• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 25.08.2023 № 928
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.08.2023
  • Номер: 928
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 серпня 2023 р. № 928
Київ
Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1414 від 29.12.2023 № 188 від 23.02.2024 № 821 від 12.07.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що на період воєнного стану:
1) працівникам установ, закладів та організацій, що фінансуються з державного бюджету, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання, виплачується щомісячна надбавка за роботу з особливими умовами праці (далі - надбавка) за фактично відпрацьований час:
на територіях можливих бойових дій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - перелік територій), для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу;
на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій, у граничному розмірі 100 відсотків посадового окладу;
( Абзац третій підпункту 1 пункту 1 в редакції Постанови КМ № 188 від 23.02.2024 )
2) працівникам надавачів соціальних послуг комунального сектору, що розташовані та безпосередньо надають соціальні послуги відповідно до частини третьої статті 16 Закону України "Про соціальні послуги" (за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у приміщенні надавача соціальних послуг, за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці) на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій), виплачується надбавка за фактично відпрацьований час у граничному розмірі 100 відсотків посадового окладу;
3) працівникам, визначеним у підпунктах 1 і 2 цього пункту, розмір надбавки може бути збільшений до 200 відсотків посадового окладу за виконання роботи на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій, під час інтенсивних обстрілів (здійснення іншою державою або групою держав обстрілів будь-якими видами зброї (озброєння) один або більше разів протягом доби по території відповідного населеного пункту) у розрахунку на місяць пропорційно робочим дням, коли протягом доби відбувалися обстріли з урахуванням фактичного виконання обов’язків згідно з наказом керівника установи, закладу чи організації.
( Пункт 1 доповнено підпунктом 3 згідно з Постановою КМ № 1414 від 29.12.2023; в редакції Постанови КМ № 821 від 12.07.2024 )
2. Розмір надбавки визначається керівником відповідної установи, закладу та організації за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів у межах фонду оплати праці та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників.
Персональний перелік працівників, яким встановлюється надбавка, та розташування робочих місць таких працівників визначаються керівником відповідної установи, закладу та організації шляхом затвердження відповідного переліку працівників, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій).
Перелік працівників, яким виплачується надбавка, передбачена підпунктом 3 пункту 1 цієї постанови, погоджується з відповідною районною державною адміністрацією (військовою адміністрацією), а у разі її відсутності - обласною державною адміністрацією (військовою адміністрацією) за поданням керівника відповідної установи, закладу та організації.
( Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1414 від 29.12.2023; в редакції Постанови КМ № 821 від 12.07.2024 )
Керівники установ, закладів та організацій несуть персональну відповідальність відповідно до закону за нецільове використання бюджетних коштів під час встановлення надбавок працівникам, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій), та забезпечують недопущення встановлення таких надбавок працівникам, які перебувають за межами відповідних територій.
3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, військовим адміністраціям населених пунктів (у разі утворення) застосовувати передбачені пунктом 1 цієї постанови положення щодо бюджетних установ, які утримуються з відповідного місцевого бюджету.
4. Рекомендувати керівникам інших суб’єктів господарювання передбачити в галузевих угодах, колективних договорах встановлення надбавки, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, їх працівникам, які безпосередньо виконують свої обов’язки та завдання на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій).
5. Дія цієї постанови не поширюється на військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, та працівників інших державних органів.
6. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708 "Про особливості оплати праці працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, працівників, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також працівників державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 72, ст. 2432);
постанову Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 468 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 48, ст. 1643).
7. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73