• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та Україною

Європейський банк реконструкції та розвитку, Україна | Меморандум, Міжнародний договір від 10.02.1993
Реквізити
  • Видавник: Європейський банк реконструкції та розвитку, Україна
  • Тип: Меморандум, Міжнародний договір
  • Дата: 10.02.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський банк реконструкції та розвитку, Україна
  • Тип: Меморандум, Міжнародний договір
  • Дата: 10.02.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про взаєморозуміння між Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та Україною
1. 10 лютого 1993 року офіційна делегація України та керівництво Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (далі - Банк) зустрілись у штаб-квартирі Банку в Лондоні для обміну поглядами щодо зміцнення співробітництва між Україною та Банком. Меморандум підводить підсумки проведених дискусій.
2. Україна підтверджує свою відданість курсу на побудову демократичної держави, яка базується на принципах політичної і економічної свободи її громадян, плюралізму та ринкової економіки.
З. Банк, відповідно до своїх цілей, визначених в Угоді про створення Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, вбачає свою роль в тому, щоб поєднуючи зусилля з іншими міжнародними політичними та фінансовими організаціями та урядами інших держав сприяти Україні у створенні ринкової економіки та підтримки її зусиль щодо інтеграції у міжнародне співтовариство.
4. Україна повністю підтримує схвалену 12 жовтня 1992 року Радою Директорів Банку Стратегію щодо України, яка спрямована на прискорення і поглиблення економічних реформ, що розпочалися. Україна і Банк тісно співпрацюють над підготовкою та здійсненням значної кількості проектів, які повинні внести суттєвий вклад у процес економічного розвитку України.
5. Україна та Банк погоджуються, що відповідно до Стратегії Банку його діяльність в Україні спрямовується головним чином на приватизацію, реформу банківського та фінансового секторів, розвиток та реформування приорітетних галузей економіки України, зокрема, таких як сільське господарство та переробка сільськогосподарської продукції, енергетика, транспорт, охорона навколишнього середовища.
6. Сторони висловили намір збільшити кількість проектів у згаданих вище приорітетних сферах, зокрема, приватизаційній та фінансовій. Це включає детальні пропозиції щодо створення інвестиційного банку, агентства по страхуванню депозитів та інших банківських установ в Україні. Банк готовий запропонувати Україні конкретні і продумані плани по здійсненню проектів приватизації в певних приорітетних секторах економіки.
7. Україна висловлює підтримку діяльності Банку як ініціатора та засновника інвестиційного фонду "Україна", який спрямовуватиме свою діяльність на розширення приватного сектору і матиме значний вплив на розвиток малого бізнесу в Україні, а також ініцітиві Банку по організації та спрямуванню діяльності консорціуму радників з приватизації, який бере участь у створенні механізму приватизації та відповідного законодавства.
8. Україна та Банк погодилися, що при наявності ресурсів Банк поширюватиме свою діяльність на сферу телекомунікацій, конверсії військово-промислового комплексу, реконструкцію і модернізацію нафтопереробної промисловості.
9. З метою розвитку та поглиблення співробітництва між Україною та Банком, Банк має намір офіційно відкрити найближчим часом своє Постійне Представництво у Києві. Україна вітає ці плани Банку і висловлює готовність надавати необхідну організаційну та іншу підтримку діяльності Представництва Банку в Україні.
10. Усвідомлюючи важливість Меморандуму про Взаєморозуміння, обидві сторони будуть докладати необхідних зусиль для його здійснення.
Підписано в Лондоні 10 лютого 1993 року в двох екземплярах на англійській і українській мовах, обидва мають рівну силу.
Віктор Пинзеник
(підпис)
Віце-прем'єр-міністр України,
Міністр економіки

Маріо Сарчінелли
(підпис)
Віце-президент розвитку
банкової промисловості
Європейського Банку
Реконструкції та Розвитку