• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1110 і від 8 березня 2024 р. № 262

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 23.07.2025 № 909
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 23.07.2025
  • Номер: 909
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 23.07.2025
  • Номер: 909
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 липня 2025 р. № 909
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1110 і від 8 березня 2024 р. № 262
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1110 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству цифрової трансформації для забезпечення функціонування Фонду розвитку інновацій" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 2, ст. 38, № 62, ст. 2155; 2023 р., № 31, ст. 1691, № 104, ст. 6224; 2024 р., № 27, ст. 1734) і від 8 березня 2024 р. № 262 "Деякі питання забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 27, ст. 1734; 2025 р., № 40, ст. 2716) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Ю. СВИРИДЕНКО

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 липня 2025 р. № 909
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1110 і від 8 березня 2024 р. № 262
1) у пункті 1 слово "Мінцифри" виключити;
2) у підпункті 7 пункту 4 слова "для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони" виключити;
3) пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. Мінцифри несе відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів відповідно до пункту 3 цього Порядку згідно із законом. Фонд несе відповідальність за нецільове використання коштів відповідно до пункту 4 цього Порядку згідно із законом.".
2. У постанові Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 262:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони;
Порядок надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції для потреб оборони.";
2) у пункті 4 слова "Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості" виключити;
3) пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Рекомендувати Генеральному штабу Збройних Сил, командуванням видів, родів військ (сил) Збройних Сил, органу військового управління Збройних Сил, відповідальному за організацію та провадження інноваційної діяльності, Службі безпеки, Національній гвардії, Головному управлінню розвідки Міністерства оборони здійснити опрацювання та подання до Фонду запитів для проведення грантових конкурсів відповідно до порядків, затверджених цією постановою.";
у пункті 5:
абзаци третій - шостий викласти в такій редакції:
"які не мають дочірніх підприємств чи відокремлених підрозділів (філій, представництв) на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави (юрисдикції), внесеної до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далі - держава чорного списку FATF), а також не є засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, що зареєстровані на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, а також юридичних осіб, в яких Російська Федерація та/або Республіка Білорусь, та/або держава чорного списку FATF, юридична особа, утворена згідно із законодавством Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, або громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України), є засновником, учасником, акціонером, або юридичних осіб, в яких кінцевим бенефіціарним власником є громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України);
які не є юридичними особами та/або засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками яких не є особи, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції";
які не мають кінцевих бенефіціарних власників - громадян Російської Федерації та/або Республіки Білорусі, та/або держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України);";
після абзацу восьмого доповнити пункт новими абзацами такого змісту:
"які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких внесено до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, а також додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру, та відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.".
У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом одинадцятим;
у пункті 6 слова ", Мінстратегпрому", "(далі - Генеральний штаб)" виключити, а після слів "родів військ (сил) Збройних Сил" доповнити словами ", органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності (далі - орган управління Збройних Сил)";
в абзаці сьомому пункту 7 слова "з використанням" замінити словами "шляхом накладення";
абзац п’ятий пункту 11 викласти в такій редакції:
"основні умови грантового договору, зокрема щодо внесення змін до нього (проект грантового договору);";
в абзаці другому пункту 17 слова "пройти повторну" замінити словами "додатково замовити іншу";
пункт 20 після слів "укладені грантові договори" доповнити словами "та про результати виконання грантових договорів";
у тексті Порядку, крім пункту 6, слова "Генеральний штаб" в усіх відмінках замінити словами "орган управління Збройних Сил" у відповідному відмінку;
5) доповнити постанову Порядком такого змісту:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 березня 2024 р. № 262
ПОРЯДОК
надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції для потреб оборони
1. Цей Порядок визначає механізм надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції, що може бути використана у сфері оборони (далі - фінансова підтримка), розмір якої дорівнює або перевищує 9000 тис. гривень, інші питання, пов’язані з наданням фінансової підтримки та випробування виробництва такої продукції.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
грант - безповоротна фінансова підтримка, що надається розробникам Фондом розвитку інновацій (далі - Фонд) в порядку та на умовах, визначених цим Порядком та грантовим договором;
засіб виробництва - будь-яке обладнання, устаткування, система, комплекс, лінія виробництва, інший засіб виробництва, яке є засобом розроблення/освоєння випуску (виробництва) продукції;
освоєння випуску (виробництва) продукції - сукупність технологічних, організаційно-технічних заходів виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, спрямованих на забезпечення серійного виробництва продукції або збільшення обсягу її виробництва;
продукція - матеріал, товар, виріб, хімічні сполуки чи речовини або їх суміші, що можуть бути використані у сфері оборони та/або є товаром оборонного призначення та/або є їх компонентом, що виробляється з використанням інновацій за допомогою засобу виробництва.
