобов'язань по постачанню товарів для державних потреб, по кооперації і для експорту продукції на ринки третіх країн.
Сторони будуть сприяти формуванню сприятливих умов для:
розвитку співробітництва в рамках транснаціональних об'єднань, співробітництва підприємств різних форм власності, що грунтують свою діяльність на тісних технологічних зв'язках, спеціалізації і кооперації виробництва, реалізації міждержавних програм, виробничих та економічних проектів;
створення спільних комерційних організацій, націлених на всебічний розвиток прямих торговельно-економічних зв'язків господарюючих суб'єктів;
забезпечення ефективного фінансово-кредитного обслуговування підприємств, що входять до транснаціональних об'єднань, для здійснення їх виробничої діяльності та зовнішньоторговельних операцій;
випуску і розміщення транснаціональними об'єднаннями акцій та інших цінних паперів;
участі в спільних інвестиційних проектах;
заснування спільних страхових компаній.
Транснаціональні об'єднання є юридичними особами по законодавству держави місця їх реєстрації.
Статус філіалів (відділень) і представництв транснаціональних об'єднань визначається в установчих документах відповідно до законодавства держави місцезнаходження філіалів (відділень) та представництв.
Порядок оцінки фінансових, матеріальних ресурсів і майна, що вносять засновники в статутний фонд транснаціональних об'єднань, визначається за погодженням між ними.
Статутний фонд транснаціональних об'єднань формується на погоджених засновниками умовах шляхом об'єднання їх фінансових, матеріальних ресурсів та майна.
Порядок розподілу прибутку та відшкодування збитків транснаціональних об'єднань визначається їх статутними документами.
Взаємовідносини підприємств, які входять до транснаціональних об'єднань, з відповідним бюджетом держави їх місцезнаходження визначаються законодавством цієї держави.
Інвестиційна діяльність транснаціональних об'єднань, включаючи діяльність з залученням капіталу з третіх країн, здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої проводяться відповідні вкладення, і договорами, укладеними між Сторонами про співробітництво в галузі інвестиційної діяльності та про взаємний захист інвестицій.
Ця Угода відкрита для приєднання кожної держави, яка поділяє викладені в ній цілі та принципи.
Ця Угода укладена на 5 років і буде автоматично продовжуватись на наступні п'ятирічні періоди, якщо Сторонами не буде прийняте інше рішення. Кожна із Сторін може заявити про свій вихід із складу учасників Угоди шляхом письмового повідомлення про це депозитарія не менше ніж за 12 місяців.
Ця Угода тимчасово застосовується починаючи з дня підписання і набуває чинності з моменту здачі на зберігання державі-депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Вчинено в місті Москві 15 квітня 1994 року в одному примірнику на російській мові. Дійсний примірник Угоди зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить Урядам держав, що підписали цю Угоду, її завірену копію.