КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2018 р. № 93 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 277 від 15.04.2020 )( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 195 від 13.03.2019 № 916 від 06.11.2019 № 965 від 27.11.2019 № 277 від 15.04.2020 № 718 від 22.07.2020 № 1322 від 23.12.2020 )( У назві та постановляючій частині слова "збиткових вугледобувних та вуглепереробних" замінено словами "вугледобувних та торфодобувних" згідно з Постановою КМ № 195 від 13.03.2019 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 277 від 15.04.2020 )
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 37 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2018 р. № 93
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 195 від 13.03.2019, № 277 від 15.04.2020 )( У тексті Порядку слова "вугледобувних та вуглепереробних" замінено відповідно словами "вугледобувних та торфодобувних" згідно з Постановою КМ № 195 від 13.03.2019 )( У тексті Порядку слова "і вуглепереробних" і "та торфодобувних" виключено на підставі Постанови КМ № 277 від 15.04.2020 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік за програмою "Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств" (далі - бюджетні кошти).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 195 від 13.03.2019, № 277 від 15.04.2020 )
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міненерго.
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 965 від 27.11.2019, № 718 від 22.07.2020 )
Одержувачами бюджетних коштів є:
державні вугледобувні підприємства або господарські товариства з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі, на яких здійснюються заходи з їх підготовки до ліквідації, рішення про ліквідацію яких прийнято Кабінетом Міністрів України;
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 277 від 15.04.2020 ; в редакції Постанови КМ № 1322 від 23.12.2020 )
державні вугледобувні підприємства або господарські товариства з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі, у відокремлених підрозділах яких здійснюються заходи з підготовки до ліквідації;
( Абзац четвертий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 277 від 15.04.2020 ; в редакції Постанови КМ № 1322 від 23.12.2020 )
державні підприємства, на які Міненерго покладено функції замовника з виконання робіт і заходів з ліквідації вугледобувних підприємств;
( Абзац п'ятий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 965 від 27.11.2019, № 718 від 22.07.2020 )
державні підприємства, на яких покладено функції з утримання водовідливних комплексів, будівництво і реконструкція яких передбачені проектами ліквідації шахт, за умови, що забезпечення їх подальшого функціонування до вартості таких проектів не включене.
державні вугледобувні підприємства або господарські товариства з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі, — замовники техніко-економічного обґрунтування недоцільності подальшої експлуатації вугледобувного підприємства.
( Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1322 від 23.12.2020 )
3. Бюджетні кошти використовуються з метою виконання заходів з підготовки до ліквідації вугледобувних підприємств, робіт і заходів з ліквідації таких підприємств, забезпечення утримання водовідливних комплексів у безпечному стані, будівництво і реконструкція яких передбачені проектами ліквідації шахт, за умови, що забезпечення їх подальшого функціонування до вартості таких проектів не включене, та відповідно до вимог Енергетичної стратегії України на період до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність", схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 605.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на:
підготовку до ліквідації державних вугледобувних підприємств або господарських товариств з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі (скорочення чисельності працівників; виплату поточної заробітної плати, погашення заборгованості з виплати заробітної плати; соціальні виплати з відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю працівників під час виконання трудових обов’язків; оплату спожитої електричної енергії; оформлення права постійного користування земельною ділянкою; забезпечення охорони навколишнього природного середовища та запобігання небезпечному впливу під час підготовки до ліквідації на діючі підприємства, будівлі, споруди, стан навколишнього природного середовища та здоров’я людей згідно з переліком відповідних робіт і заходів, затвердженим головним розпорядником бюджетних коштів; розроблення проекту ліквідації та проведення державної експертизи);
( Абзац другий пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1322 від 23.12.2020 )
підготовку до ліквідації відокремлених підрозділів державних вугледобувних підприємств (скорочення чисельності працівників; виплату поточної заробітної плати, погашення заборгованості з виплати поточної заробітної плати; соціальних виплат з відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю працівників під час виконання трудових обов’язків; розроблення проекту ліквідації та проведення державної експертизи);
ліквідацію вугледобувних підприємств (фізичну ліквідацію зазначених підприємств, охорону навколишнього природного середовища, забезпечення гідроекологічної безпеки діючих підприємств і прилеглих територій; подолання негативних соціально-економічних наслідків ліквідації відповідно до затверджених в установленому порядку проектів їх ліквідації);
утримання водовідливних комплексів, будівництво і реконструкція яких передбачені проектами ліквідації шахт, за умови, що забезпечення їх подальшого функціонування до вартості таких проектів не включене.