Термін "інновації" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про інноваційну діяльність", терміни "грантовий договір", "грантовий конкурс "Brave 1", "розробник" вживаються у значенні, наведеному в Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 262 "Деякі питання забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 27, ст. 1734).
3. Фінансова підтримка надається розробникам Фондом у формі грантів. Розмір гранту не може перевищувати 900000 тис. гривень для одного отримувача.
4. Надання фінансової підтримки згідно з цим Порядком здійснюється за рахунок коштів статутного капіталу Фонду та/або інших коштів, залучених Фондом.
5. Отримувачами гранту можуть бути розробники:
які не зареєстровані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку;
які не мають дочірніх підприємств чи відокремлених підрозділів (філій, представництв) на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави (юрисдикції), внесеної до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далі - держава чорного списку FATF), а також не є засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, що зареєстровані на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, а також юридичних осіб, в яких Російська Федерація та/або Республіка Білорусь, та/або держава чорного списку FATF, юридична особа, утворена згідно із законодавством Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, або громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України), є засновником, учасником, акціонером, або юридичних осіб, в яких кінцевим бенефіціарним власником є громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України);
які не є юридичними особами та/або засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками яких не є особи, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції";
які не мають кінцевих бенефіціарних власників - громадян Російської Федерації та/або Республіки Білорусі, та/або держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України);
які не мають заборгованості із сплати податків та інших зобов’язань перед бюджетами, заборгованості з виплати заробітної плати станом на 1 число місяця, в якому подається заявка для участі у конкурсі, та незакінчених виконавчих проваджень щодо примусового виконання їх господарських зобов’язань;
щодо яких не відкрито провадження у справі про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких внесено до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, а також додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру, та відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
які не отримували державної підтримки на відповідні засоби виробництва та/або для освоєння випуску (виробництва) продукції.
Фонд може встановлювати кваліфікаційні вимоги до розробників для участі в конкурсі, зокрема в частині наявності досвіду у розробників, показників їх господарської діяльності, фінансового стану, кількості найманих працівників, ділової репутації, співфінансування за рахунок коштів розробника (власних або кредитних) тощо.
6. Конкурси проводяться за письмовим запитом Міноборони, МВС, Генерального штабу Збройних Сил, командування видів, родів військ (сил) Збройних Сил, органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності (далі - орган управління Збройних Сил), Національної гвардії, Головного управління розвідки Міноборони, Адміністрації Держспецзв’язку, Адміністрації Держприкордонслужби, СБУ (далі - уповноважені органи).
7. Письмовий запит уповноваженого органу щодо проведення конкурсу/конкурсів складається у довільній формі та подається до Фонду. В запиті, зокрема, зазначається така інформація щодо кожного з конкурсів:
відомості про вид продукції, освоєння випуску (виробництва) якої повинно бути забезпечено, та у разі потреби вимоги до способу її використання;
відомості про орієнтовний обсяг виробництва продукції засобами виробництва;
відомості про засіб виробництва, у фінансуванні якого є потреба, очікуваний рівень готовності (лінія виробництва, інший засіб виробництва тощо) та очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності (у разі потреби);
тактико-технічні вимоги або орієнтовні тактико-технічні вимоги до продукції;
відомості про суб’єкта, який братиме участь у випробуванні.
