• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо зміцнення матеріальної бази органів та установ кримінально-виконавчої системи на 2000-2004 роки

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Програма від 20.06.2000 № 986
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Програма
  • Дата: 20.06.2000
  • Номер: 986
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Програма
  • Дата: 20.06.2000
  • Номер: 986
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А НО В А
від 20 червня 2000 р. N 986
Київ
Про заходи щодо зміцнення матеріальної бази органів та установ кримінально-виконавчої системи на 2000-2004 роки
З метою створення умов для подальшого реформування кримінально-виконавчої системи Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму зміцнення матеріальної бази органів та установ кримінально-виконавчої системи на 2000 - 2004 роки (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки щороку передбачати у проектах Державного бюджету України і Державної програми економічного і соціального розвитку видатки на реалізацію Програми в межах асигнувань, визначених для Державного департаменту з питань виконання покарань.
3. Державному департаменту з питань виконання покарань забезпечити цільове та ефективне використання коштів, що передбачатимуться у державному бюджеті на реалізацію Програми і щороку до 1 лютого інформувати Кабінет Міністрів України про хід її виконання.
4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям проінформувати у січні 2001 р. Кабінет Міністрів України про стан виконання визначених у Програмі заходів щодо залучення осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, до суспільно корисної праці.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2000 р. N 986
ПРОГРАМА
зміцнення матеріальної бази органів та установ кримінально-виконавчої системи на 2000 - 2004 роки
1. Загальна частина
Ця Програма розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2000 р. N 73 "Про першочергові заходи щодо забезпечення діяльності кримінально-виконавчої системи та державну підтримку її подальшого реформування".
Останніми роками внаслідок збільшення у місцях позбавлення волі кількості засуджених і ув'язнених значно загострилася проблема створення передбачених законодавством умов їх утримання.
Так, якщо у 1992 році в 172 установах кримінально-виконавчої системи утримувалося 146,5 тис. осіб, то на 1 травня 2000 р. у 178 установах їх кількість збільшилася майже у 1,5 раза і становила понад 228 тис. осіб. У слідчих ізоляторах за наявності 32,8 тис. місць на зазначену дату утримувалося 48,4 тис. ув'язнених. Частині з них на порушення вимог статті 11 Закону України "Про попереднє ув'язнення" не надаються індивідуальні спальні місця. Перенаселеність установ ускладнює епідемічну ситуацію.
Поліпшити стан справ можливо лише шляхом реконструкції діючих слідчих ізоляторів, значна частина яких споруджена понад 100 років тому та розташована в обласних центрах неподалік від житлових будинків.
Не дотримуються вимоги статті 74 Виправно-трудового кодексу України щодо розміщення засуджених, особливо у колоніях посиленого режиму, та в лікарнях, де понад наявну кількість місць на 1 травня 2000 р. утримувалося відповідно 10,5 та 6,3 тис. осіб.
З метою додаткового облаштування місць для утримання засуджених слід перепрофілювати деякі лікувально-трудові профілакторії, колонії-поселення та збудувати гуртожитки у виправно-трудових установах.
У зв'язку з прийняттям 22 лютого 2000 р. Закону України "Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального та Виправно-трудового кодексів України", яким замість смертної кари запроваджено довічне позбавлення волі, гостро постало питання щодо утворення спеціалізованих установ з максимальним рівнем безпеки для утримання засуджених до смертної кари і засуджених до довічного позбавлення волі (на 1 травня ц.р. таких осіб відповідно налічувалося 424 і 11).
Програмою передбачається здійснити комплекс заходів, спрямованих на зміцнення матеріальної бази органів та установ кримінально-виконавчої системи, зокрема облаштування додаткових місць у виправно-трудових установах, утворення спеціалізованих установ для утримання засуджених до довічного позбавлення волі, поліпшення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів Департаменту.
Передбачено також проведення капітального ремонту будівель і споруд житлових зон виправно-трудових установ та режимних корпусів слідчих ізоляторів, заміни засобів спеціального автотранспорту, оснащення лікувальних закладів, в яких надається медична допомога хворим на туберкульоз. Такі заходи не здійснювалися протягом тривалого часу через щорічне недостатнє фінансування (20 - 25 відсотків потреби), а також через неможливість отримання кримінально-виконавчою системою додаткових коштів від використання праці засуджених унаслідок відсутності роботи для майже їх 70 відсотків.