оплату послуг з розроблення техніко-економічного обґрунтування недоцільності подальшої експлуатації вугледобувного підприємства та проведення його комплексної державної експертизи;
( Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1322 від 23.12.2020 )
виконання в 2021 році бюджетних зобов’язань за 2019 рік, узятих на облік в органах Казначейства.
( Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1322 від 23.12.2020 )
5. Головним розпорядником визначається обсяг бюджетних коштів, що спрямовуються підприємствам:
1) для підготовки державних вугледобувних підприємств або господарських товариств з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі, та їх відокремлених підрозділів до ліквідації — на підставі поданих ними матеріалів і кошторису витрат із застосуванням галузевих нормативів та з урахуванням потреби у здійсненні заходів з підготовки до ліквідації (затверджується головним розпорядником бюджетних коштів). Під час визначення обсягу бюджетних коштів, що спрямовуються для здійснення заходів з підготовки державних вугледобувних підприємств або господарських товариств з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі, та їх відокремлених підрозділів до ліквідації, враховуються обсяги власних коштів, які вони отримують в поточному періоді від провадження своєї діяльності. Кошти, які спрямовуються для підготовки відокремлених підрозділів державних вугледобувних підприємств або господарських товариств з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі, до ліквідації, можуть надаватися їм лише за умови здійснення заходів з підготовки до ліквідації у відокремленому підрозділі протягом не більш як двох років;
( Підпункт 1 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 195 від 13.03.2019, № 277 від 15.04.2020 ; в редакції Постанови КМ № 1322 від 23.12.2020 )
2) для виконання робіт і здійснення заходів з ліквідації вугледобувних підприємств та їх відокремлених підрозділів, - на підставі поданих підприємствами - замовниками матеріалів у розрізі підприємств, що ліквідуються, кошторису витрат і переліку робіт, передбачених проектами ліквідації зазначених підприємств, а також титулів об’єктів, затверджених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17), з урахуванням потреби у першочерговому виконанні ліквідаційних робіт;
3) для утримання водовідливних комплексів, будівництво і реконструкція яких передбачені проектами ліквідації шахт, за умови, що забезпечення їх подальшого функціонування до вартості таких проектів не включене, - відповідно до кошторисів витрат із застосуванням галузевих нормативів і зазначених у них показників (затверджується головним розпорядником бюджетних коштів).
4) для оплати послуг з розроблення техніко-економічного обґрунтування недоцільності подальшої експлуатації вугледобувного підприємства та проведення його комплексної державної експертизи на підставі поданих ним матеріалів і кошторисів витрат із застосуванням галузевих нормативів.
( Пункт 5 доповнено підпунктом 4 згідно з Постановою КМ № 1322 від 23.12.2020 )
6. Перелік робіт (послуг) і витрат за проектами ліквідації вугледобувних підприємств та їх відокремлених підрозділів затверджується головним розпорядником бюджетних коштів. Зазначений перелік містить такі відомості:
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 916 від 06.11.2019 , № 1322 від 23.12.2020 )
найменування проекту ліквідації та напрями використання коштів за проектом (фізична ліквідація, витрати на охорону навколишнього природного середовища, витрати, пов’язані з подоланням наслідків ліквідації, утримання служби замовника, проектні роботи, подолання соціально-економічних наслідків ліквідації);
дата початку виконання та закінчення робіт, передбачених проектом ліквідації;
загальна кошторисна вартість проекту ліквідації, у тому числі вартість робіт (послуг) і витрати за кошторисами до проекту;
залишкова вартість проекту ліквідації станом на 1 січня відповідного року, в тому числі вартість робіт (послуг) і витрати за напрямами використання коштів за проектом;
витрати, вартість робіт (послуг) за кошторисами до проекту, що підлягають виконанню (наданню) у відповідному році, і обсяг їх бюджетного фінансування.
7. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому законодавством.
8. Міненерго подає не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за формою, встановленою Мінфіном.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 965 від 27.11.2019, № 718 від 22.07.2020 )
9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2018 р. № 93
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 р. № 236 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 20, ст. 823).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2011 р. № 781 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 56, ст. 2244).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2011 р. № 1244 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 95, ст. 3454).
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2012 р. № 279 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 26, ст. 988).
5. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 916 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 99, ст. 3638).
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2014 р. № 681 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 153 та від 11 березня 2011 р. № 236" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 97, ст. 2805).
7. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2016 р. № 344 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 44, ст. 1621).
8. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 266 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 34, ст. 1098).