• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 458/2007 від 25 квітня 2007 року про Європейську систему інтегрованої статистики соціального захисту (ESSPROS)

Європейський Союз | Регламент, Міжнародний документ від 25.04.2007 № 458/2007
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Міжнародний документ
  • Дата: 25.04.2007
  • Номер: 458/2007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Міжнародний документ
  • Дата: 25.04.2007
  • Номер: 458/2007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
30.04.2007 UAОфіційний вісник Європейського Союзу L 113/3
(До Розділу V: Економічне та галузеве співробітництво Глава 5. Статистика)
РЕГЛАМЕНТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ І РАДИ (ЄС) № 458/2007
від 25 квітня 2007 року про Європейську систему інтегрованої статистики соціального захисту (ESSPROS)
(Текст стосується ЄЕП)
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ І РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги Договір про заснування Європейського Співтовариства, зокрема його статтю 285(1),
Беручи до уваги пропозицію Комісії,
Беручи до уваги висновок Європейського економічно-соціального комітету (- 1),
Діючи згідно з процедурою, встановленою у статті 251 Договору (- 2),
Оскільки:
(1) Стаття 2 Договору передбачає сприяння високому рівню соціального захисту як одне із завдань Співтовариства.
(2) Європейська Рада в Лісабоні в березні 2000 року стимулювала процес обміну політиками між державами-членами у сфері модернізації систем соціального захисту.
(3) Рішенням Ради 2004/689/ЄС (- 3) було створено Комітет соціального захисту як механізм обміну інформацією між Комісією та державами-членами стосовно модернізації та вдосконалення систем соціального захисту.
(4) У повідомленні від 27 травня 2003 року Комісія окреслила стратегію оптимізації процесів відкритої координації у сфері соціальної політики, щоб посилити позицію соціального захисту і соціальної інклюзії в рамках Лісабонської стратегії. 20 жовтня 2003 року Рада погодилася, що така оптимізація почне діяти з 2006 року. У цьому контексті щорічний спільний звіт став основним інструментом звітності, завданням якого є узагальнення ключових аналітичних висновків і політичних заяв, що стосуються як відкритого методу координації (ВМК) у різних сферах його застосування, так і наскрізних питань соціального захисту.
(5) ВМК знову підкреслив потребу в порівнянній, своєчасній і надійній статистиці у сфері соціальної політики. Зокрема, порівнянна статистика соціального захисту використовується у щорічних спільних звітах.
(6) Комісія (Євростат) уже збирає річні дані про соціальний захист у держав-членів на добровільній основі. Така практика закріпилася в державах-членах і ґрунтується на спільних методологічних принципах, розроблених, щоб забезпечити порівнянність даних.
(7) Вироблення конкретних видів статистики Співтовариства регулюється правилами, визначеними в Регламенті Ради (ЄС) № 322/97 від 17 лютого 1997 року про статистику Співтовариства (- 4).
(8) Інструменти, необхідні для імплементації цього Регламенту, потрібно ухвалювати відповідно до Рішення Ради 1999/468/ЄС від 28 червня 1999 року про встановлення процедур для здійснення виконавчих повноважень, наданих Комісії (- 5).
(9) Зокрема, Комісії повинні бути надані повноваження визначати перший рік, за який необхідно збирати повні дані про чисті соціальні виплати. Комісії також повинні бути надані повноваження ухвалювати інструменти щодо детальної класифікації охоплених даних, термінів та означень, що підлягають використанню, і оновлення правил розповсюдження даних. Оскільки згадані інструменти мають загальний характер і призначені для внесення змін до несуттєвих елементів цього Регламенту і його доповнення шляхом додавання несуттєвих елементів, їх необхідно ухвалювати відповідно до регуляторної процедури з ретельним вивченням, передбаченої у статті 5a Рішення 1999/468/ЄС.
(10) Оскільки мета цього Регламенту, а саме створення спільних стандартів статистики, які уможливлюють вироблення гармонізованих даних, не може бути успішно досягнута на рівні держав-членів і, відповідно, може бути краще досягнута на рівні Співтовариства, Співтовариство може ухвалювати інструменти відповідно до принципу субсидіарності, як визначено у статті 5 Договору. Згідно з принципом пропорційності, як визначено у згаданій статті, цей Регламент не виходить за межі необхідного для досягнення такої мети.
