• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про заходи щодо можливих негативних наслідків програми реформ для найменш розвинутих країн та країн, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування (укр/рос)

Світова організація торгівлі | Рішення, Міжнародний документ від 15.04.1994
Реквізити
  • Видавник: Світова організація торгівлі
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 15.04.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Світова організація торгівлі
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 15.04.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення про заходи щодо можливих негативних наслідків програми реформ для найменш розвинутих країн та країн, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування (укр/рос)
1. Міністри визнають, що поступове впровадження результатів Уругвайського раунду в цілому відкриє зростаючі можливості для розширення торгівлі та економічного росту на користь всіх учасників.
2. Міністри визнають, що протягом здійснення програми реформ, що веде до збільшення лібералізації торгівлі в сільському господарстві найменш розвинуті країни та країни, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування, можуть переживати негативні наслідки у плані наявності відповідних поставок основних видів продуктів харчування із зовнішніх джерел за прийнятними умовами, в тому числі короткострокові труднощі у фінансуванні нормальних рівнів комерційного імпорту основних видів продуктів харчування.
3. Міністри відповідно погоджуються розробити відповідні механізми для забезпечення того, що впровадження результатів Уругвайського раунду з торгівлі в сільському господарстві не матиме негативних наслідків на можливість отримання допомоги продуктами харчування на рівні, достатньому для продовження надання допомоги у задоволенні потреб у продуктах харчування країн, що розвиваються, особливо найменш розвинутих країн та країн, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування. З цією метою Міністри погоджуються:
(i) розглянути рівень допомоги продуктами харчування, який періодично встановлює Комітет з надання допомоги продуктами харчування в рамках Конвенції про допомогу продуктами харчування 1986 р. і розпочати переговори у відповідному форумі з метою встановити рівень зобов'язань про надання допомоги продуктами харчування, який буде достатній для задоволення законних потреб країн, що розвиваються, протягом здійснення програми реформ;
(ii) ухвалити керівні положення для забезпечення зростання частки основних видів продуктів харчування надається найменш розвинутим країнам та країнам, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування, повністю у безвідплатній формі та/або на відповідних пільгових умовах згідно зі Статтею IV Конвенції про допомогу продуктами харчування 1986 р.;
(iii) всебічно розглянути у контексті своїх програм надання допомоги на прохання про надання технічної та фінансової допомоги найменш розвинутим країнам та країнам, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування, підвищити продуктивність їхнього сільського господарства та інфраструктури.
4. Міністри далі погодилися забезпечити, що будь-яка угода, пов'язана із експортними сільськогосподарськими кредитами, включатиме положення щодо диференційованого режиму на користь найменш розвинутих країн та країн, що розвиваються, які є чистими імпортерами продуктів харчування.
5. Міністри визнають, що в результаті Уругвайського раунду певні країни, що розвиваються, можуть переживати короткострокові труднощі у фінансуванні нормальних рівнів комерційного імпорту і що ці країни можуть мати право на отримання ресурсів міжнародних фінансових інститутів в рамках існуючих фондів, або таких фондів, можливо, будуть створені у контексті програм структурної перебудови з метою вирішення таких фінансових труднощів. У зв'язку з цим Міністри зважують на параграф 37 звіту Генерального директора до СТОРІН, ЩО УКЛАЛИ ГАТТ 1947 про його консультації з Керівним директором Міжнародного валютного фонду та Президентом Світового банку (MNT.GNG/NG14/W/35).
6. Положення цього Рішення підлягає періодичному перегляду Конференцією Міністрів, а Комітет із сільського господарства, коли потрібно, стежитиме за наступним виконанням цього Рішення.
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua
Решение о мерах в отношении возможных отрицательных последствий реализации программы реформ для наименее развитых стран и развивающихся стран - нетто-импортеров продовольствия
1. Министры признают, что постепенное осуществление результатов Уругвайского раунда в целом будет открывать все более широкие возможности для развития торговли и экономического роста на благо всех участников.
2. Министры признают, что в ходе реализации программы реформ, ведущей к большей либерализации торговли сельскохозяйственными продуктами, наименее развитые страны и развивающиеся страны, являющиеся нетто-импортерами продовольствия, могут сталкиваться с отрицательными явлениями в виде недостаточных поставок основных продовольственных товаров из внешних источников на разумных условиях, включая краткосрочные трудности в финансировании на нормальном уровне импорта основных видов продовольствия на коммерческих условиях.
3. Министры в этой связи решают создать необходимые механизмы для обеспечения того, чтобы реализация результатов Уругвайского раунда в торговле сельскохозяйственными продуктами не оказывала отрицательного воздействия на предоставление продовольственной помощи на уровне, достаточном для дальнейшего содействия удовлетворению потребностей в продовольствии развивающихся стран, особенно наименее развитых и нетто-импортеров продовольствия. В этих целях Министры договариваются:
(i) рассмотреть уровень продовольственной помощи, периодически устанавливаемый Комитетом по продовольственной помощи согласно Конвенции о продовольственной помощи 1986 г., и начать переговоры в соответствующем форуме с целью установления уровня обязательств по продовольственной помощи, достаточного для удовлетворения законных потребностей развивающихся стран в ходе реализации программы реформ;
(ii) утвердить направления, в соответствии с которыми поставки основных продовольственных товаров наименее развитым странам и развивающимся странам - нетто-импортерам продовольствия осуществлялись все в большей и большей мере на безвозмездной основе и/или на благоприятных условиях в соответствии со статьей IV Конвенции о продовольственной помощи 1986 г.
(iii) полностью учитывать в контексте программ помощи просьбы наименее развитых стран и развивающихся стран нетто-импортеров продовольствия о предоставлении им технического и финансового содействия с целью улучшения производительности и инфраструктуры их сельского хозяйства.
4. Министры договариваются также обеспечить, чтобы любое соглашение по кредитованию экспорта сельскохозяйственных продуктов содержало положение о дифференцированном режиме для наименее развитых стран и развивающихся стран нетто-импортеров продовольствия.
5. Министры признают, что в результате Уругвайского раунда некоторые развивающиеся страны могут испытывать краткосрочные затруднения в финансировании на нормальном уровне коммерческого импорта, и эти страны вправе прибегать к ресурсам международных финансовых институтов в рамках уже существующих кредитных программ или кредитных программ, которые могут быть созданы в рамках программ структурной перестройки с целью противодействия указанным финансовым затруднениям. В этом связи министры принимают во внимание пункт 37 доклада Генерального директора Договаривающихся сторон ГАТТ 1947 г. о его консультациях с Исполнительным директором Международного валютного фонда и Президентом Всемирного банка (MTN.GNG/NG14/W/35).
6. Положения настоящего Решения будет предметом регулярного рассмотрения Конференцией министров, а наблюдение за выполнением настоящего решения соответственно осуществляет Комитет по сельскому хозяйству.