КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 серпня 1996 р. N 973
Київ
Про Порядок управління акціями державних відкритих акціонерних товариств, державних акціонерних вугільних компаній та державних холдингових компаній, які перебувають у загальнодержавній власності
На виконання Указу Президента України від 7 лютого 1996 р. N 116 "Про структурну перебудову вугільної промисловості" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок управління акціями державних відкритих акціонерних товариств, державних акціонерних вугільних компаній та державних холдингових компаній, які перебувають у загальнодержавній власності, що додається.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКОІнд.37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 1996 р. N 973
ПОРЯДОК
управління акціями державних відкритих акціонерних товариств, державних акціонерних вугільних компаній та державних холдингових компаній, які перебувають у загальнодержавній власності
1. Управління акціями державних відкритих акціонерних товариств, державних акціонерних вугільних компаній та державних холдингових компаній (далі - господарські товариства), які перебувають у загальнодержавній власності, в тому числі тими, що залишилися у такій власності після реалізації планів розміщення акцій, здійснює призначена Мінвуглепромом уповноважена особа.
Уповноваженою особою може бути юридична чи фізична особа, якій Мінвуглепром доручає здійснення прав на участь в управлінні господарським товариством, засвідчених акціями, які перебувають у загальнодержавній власності.
Юридичною особою може бути особа, діяльність якої пов'язана з діяльністю підприємств вугільної промисловості, а частка державної власності в її статутному фонді не перевищує 25 відсотків. Для прийняття рішення про призначення її уповноваженою особою юридична особа подає Мінвуглепрому копію свого статуту та довідку про свій фінансовий стан.
Фізична особа, яка призначається уповноваженою управляти акціями, що перебувають у загальнодержавній власності, відбирається на конкурсній основі із числа найбільш кваліфікованих фахівців. Вона може бути членом ради (спостережної ради) товариства або виконавчого органу (правління) товариства.
Для участі в конкурсі до Мінвуглепрому подаються:
заява;
заповнений листок обліку кадрів;
характеристика-рекомендація з основного місця роботи (для пенсіонерів - з останнього місця роботи);
пропозиції-зобов'язання щодо дотримання умов управління акціями, які перебувають у загальнодержавній власності.
Учасниками конкурсу не можуть виступати члени правління акціонерного товариства, стосовно державного пакета акцій якого проводиться конкурс на визначення уповноваженої особи.
2. Уповноважена особа призначається Мінвуглепромом в місячний термін після прийняття рішення про приватизацію майна господарського товариства.
Відносини між Мінвуглепромом та уповноваженою особою регулюються договором доручення (далі - договір), який укладається після прийняття Міністерством рішення про призначення уповноваженої особи. Договір укладається терміном на один рік з правом його безконкурсного продовження ще на 2 роки за умови виконання уповноваженою особою договірних умов.
3. Мінвуглепром у двотижневий термін після прийняття рішення про приватизацію майна господарського товариства розробляє та затверджує завдання уповноваженій особі, в якому обов'язково передбачає здійснення контролю за:
ефективністю використання надр;
ефективністю використання і збереження майна господарських товариств та державного майна, яке використовується або зберігається відповідним товариством;
дотриманням статуту господарського товариства;
діями правління товариства щодо управління товариством, реалізації інвестиційної та цінової політики, дотримання номенклатури товарів та послуг;
створенням товариством дочірніх підприємств, філіалів і представництв;
реорганізацією та ліквідацією товариства;
емісійною діяльністю товариства;
укладенням товариством договорів про заставу та оренду майна;
веденням товариством книги реєстрації його акцій;
дотриманням законодавства під час проведення загальних зборів товариства;
розпорядженням нерухомим майном товариства;
укладенням установчих договорів про створення інших господарських товариств, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями;
дотриманням антимонопольного законодавства виконавчим органом товариства.
4. Для участі у загальних зборах товариства, в статутному фонді якого є частка державної власності, з питань збільшення або зменшення статутного фонду, внесення змін та доповнень до установчих документів, створення дочірніх підприємств, філіалів і представництв, реорганізації та ліквідації господарського товариства, погодження умов договору застави уповноважена особа отримує окреме доручення від Мінвуглепрому. З інших питань уповноважена особа має право голосувати відповідно до завдання та визначеної у договорі компетенції.
Органи управління товариства зобов'язані надавати на вимогу уповноваженої особи матеріали, необхідні для здійснення її функцій, передбачених пунктом 3 цього Порядку.
5. Уповноважена особа може здійснювати управління пакетами акцій, що перебувають у загальнодержавній власності, одного або кількох господарських товариств, але не більше ніж трьох. Мінвуглепром подає органам Антимонопольного комітету відомості про уповноважених осіб, призначених управляти акціями двох і більше товариств. Порядок укладення договорів на здійснення управління акціями кількох товариств установлює Фонд державного майна.
6. Уповноважені особи звітують перед Мінвуглепромом за встановленими договором формою та термінами.
7. Мінвуглепром веде реєстр уповноважених осіб.
8. Фонд державного майна повідомляє в тижневий термін Мінвуглепрому про зміну розміру пакета акцій, що перебувають у загальнодержавній власності, а Мінвуглепром в такий же термін повідомляє Фонду державного майна про зміну уповноваженої особи.