До запиту можуть додаватися додаткові документи та/або матеріали, що стосуються засобу виробництва та/або продукції та їх подальшого використання.
Запит і додані до нього документи та/або матеріали подаються до Фонду в електронній формі (у форматі doc або pdf та xls (таблиці) або паперовій формі. Запит підписується уповноваженим представником уповноваженого органу:
шляхом накладення удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або кваліфікованого електронного підпису - в електронній формі;
власноручним підписом - в паперовій формі.
8. Фонд може звертатися до уповноважених органів, інших органів, які входять до складу сектору безпеки і оборони, із запитами щодо доцільності чи актуальності конкурсів, які організовуються за запитом уповноваженого органу.
9. Після отримання письмового запиту від уповноваженого органу Фонд розглядає такий запит та у разі, коли:
запит містить усю необхідну інформацію, передбачену пунктом 7 цього Порядку, - організовує засідання наглядової ради Фонду (далі - наглядова рада) для визначення доцільності чи недоцільності проведення конкурсу, про результати якого повідомляє відповідному уповноваженому органу;
запит не містить всю необхідну інформацію, передбачену пунктом 7 цього Порядку, - повідомляє про це відповідному уповноваженому органу із зазначенням того, яку конкретно інформацію не містить запит, та способу її подання. Після отримання від відповідного уповноваженого органу уточненої чи додаткової інформації Фонд організовує засідання наглядової ради для визначення доцільності чи недоцільності проведення конкурсу, про результати якого повідомляє відповідному уповноваженому органу.
10. У разі прийняття наглядовою радою рішення про доцільність проведення конкурсу Фонд розробляє умови його проведення, які затверджуються наглядовою радою.
Оголошення про проведення конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті (веб-порталі) Фонду.
11. Умови проведення конкурсу містять, зокрема:
інформацію про продукцію, освоєння випуску (виробництва) якої повинно бути забезпечено;
інформацію про обсяг виробництва продукції;
очікуваний рівень готовності засобу виробництва (лінія виробництва, інший засіб виробництва тощо) та очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності (у разі потреби);
технічні вимоги, яким повинен відповідати засіб виробництва, та/або тактико-технічні вимоги, або орієнтовні тактико-технічні вимоги до продукції;
основні умови грантового договору, зокрема щодо внесення змін до нього (проект грантового договору);
умови та порядок подання заявки для участі у конкурсі;
вимоги до форми заявки для участі у конкурсі (далі - заявка) та кошторису;
перелік допустимих та/або недопустимих витрат використання коштів гранту, що можуть включатися до кошторису;
вичерпний перелік супровідної документації, що надається розробником разом із заявкою та кошторисом;
умови, яким повинні відповідати розробники згідно з пунктом 5 цього Порядку, та кваліфікаційні вимоги (у разі потреби), яким повинні відповідати розробники;
порядок проведення конкурсного відбору (зокрема щодо представництва у складі конкурсної комісії та правил роботи конкурсної комісії, критеріїв відбору незалежних експертів для участі в роботі конкурсної комісії, критеріїв та правил оцінювання заявок конкурсною комісією);
порядок проведення випробування зразка продукції, що планується вироблятися за допомогою засобу виробництва;
положення щодо співфінансування засобу виробництва за рахунок джерел, що не є коштами статутного капіталу Фонду та/або іншими коштами, залученими Фондом, у разі його встановлення;
негрошові зобов’язання розробника щодо подальшого використання засобу виробництва у своїй господарській діяльності на території України (у разі потреби);
порядок проведення випробування зразка продукції, що вироблена за допомогою засобу виробництва;
інші питання, врегулювання яких необхідне для проведення конкурсу.