2. Заходи щодо зміцнення матеріальної бази органів та установ кримінально-виконавчої системи
1. З метою поліпшення умов утримання засуджених облаштувати додатково 12 тис. місць шляхом:
перепрофілювання у виправно-трудові колонії закритого типу п'яти лікувально-трудових профілакторіїв у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Миколаївській і Сумській областях, двох колоній-поселень у Донецькій та Харківській областях, а також однієї колонії-поселення в Кіровоградській області, із залишенням при ній дільниці-поселення;
закінчення будівництва виправно-трудової колонії в Івано-Франківській області;
будівництва нових гуртожитків у двох виправно-трудових колоніях у Вінницькій та Луганській областях;
облаштування в Бердичівській виправно-трудовій колонії (Житомирська область) місць для утримання засуджених до тюремного ув'язнення.
Державний департамент з питань виконання
покарань, облдержадміністрації.
2001 - 2004 роки.
2. Забезпечити поліпшення умов утримання ув'язнених у слідчих ізоляторах шляхом облаштування додаткових місць у Дніпропетровському, Донецькому, Вільнянському (Запорізька область), Сімферопольському, Одеському, Харківському та Новгород-Сіверському (Чернігівська область) слідчих ізоляторах.
Державний департамент з питань виконання
покарань, Рада міністрів Автономної Республіки
Крим та облдержадміністрації.
2001 - 2004 роки.
3. З метою утворення спеціальних установ для утримання осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:
розробити будівельні норми та правила будівництва таких установ.
Липень 2000 року;
розробити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію режимних корпусів у Вінницькій та Житомирській тюрмах, в Єнакіївській виправно-трудовій колонії та забезпечити проведення цієї реконструкції.
Державний департамент з питань виконання
покарань, облдержадміністрації, Державний
спеціалізований проектний інститут МВС.
Вересень 2000 - 2001 роки.
4. Провести капітальний ремонт 52 гуртожитків для засуджених, 47 контрольно-пропускних пунктів, 23 клубів-їдалень, 19 режимних корпусів у слідчих ізоляторах, 14 лікарень та амбулаторій, 39 лазень-пралень, 25 очисних споруд, 6 станцій знезараження стоків в установах, де утримуються хворі на туберкульоз; заміну 300 одиниць котельного обладнання, 12 кілометрів каналізаційних і 7 кілометрів електричних мереж, 20 кілометрів трубопроводів систем тепло- та водопостачання, 103 котлів для приготування їжі, 287 холодильних камер, інженерно-технічних засобів охорони в 23 установах кримінально-виконавчої системи, 1016 одиниць автотранспорту, в тому числі 328 спеціальних, 164 оперативних, 406 вантажних автомобілів та 118 автобусів.
Державний департамент з питань виконання
покарань.
2001 - 2004 роки.
5. Для поліпшення матеріально-технічного забезпечення трьох навчальних закладів Департаменту провести капітальний ремонт (реконструкцію) будівель і споруд, збудувати додаткові гуртожитки для курсантів, забезпечити ці заклади навчальними посібниками, обладнанням та спеціальною технікою.
Державний департамент з питань виконання
покарань, Дніпропетровська, Київська та
Чернігівська облдержадміністрації.
2001 - 2004 роки.
6. З метою забезпечення своєчасного діагностування та лікування хворих на туберкульоз оснастити додатково лікувальні заклади в установах виконання покарань рентгенівськими, флюорографічними апаратами, приймачами малодозованими, термостатами, шафами сушильними, апаратами УВЧ, автоклавами, апаратами штучної вентиляції легенів та іншим обладнанням.
Державний департамент з питань виконання
покарань.
2001 - 2004 роки.
7. Для зайняття засуджених суспільно корисною працею в установах кримінально-виконавчої системи з виробництвом швейного профілю, які беруть участь у виконанні державного оборонного замовлення, та в тих, де експлуатуються гранітні кар'єри і виготовляються нерудні будівельні матеріали, а також в установах, які займаються сільськогосподарським виробництвом і забезпечують засуджених основними продуктами харчування, оснастити ці установи додатково 880 одиницями обладнання (в тому числі 515 одиницями швейного), 18 екскаваторами, 49 вантажними автомобілями, 4 бульдозерами, 4 компресорами, 106 тракторами, 52 зернозбиральними і 48 кормозбиральними комбайнами, іншою сільськогосподарською технікою.
Державний департамент з питань виконання покарань, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрації.
2001 - 2004 роки.
8. З метою ефективного виконання покладених на Департамент завдань, а також підвищення рівня управління і контролю забезпечити органи та установи кримінально-виконавчої системи сучасними засобами зв'язку, створити комп'ютерні мережі та необхідні бази даних.
Державний департамент з питань виконання покарань.
2001 - 2004 роки.