(11) У сфері чистих соціальних виплат триває співпраця з Організацією економічного співробітництва та розвитку.
(12) Проведено консультації з Комітетом зі статистичних програм, створеним на підставі Рішення Ради 89/382/ЄЕС, Євратом (- 6),
УХВАЛИЛИ ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:
Предмет
Мета цього Регламенту полягає у створенні Європейської системи інтегрованої статистики соціального захисту (далі - ESSPROS) шляхом встановлення:
(a) методологічних рамок, що ґрунтуються на спільних стандартах, термінах та означеннях, класифікаціях і правилах бухгалтерського обліку, які повинні використовуватися для складання статистики на порівнянній основі для цілей Співтовариства;
та
(b) строків передачі статистики, складеної відповідно до ESSPROS.
Терміни та означення
Для цілей цього Регламенту застосовують такі терміни та означення:
(a) термін "статистика Співтовариства" має значення, установлене для цього терміна у статті 2 Регламенту (ЄС) № 322/97;
(b) "соціальний захист": усі інтервенції публічних або приватних організацій, спрямовані на те, щоб звільнити домогосподарства та фізичних осіб від тягаря, пов’язаного з визначеними видами ризиків або потреб, за умови відсутності одночасних взаємних або індивідуальних домовленостей. До переліку ризиків або потреб, які можуть зумовити потребу в соціальному захисті традиційно входять: захворювання та/або медичне обслуговування; інвалідність; похилий вік; втрата годувальника; сім’я/ діти; безробіття; житло; та соціальна ізоляція, не класифікована за іншими категоріями;
(c) "система соціального захисту": чіткий набір правил, що підтримуються однією або більше інституційними одиницями, які регулюють надання соціальних виплат і їх фінансування;
(d) "соціальні виплати": допомога у грошовій або натуральній формі в рамках схем соціального захисту домогосподарствам та фізичним особам, щоб звільнити їх від тягаря, пов’язаного з одним або більше визначених ризиків чи потреб;
(e) "податкові пільги": соціальний захист, наданий у формі податкових пільг, які вважалися б соціальними виплатами, якби вони надавались у грошовій формі, за винятком податкових пільг, що сприяють забезпеченню соціального захисту або підтримці індивідуальних планів страхування;
(f) "чисті соціальні виплати": вартість соціальних виплат без урахування податків і соціальних внесків, сплачених одержувачами виплат, але з урахуванням вартості податкових пільг.
Сфера застосування системи
1. Статистика, що стосується базової системи ESSPROS, повинна охоплювати фінансові потоки видатків і надходжень у сфері соціального захисту.
Ці дані повинні передаватися на рівні схеми соціального захисту. Для кожної схеми повинні бути надані детальні дані про витрати і надходження відповідно до класифікації ESSPROS.
Що стосується кількісних даних за схемою та деталізованими виплатами, дані, що передаються, згідно з агрегованою класифікацією, а також порядок надання та розповсюдження даних встановлені в пункті 1 додатка I. Що стосується якісної інформації за схемою та деталізованими виплатами, охоплені теми та порядок надання даних, оновлення якісної інформації та її розповсюдження встановлені в пункті 2 додатка I.
Першим роком, за який мають збиратися дані, є 2008 рік.
2. До базової системи ESSPROS додаються модулі, що охоплюють додаткову статистичну інформацію про одержувачів пенсій і чисті соціальні виплати.
Модуль щодо одержувачів пенсій
1. Модуль щодо одержувачів пенсій повинен додаватися до базової системи починаючи з першого року збору даних відповідно до цього Регламенту. Теми, що підлягають охопленню, і порядок надання та розповсюдження даних встановлені в додатку II.
2. Першим роком, за який мають збиратися дані, є 2008 рік.
Модуль щодо чистих соціальних виплат
1. Щоб впровадити модуль щодо чистих соціальних виплат, в усіх державах-членах до кінця 2008 року повинен бути проведений пілотний збір даних за 2005 рік. Теми, що підлягають охопленню, і порядок надання даних встановлені в додатку III.