За рішенням наглядової ради в умовах конкурсу може зазначатися максимальний розмір гранту, який може надаватися за результатами конкурсу, що не може перевищувати розміру, зазначеного в пункті 3 цього Порядку.
12. До участі в конкурсі допускаються розробники, що пропонують засоби виробництва та продукцію незалежно від поточного рівня готовності, наявності засобу виробництва будь-якого рівня готовності (прототип, дослідний зразок, лінія виробництва, інший засіб виробництва тощо), якщо інше не передбачено умовами конкурсу.
13. Для участі у конкурсі розробники подають Фонду заявки та документацію відповідно до умов проведення конкурсу та у передбачений зазначеними умовами спосіб.
14. Після завершення строку подання заявок Фонд передає заявки, які відповідають умовам проведення конкурсу, органу управління Збройних Сил або Головному управлінню розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони).
Орган управління Збройних Сил або Головне управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони) проводить попередню оцінку продукції, інформація про яку зазначена в заявці, на предмет рівня наукової новизни, технічного рівня, поточного рівня готовності продукції та рівня готовності розробника до подальшого розвитку (виробництва) продукції за методикою, визначеною органом управління Збройних Сил або Головним управлінням розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони), в порядку, що визначений в умовах проведення конкурсу. За результатами попередньої оцінки орган управління Збройних Сил або Головне управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони) складає і надає Фонду письмовий висновок, який підписується уповноваженим представником.
15. Після отримання висновку від органу управління Збройних Сил або Головного управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони) та підтвердження за результатами випробування зразка продукції, яку планується виробляти за допомогою засобу виробництва, що він відповідає вимогам уповноваженого органу, який подав запит, Фонд організовує засідання конкурсної комісії для подальшого розгляду та відбору заявок.
Конкурсна комісія формується у складі п’яти осіб, троє з яких повинні бути незалежними експертами, що не є працівниками чи представниками органу управління Збройних Сил та уповноваженого органу, який подав запит на проведення конкурсу.
Відбір незалежних експертів для участі в роботі конкурсної комісії, зокрема оцінка їх професійності, неупередженості, ділової репутації, здійснюється Фондом згідно з критеріями, що визначені в умовах проведення конкурсу. Незалежний експерт обов’язково повинен мати вищу освіту та не бути громадянином Російської Федерації та/або Республіки Білорусь (за винятком тих, які перебувають в Україні на законних підставах) та/або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції".
Конкурсна комісія оцінює в порядку, визначеному в умовах проведення конкурсу, заявки. За результатами оцінювання Фонд не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дня завершення оцінювання формує рейтинговий список, в якому зазначаються присвоєні конкурсною комісією оцінки - від вищої оцінки до нижчої.
16. Заявки, внесені до рейтингового списку, передаються Фондом на розгляд наглядовій раді, яка не пізніше ніж протягом 25 робочих днів з дня отримання заявок приймає рішення про надання гранту.
Наглядова рада може прийняти рішення про фінансування розробника/розробників за не більш як трьома заявками від кожного з розробників, внесеними до рейтингового списку, якщо інше не передбачено умовами проведення конкурсу.
Під час прийняття рішення враховується, зокрема, оцінка конкурсної комісії та оцінка органу управління Збройних Сил або Головного управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони).
Рішення про надання гранту приймається більшістю голосів від складу наглядової ради.
17. У разі прийняття наглядовою радою рішення про фінансування розробника Фонд повідомляє кожному такому розробнику про прийняте щодо нього рішення. Такі розробники протягом 45 робочих днів після отримання відповідного повідомлення подають до Фонду висновок експерта щодо відповідності зазначених у їх кошторисах сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день подання заявки. Висновок експерта видається за рахунок відповідного розробника державною спеціалізованою установою, що провадить судово-експертну діяльність відповідно до Закону України "Про судову експертизу".
Розробник може доопрацювати кошторис з урахуванням зауважень експерта та додатково замовити іншу експертизу.