2. На основі узагальнених результатів такого національного пілотного збору даних та за умови, що переважна більшість пілотних досліджень дадуть позитивний результат, повинні бути ухвалені інструменти щодо початку збору повних даних для цього модуля відповідно до регуляторної процедури з ретельним вивченням, зазначеної у статті 8(3). Такий збір повних даних повинен розпочатися не раніше 2010 року.
Джерела даних
Статистика соціального захисту повинна ґрунтуватися на таких джерелах даних, залежно від їх наявності в державах-членах і відповідно до національних законів і практик:
(a) реєстри та інші адміністративні джерела;
(b) спостереження;
(c) оцінки.
Механізми імплементації
1. Механізми імплементації цього Регламенту повинні враховувати результати аналізу витрат і вигід та стосуватися базової системи ESSPROS, як визначено в додатку I, модуля щодо одержувачів пенсій, як визначено в додатку II, і модуля щодо чистих соціальних виплат, як зазначено у статті 5.
2. Інструменти щодо форматів передавання даних, результатів, що передаються, і критеріїв вимірювання якості даних повинні ухвалюватися відповідно до регуляторної процедури, зазначеної у статті 8(2).
3. Інструменти стосовно рішення щодо першого року, за який необхідно збирати повні дані, а також інструменти щодо детальної класифікації охоплених даних, термінів та означень, що підлягають використанню, і оновлення правил розповсюдження даних повинні ухвалюватися відповідно до регуляторної процедури з ретельним вивченням, зазначеної у статті 8(3). Такі інструменти призначені для внесення змін до несуттєвих елементів цього Регламенту, між іншим, шляхом його доповнення.
Процедура
1. Комісії допомагає Комітет зі статистичних програм, створений на підставі Рішення 89/382/ЄЕС, Євратом.
2. У разі покликання на цей параграф застосовуються статті 5 і 7 Рішення 1999/468/ЄС, беручи до уваги положення статті 8 зазначеного Рішення.
Строк, встановлений у статті 5(6) Рішення 1999/468/ЄС, повинен становити три місяці.
3. У разі покликання на цей параграф застосовуються стаття 5а(1)-(4) і стаття 7 Рішення 1999/468/ЄС, беручи до уваги положення статті 8 зазначеного Рішення.
Набуття чинності
Цей Регламент набуває чинності на 20-й день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Цей Регламент обов’язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню в усіх державах-членах.
Вчинено у Страсбурзі 25 квітня 2007 року.
За Європейський Парламент
Президент
H.-G. POTTERING
За Раду
Президент
G. GLOSER
(-1) ОВ C 309, 16.12.2006, с. 78.
(-2) Висновок Європейського Парламенту від 30 листопада 2006 року (ще не опубліковано в Офіційному віснику) і Рішення Ради від 22 березня 2007 року.
(-3)ОВ L 314, 13.10.2004, с. 8.
(-4) ОВ L 52, 22.02.1997, с. 1. Регламент зі змінами, внесеними Регламентом Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1882/2003 (ОВ L 284, 31.10.2003, с. 1).
(-5) ОВ L 184, 17.07.1999, с. 23. Рішення зі змінами, внесеними Рішенням 2006/512/ЄС (ОВ L 200, 22.07.2006, с. 11).
(-6) ОВ L 181, 28.06.1989, с. 47.
ДОДАТОК I
БАЗОВА СИСТЕМА ESSPROS
1. Кількісні дані за схемою та деталізованими виплатами
1.1. Передані дані
Згідно з агрегованою класифікацією, передані дані охоплюватимуть:
1.1.1. Видатки
1.1.1.1. Соціальні виплати, класифіковані за:
(a) функцією (що відповідає кожному ризику або потребі);
та
(b) для кожної функції з розподілом на дві категорії: виплати з перевіркою нужденності і без перевірки нужденності, а також грошові виплати (з розподілом на періодичні та одноразові виплати) і виплати в натуральній формі.