У разі неподання розробником до Фонду відповідного висновку експерта або непідтвердження у такому висновку відповідності зазначених у кошторисі сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день подання заявки грант такому розробнику не надається.
18. Фонд за результатами конкурсу та з урахуванням висновку, зазначеного у пункті 17 цього Порядку, в порядку та у строки, що визначені умовами проведення конкурсу, укладає з відповідним розробником грантовий договір.
19. Грантовий договір обов’язково повинен містити умови щодо:
розміру гранту, вартості засобу виробництва, порядку та розмірів співфінансування засобу виробництва розробником (у разі встановлення);
строків доведення засобу виробництва до очікуваного рівня готовності, зазначеного в умовах проведення конкурсу;
порядку здійснення Фондом контролю за цільовим використанням гранту та виконанням інших зобов’язань розробника, визначених у грантовому договорі, зокрема шляхом отримання документів та проведення перевірок цільового використання коштів;
відповідальності розробника за нецільове використання коштів гранту, а також неналежне чи несвоєчасне виконання ним інших своїх зобов’язань, визначених у грантовому договорі;
порядку повного чи часткового повернення розробником Фонду коштів гранту на вимогу Фонду в разі нецільового використання коштів гранту;
використання об’єктів права інтелектуальної власності та/або передачі майнових прав інтелектуальної власності у разі, коли відповідні вимоги містилися в умовах проведення конкурсу;
негрошові зобов’язання розробника щодо подальшого використання засобу виробництва у своїй господарській діяльності, зокрема заборона відчуження засобу виробництва протягом не менш як п’яти років, та/або постачання державним замовникам продукції на підставі окремо укладених договорів (у разі потреби);
розірвання та внесення змін до грантового договору, в тому числі у разі внесення змін до кошторису відповідно умов проведення конкурсу.
У разі необхідності внесення змін до кошторису розробник подає до Фонду висновок експерта щодо відповідності зазначених в оновленому кошторисі сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день складення оновленого кошторису. Висновок експерта видається за рахунок відповідного розробника державною спеціалізованою установою, що провадить судово-експертну діяльність відповідно до Закону України "Про судову експертизу".
20. Фонд інформує Мінцифри та уповноважений орган, на письмовий запит якого проводився відповідний конкурс, про результати конкурсу, визначених отримувачів гранту, укладені грантові договори та про результати виконання грантових договорів.
21. Підтвердження виконання зобов’язань за грантовим договором може здійснюватися шляхом проведення випробування виробництва продукції з використанням засобу виробництва або у спосіб, передбачений умовами конкурсу.
22. Випробування виробництва продукції з використанням засобу виробництва проводиться контрольною комісією.
Контрольна комісія формується у складі п’яти осіб, троє з яких повинні бути незалежними експертами, що не є працівниками чи представниками органу управління Збройних Сил та уповноваженого органу, який подав запит на проведення конкурсу, та двох осіб, представників уповноваженого органу, на письмовий запит якого проводився конкурс.
Відбір незалежних експертів для участі в роботі контрольної комісії, зокрема оцінка їх професійності, неупередженості, ділової репутації, здійснюється Фондом згідно з критеріями, що визначені в умовах проведення конкурсу. Незалежний експерт обов’язково повинен мати вищу освіту та не бути громадянином Російської Федерації та/або Республіки Білорусь (за винятком тих, які перебувають в Україні на законних підставах) та/або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції".
Контрольна комісія підтверджує обсяг продукції, освоєння випуску (виробництва) якої здійснено, та виконання інших зобов’язань розробника згідно з умовами грантового договору.
Випробування продукції проводиться, зокрема, у складі спорядженого нею товару оборонного призначення за програмами та методиками, що розробляються і затверджуються розробником. Програма та методика повинні забезпечувати підтвердження тактико-технічних характеристик продукції. У разі коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони, такі програма та методика погоджуються з Головним управлінням розвідки Міноборони.
23. Обробка інформації з обмеженим доступом здійснюється в установленому законодавством порядку.".