1.1.1.2. Адміністративні витрати
1.1.1.3. Перерахування до інших схем
1.1.1.4. Інші видатки
1.1.2. Надходження
1.1.2.1. Соціальні внески
1.1.2.2. Загальні урядові внески
1.1.2.3. Перерахування з інших систем
1.1.2.4. Інші надходження
Охоплені дані (згідно з детальною класифікацією) будуть надані відповідно до регуляторної процедури з ретельним вивченням, встановленої у статті 8(3).
1.2. Надання даних
Статистика надаватиметься на щорічній основі. Дані стосуватимуться календарного року відповідно до національних практик. Кінцевий термін передачі даних за рік N разом з будь-яким переглядом попередніх років - 30 червня року N + 2.
1.3. Розповсюдження даних
Комісія (Євростат) публікуватиме дані про видатки на соціальний захист на рівні всіх схем за рік N до 31 жовтня року N + 2. Комісія (Євростат) водночас розповсюджуватиме деталізовані дані за схемою для конкретних користувачів (національних установ, що складають дані ESSPROS, департаментів Комісії та міжнародних установ). Ці конкретні користувачі зможуть оприлюднювати тільки групи схем.
2. Якісна інформація за схемою та деталізованими виплатами
2.1. Охоплені теми
Для кожної схеми якісна інформація включатиме загальний опис схеми, детальний опис виплат та інформацію про останні зміни та реформи.
2.2. Надання даних і оновлення якісної інформації
Щорічне оновлення повного набору вже наданої якісної інформації буде обмежуватися змінами в системі соціального захисту та передаватиметься разом із кількісними даними.
2.3. Розповсюдження даних
Комісія (Євростат) розповсюджуватиме якісну інформацію на рівні схеми до 31 жовтня року N + 2.
ДОДАТОК II
МОДУЛЬ ЩОДО ОДЕРЖУВАЧІВ ПЕНСІЙ
1. Охоплені категорії виплат
Цей модуль охоплює дані про одержувачів пенсій, які визначаються як одержувачі однієї або кількох таких періодичних грошових виплат у рамках схеми соціального захисту:
(a) пенсія за інвалідністю;
(b) допомога для осіб, які достроково вийшли на пенсію внаслідок втрати працездатності;
(c) пенсія за віком;
(d) дострокова пенсія за віком;
(e) часткова пенсія;
(f) пенсія у зв’язку із втратою годувальника;
(g) допомога у разі передчасного виходу на пенсію з причин стану ринку робочої сили.
2. Надання даних
Статистика надаватиметься на щорічній основі. Дані будуть даними про генеральну сукупність, що стосуються кінця календарного року. Кінцевим терміном передачі даних за рік N є 31 травня року N + 2, з розподілом:
(a) за схемою соціального захисту;
(b) за статтю для всіх схем.
3. Розповсюдження даних
Комісія (Євростат) публікуватиме дані для всіх схем за рік N до 31 жовтня року N + 2. Комісія (Євростат) водночас розповсюджуватиме деталізовані дані за схемою для конкретних користувачів (національних установ, що складають дані ESSPROS, департаментів Комісії та міжнародних установ). Ці конкретні користувачі зможуть оприлюднювати тільки групи схем.
Комісія (Євростат) публікуватиме та розповсюджуватиме для конкретних користувачів (національних установ, що складають дані ESSPROS, департаментів Комісії та міжнародних установ) загальні показники для кожної із семи категорій за рік N до 31 жовтня року N + 2.
ДОДАТОК III
ПІЛОТНИЙ ЗБІР ДАНИХ ПРО ЧИСТІ СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ
1. Охоплені теми
Цей збір охоплює розрахунок "чистих соціальних виплат".
2. Надання даних
Відповідна частка податку на доходи фізичних осіб і соціальних внесків, що стягуються із соціальних виплат за 2005 рік, має бути вказана для різних типів грошових соціальних виплат, бажано з додатковим розподілом за конкретними групами схем із однорідним оподаткуванням. У складних випадках результати можуть бути повідомлені за відповідними групами виплат, напр. загальний показник для семи категорій пенсій, наведених у додатку II, або загальні грошові виплати за конкретною функцією. Дані про податкові пільги будуть надані окремо для кожної складової з використанням методу втрачених доходів.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )