• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Комплексної програми розвитку футболу на 2004-2008 роки

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Програма від 13.07.2004 № 904
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Програма
  • Дата: 13.07.2004
  • Номер: 904
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Програма
  • Дата: 13.07.2004
  • Номер: 904
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 липня 2004 р. N 904
Київ
Про схвалення Комплексної програми розвитку футболу на 2004-2008 роки
З метою забезпечення розвитку футболу в Україні, оздоровлення широких верств населення, підвищення рівня проведення всеукраїнських змагань і сприяння досягненню високих спортивних результатів у міжнародних змаганнях Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Схвалити Комплексну програму розвитку футболу на 2004-2008 роки (далі - Програма), що додається.
2. Державному комітетові з питань фізичної культури і спорту разом з Федерацією футболу утворити координаційну раду з виконання Програми та затвердити склад і положення про неї.
3. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям передбачати під час складання місцевих бюджетів на відповідний рік у видатках на фізичну культуру і спорт кошти на виконання регіональних програм розвитку футболу з урахуванням реальних можливостей.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади передбачати під час складання проектів державного бюджету кошти на здійснення заходів Програми і подавати щороку до 20 грудня Державному комітетові з питань фізичної культури і спорту звіт про її виконання.
5. Державному комітетові з питань фізичної культури і спорту інформувати щороку до 20 січня Кабінет Міністрів України про результати виконання Програми.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 28
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 липня 2004 р. N 904
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
розвитку футболу на 2004-2008 роки
I. Стан розвитку футболу в Україні
Футбол в Україні є невід'ємною частиною фізичного виховання та спорту, важливим фактором зміцнення здоров'я населення, популярним видовищем.
За роки незалежності України багато зроблено для удосконалення управління розвитком футболу. Закінчено роботу із створення обласних федерацій футболу як юридичних осіб. Держкомспортом делеговано Федерації футболу (далі - Федерація) окремі повноваження щодо забезпечення розвитку футболу.
Статутні та регламентні документи Федерації приведено у відповідність із законодавством, статутними і регламентними нормами Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) та Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА).
Федерація успішно проводить роботу з організації всеукраїнських змагань, розвитку професіонального, дитячо-юнацького, студентського, аматорського, пляжного футболу, футзалу та футболу інвалідів.
Професіональна футбольна ліга (далі - ПФЛ) об'єднує 64 професіональні футбольні клуби. У всеукраїнських змаганнях беруть участь 79 професіональних команд, у яких налічується 1858 футболістів (вища ліга - 386, перша - 415, друга - 1057), у тому числі 112 футболістів-іноземців. Футболісти, які беруть участь у змаганнях клубів ліги, набули статусу спортсменів-професіоналів.
Удосконалюється організаційна структура футзалу. Асоціація футзалу об'єднує 22 регіональні федерації. У чемпіонаті і першості України беруть участь 30 чоловічих професіональних, 42 дитячо-юнацькі та 44 жіночі команди.
Розвивається і жіночий футбол. Нині працює 57 відділень жіночого футболу в дитячо-юнацьких спортивних школах 18 областей. Проводиться чемпіонат і першість України серед молодіжних жіночих команд.
Футбол став невід'ємною частиною системи підготовки і виховання студентів. Створена Всеукраїнська футбольна асоціація студентів. У 22 регіонах проводяться змагання серед студентів, у яких беруть участь 217 команд. Збірна команда студентів України з футболу здобула срібні нагороди на Всесвітній універсіаді 2001 року.
Значного розвитку набув футбол інвалідів. При спеціальних загальноосвітніх школах у багатьох містах створені дитячі секції з футболу з різних нозологій. Збірна команда інвалідів успішно виступає на міжнародних змаганнях, де здобуває чемпіонські звання та призові місця.
Активно запроваджуються уроки фізкультури з елементами футболу в загальноосвітніх навчальних закладах. Відроджено всеукраїнські змагання на призи клубу "Шкіряний м'яч". До складу Дитячо-юнацької футбольної ліги входять 425 команд п'яти вікових груп.
Відновлено проведення змагань на першість України серед футбольних команд трудових колективів.
Удосконалюється науково-методичне забезпечення розвитку футболу. Видано 14 посібників для тренерів і вчителів фізкультури загальноосвітніх навчальних закладів. Починаючи з 2000 року в Україні згідно з проектом УЄФА "Прогрес" проводяться семінари для лікарів, тренерів, керівників обласних федерацій, в яких беруть участь провідні зарубіжні фахівці та науковці. Фахівці Федерації залучаються до роботи наукових конференцій і семінарів УЄФА та ФІФА. Утворено Центр ліцензування Федерації, випускники якого отримують статус тренерів УЄФА.
Впроваджено в практику основні принципи функціонування арбітражу та атестування арбітрів відповідно до вимог регламентних документів ФІФА. До списків ФІФА включено 6 українських арбітрів з футболу, 4 - з футзалу і 10 асистентів арбітрів, а також двох інспекторів та одного делегата до УЄФА.
Зміцнюється матеріально-технічна база футболу. За останні 5 років збудовано, реконструйовано або розпочато реконструкцію 124 стадіонів, на яких проводяться чемпіонати та першості України. Професіональними футбольними клубами "Динамо" (Київ) та "Шахтар" (Донецьк) створено сучасні спортивні центри підготовки футболістів, на яких проводяться навчально-тренувальні збори клубних та збірних команд.
Федерація налагодила ділові відносини з ФІФА та УЄФА, що сприяє реалізації спільних проектів розвитку футболу. До складу комітетів та експертних груп УЄФА входять 16 представників Федерації.
Розширюється взаємодія Федерації і засобів масової інформації. Започатковано телевізійні програми з футбольної тематики, інформаційні та науково-методичні рубрики в друкованих засобах масової інформації. Завершується робота регіональних федерацій із створення в регіонах єдиної комп'ютерної мережі Федерації.
Сучасний стан розвитку футболу в Україні свідчить про збереження та подальше зміцнення організаційних і матеріально-технічних засад, прогресивні тенденції у дитячо-юнацькому футболі.
Водночас у розвитку футболу мають місце істотні недоліки.
На сьогодні 75 відсотків футболістів, які грають у збірних командах України, представляють чотири клуби: "Динамо" (Київ), "Шахтар" (Донецьк), "Дніпро" (Дніпропетровськ) і "Карпати" (Львів). Це свідчить про те, що найперспективніше футбол розвивається у чотирьох з 27 регіонів. Зусиль зазначених клубів недостатньо для виходу національної збірної команди до фінальних частин чемпіонатів світу та Європи і молодіжної збірної команди до фінальних частин чемпіонату Європи та Олімпійських ігор.
Не вирішено питання соціальної підтримки та страхування футболістів і фахівців професіонального футболу.
Не всі професіональні футбольні клуби готують резерви для своїх команд. Нині 7 із 16 клубів вищої, 11 із 18 клубів першої ліги не мають власних дитячо-юнацьких спортивних шкіл та груп підготовки резервів.
Багато професіональних футбольних клубів не мають власної матеріально-технічної бази. Переважна більшість стадіонів, на яких проводяться змагання професіональних команд, у тому числі вищої ліги, не відповідає вимогам УЄФА.
Не задовольняє потреб дитячо-юнацьких спортивних шкіл державне фінансування, зокрема обсяги коштів, що виділяються на утримання та реконструкцію спортивних споруд, придбання екіпірування та інвентарю. Залишається низькою заробітна плата тренерів. Через низький рівень науково-методичного забезпечення дитячо-юнацького футболу немає системності в навчальній роботі. Не врегульовані питання щодо переходу молодих футболістів з однієї команди в іншу, не здійснюється належний контроль у цій сфері.
Органи місцевого самоврядування окремих областей недостатньо приділяють увагу утриманню, реконструкції та будівництву спортивних споруд для гри у футбол, футзал, пляжний футбол і футбол інвалідів, а також організації та проведенню змагань серед загальноосвітніх навчальних закладів, на першість областей, районів, міст на призи клубу "Шкіряний м'яч". Недооцінюється виховне та оздоровче значення аматорського футболу. Не на належному рівні проводиться зазначена робота в трудових колективах.
Не відповідає сучасним вимогам робота з науково-методичного забезпечення підготовки футболістів. Із 34 клубів вищої та першої ліги лише в 10 (32 відсотки) утворені та працюють комплексні науково-методичні групи. У клубах другої ліги ця робота проводиться в 10 із 48 клубів і має неналежний організаційний рівень.
У системі футболу немає чіткої інфраструктури медико-біологічного забезпечення.
Недостатньо ефективна система підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації тренерів та інших фахівців з футболу у навчальних закладах. Навчальні програми не відповідають сучасним вимогам організації навчально-тренувального процесу в клубах і дитячо-юнацьких спортивних школах. Зменшується кількість висококваліфікованих фахівців через низький рівень заробітної плати.
Залишається значною кількість суддівських помилок під час проведення матчів, що неодноразово спричиняло неадекватну поведінку глядачів, хуліганські прояви. Потребує вдосконалення методика ротації арбітрів. Не розроблена програма переходу суддівського корпусу на професіональну основу та удосконалення матеріально-технічного забезпечення підготовки арбітрів.
Недостатня увага приділяється розвиткові жіночого та пляжного футболу. В більшості регіонів змагання з цих видів футболу не проводяться.
У багатьох регіонах немає футбольних клубів ветеранського руху, не проводяться змагання серед ветеранів на першість областей, районів та міст.
Зазначені недоліки не дають змоги повною мірою використовувати можливості футболу як видовища і засобу зміцнення здоров'я населення, що зумовлює необхідність пошуку нових підходів до визначення шляхів його подальшого розвитку. На це спрямована Комплексна програма розвитку футболу на 2004-2008 роки (далі - Програма), якою передбачено шляхи об'єднання зусиль органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій у забезпеченні сприятливих умов для розвитку футболу.
II. Основна мета, завдання та напрями виконання Програми
Основною метою Програми є пропагування серед широких верств населення здорового способу життя, забезпечення прогресивних змін у розвитку футболу, що дасть змогу підвищити його роль у фізичному та духовному розвитку громадян, зміцнити авторитет України у світовому співтоваристві.
Програма передбачає такі напрями розвитку футболу:
Дитячо-юнацький футбол
Дитячо-юнацький футбол ставить за мету забезпечення підготовки резервів шляхом створення умов для реалізації творчого потенціалу дітей та молоді, спрямованих на їх духовне та фізичне становлення і самовдосконалення. Для досягнення цієї мети передбачається розв'язати такі завдання:
розроблення і перегляд навчальних програм для дитячо-юнацьких спортивних шкіл з урахуванням вікових категорій учнів;
здійснення заходів, спрямованих на подальше впровадження уроків фізкультури з елементами футболу в загальноосвітніх навчальних закладах;
розширення кола учасників змагань на призи клубу "Шкіряний м'яч", "Хто ти, майбутній олімпієць", "Золотий колосок", Дитячо-юнацької футбольної ліги;
продовження роботи із створення дитячо-юнацьких спортивних шкіл, груп підготовки у професіональних футбольних клубах, регіональних центрів підготовки футболістів та спеціалізованих шкіл-інтернатів.
Аматорський футбол
Аматорський футбол передбачає зайняття фізичною культурою і спортом з метою гармонійного розвитку особистості, удосконалення фізкультурно-оздоровчої роботи у навчально-виховній, виробничій та соціально-побутовій сферах на основі створення сприятливих умов для задоволення потреб широких верств населення у збереженні та зміцненні здоров'я, підвищенні працездатності та в активному відпочинку, а також створення міцної основи для підготовки футболістів вищої спортивної кваліфікації. Завданнями аматорського футболу є:
розширення мережі та удосконалення структури проведення всеукраїнських і регіональних змагань серед аматорських чоловічих і жіночих команд;
створення умов для проведення змагань з футболу серед широких верств населення;
підвищення рівня організації та проведення першого та другого етапів змагань на призи клубу "Шкіряний м'яч".
Професіональний футбол
Розвиток професіонального футболу спрямований на задоволення потреб населення у видовищних масових заходах, а також створення самоокупного футболу, сприяння зростанню його рівня та масовості, удосконалення організаційних засад на основі консолідації та координації зусиль суб'єктів футболу, заінтересованих у його розвитку. Досягнення зазначеної мети забезпечить розв'язання таких завдань:
приведення інфраструктури професіональних футбольних клубів у відповідність з вимогами УЄФА щодо їх атестування;
удосконалення організаційних засад всеукраїнських змагань серед професіональних команд;
підвищення конкурентоспроможності чемпіонату і першостей України;
запровадження сучасних та ефективних програм організації навчально-тренувального процесу в професіональних командах;
удосконалення роботи професіональних футбольних клубів з підготовки резерву;
створення умов для підвищення рівня медико-біологічного забезпечення футболістів.
Жіночий футбол
Розвиток жіночого футболу ставить за мету зміцнення здоров'я та підвищення активності жінок у спортивній сфері, досягнення високих спортивних результатів у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Для цього необхідно забезпечити:
удосконалення організаційного та фінансового забезпечення розвитку жіночого футболу;
розширення мережі змагань з жіночого футболу.
Пляжний футбол
Розвиток пляжного футболу спрямований на оздоровлення та залучення до занять спортом широких верств населення, створення умов для досягнення збірними та клубними командами високих спортивних результатів у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Для досягнення цієї мети потрібно розв'язати такі завдання:
створення і подальший розвиток організаційних основ, фінансового та кадрового забезпечення пляжного футболу;
розширення мережі змагань та залучення до занять пляжним футболом широких верств населення;
створення збірних команд України з пляжного футболу і розроблення програм їх підготовки.
Студентський футбол
Метою і завданням розвитку студентського футболу є формування здорового способу життя серед молоді шляхом залучення молоді до занять фізичною культурою і спортом.
Футзал
Метою розвитку футзалу є формування здорового способу життя широких верств населення, підвищення рівня проведення всеукраїнських змагань і досягнення високих спортивних результатів у міжнародних змаганнях. Досягнення цієї мети забезпечить:
удосконалення фінансового та матеріально-технічного забезпечення розвитку футзалу;
створення умов для розвитку дитячо-юнацького футзалу;
розширення мережі та підвищення конкурентоспроможності змагань з футзалу;
удосконалення системи підготовки збірних команд з футзалу;
впровадження системи науково-методичного та медико-біологічного забезпечення клубних і збірних команд з футзалу;
удосконалення програм підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації тренерів та інших фахівців з футзалу;
популяризацію футзалу через засоби масової інформації.
Футбол інвалідів
Розвиток футболу інвалідів сприяє створенню умов для соціальної адаптації та реабілітації осіб з різними фізичними та розумовими вадами, досягнення високих спортивних результатів у всеукраїнських і міжнародних змаганнях шляхом удосконалення його інфраструктури.
Футбол ветеранів
Метою розвитку футболу ветеранів є популяризація футболу як засобу здорового способу життя, задоволення потреб громадян середнього і старшого віку у заняттях фізичною культурою та спортом. Для цього необхідно розв'язати такі завдання:
приведення статутних і регламентних документів Асоціації ветеранів футболу у відповідність з вимогами ФІФА, УЄФА та Федерації;
удосконалення фінансового та матеріально-технічного забезпечення розвитку футболу ветеранів;
налагодження співпраці Федерації із засобами масової інформації щодо популяризації футболу ветеранів.
Футбол в загальноосвітніх навчальних закладах
Розвиток уроку фізкультури з елементами футболу в загальноосвітніх навчальних закладах у 2004-2008 роках сприятиме зростанню масовості початкового навчання футболу, розв'язанню соціальних проблем суспільства, пов'язаних з вихованням та оздоровленням дітей, а також поповненню дитячо-юнацьких спортивних шкіл талановитими дітьми. Для цього необхідно забезпечити:
розроблення та реалізацію системи підготовки вчителів фізкультури до викладання футболу в загальноосвітніх навчальних закладах;
удосконалення науково-методичного та матеріального забезпечення уроку фізкультури з елементами футболу;
здійснення МОН та Федерацією заходів з популяризації футболу;
популяризацію уроку фізкультури з елементами футболу за допомогою засобів масової інформації.
Футбол у сільській місцевості
Розвиток футболу в сільській місцевості передбачає створення умов для залучення широких верств населення у сільській місцевості до занять футболом та забезпечення підготовки резерву для аматорського і професіонального футболу. З цією метою потрібно розв'язати такі завдання:
реформування організаційних основ футболу в сільській місцевості;
розширення кола учасників змагань серед команд у сільській місцевості;
вирішення питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення розвитку футболу в сільській місцевості.
Підготовка збірних команд України
Підготовка збірних команд України передбачає розв'язання завдань вищої складності у міжнародних змаганнях - вихід до фінальних частин чемпіонату світу 2006 року та чемпіонату Європи 2008 року. З цією метою необхідно забезпечити:
створення сучасної навчально-тренувальної та медико-реабілітаційної бази для підготовки збірних команд України;
динамічний зв'язок клубної та централізованої системи підготовки футболістів на основі принципу наступності організації навчально-тренувального процесу;
удосконалення системи підготовки та добору футболістів вищої спортивної кваліфікації.
Підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації тренерів та інших фахівців з футболу
Підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації тренерів та інших фахівців з футболу ставить за мету задоволення потреб Федерації у тренерських кадрах та інших фахівцях на основі використання міжнародного досвіду та впровадження сучасних науково-практичних технологій навчання. Для досягнення цієї мети потрібно розв'язати такі завдання:
визначення та задоволення потреб у тренерах та інших фахівцях з футболу;
розроблення заходів щодо удосконалення системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації тренерів та інших фахівців з футболу.
Організаційне забезпечення
Для організаційного забезпечення футболу, яке має на меті підвищення ефективності роботи суб'єктів футболу шляхом удосконалення організаційної структури Федерації, необхідно розв'язати такі завдання:
приведення інфраструктури, статутних і регламентних документів Федерації у відповідність з документами ФІФА та УЄФА;
удосконалення діяльності органів виконавчої влади, спрямованої на розвиток футболу, підвищення ефективності роботи регіональних федерацій;
розширення співпраці між органами виконавчої влади, Федерацією, футбольними клубами та іншими підприємствами, установами та організаціями у вирішенні питань, пов'язаних з розвитком футболу.
Інформаційне забезпечення
Метою і завданнями інформаційного забезпечення футболу є:
впровадження новітніх технологій популяризації футболу серед широких верств населення як засобу здорового способу життя;
створення інформаційного простору сфери футболу;
розширення співпраці Федерації з асоціаціями інших країн щодо обміну інформацією з розвитку футболу.
Науково-методичне забезпечення
Робота з науково-методичного забезпечення проводиться з метою удосконалення організаційних основ та подальшого розвитку і координації наукових досліджень у сфері футболу шляхом розв'язання таких завдань:
визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень у сфері футболу та забезпечення практичного застосування їх результатів у навчально-тренувальному процесі, методичні основи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації тренерів та інших фахівців з футболу;
співпраця з вищими навчальними закладами, науковими установами з питань науково-методичного забезпечення футболу;
удосконалення матеріально-технічної бази.
Медико-біологічне забезпечення
В основу медико-біологічного забезпечення футболу покладене впровадження новітніх технологій медицини, біології та науково-практичних методик з питань спортивної медицини шляхом розв'язання таких завдань:
створення інфраструктури медико-біологічного забезпечення футболу;
удосконалення системи антидопінгового контролю у футболі.
Матеріально-технічне забезпечення
Розвиток матеріально-технічного забезпечення футболу дасть змогу удосконалити державне регулювання процесу збереження і подальшого розвитку матеріально-технічної бази та інфраструктури футболу на основі поєднання зусиль юридичних та фізичних осіб, заінтересованих у його розвитку. Для цього необхідно вирішити такі питання:
створення умов для збереження та удосконалення наявної матеріально-технічної бази, визначення стратегії її подальшого розвитку;
забезпечення державної підтримки будівництва стадіонів, футбольних полів у містах, обласних та районних центрах;
забезпечення державної підтримки щодо участі України в проекті УЄФА з будівництва футбольних містечок як основи для масових занять футболом і перспективи його розвитку;
вжиття заходів до створення підприємств з виготовлення екіпірування та інвентарю для футболу;
створення інфраструктури (стадіони, навчально-тренувальні центри) для проведення фіналу чемпіонату Європи 2012 року.
Арбітраж та інспектування у змаганнях з футболу
Підвищення професіонального рівня арбітражу та інспектування всеукраїнських змагань з футболу потребує розв'язання таких завдань:
впровадження сучасних методик добору та вдосконалення програм підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації арбітрів та делегатів;
розроблення та впровадження новітніх концептуальних підходів щодо підготовки арбітрів і делегатів;
приведення регламентних документів Федерації у відповідність з вимогами ФІФА, УЄФА щодо методики інспектування та тлумачення Правил гри у футбол, затверджених Міжнародною радою футбольних асоціацій.
Міжнародна діяльність
Пріоритетними напрямами і метою міжнародної діяльності футбольних організацій є збереження та зміцнення позицій вітчизняного футболу на міжнародній арені, розширення співпраці з європейськими та світовими системами футболу, отримання права на проведення фіналу чемпіонату Європи 2012 року. Для цього необхідно розв'язати такі завдання:
удосконалення співпраці, спрямованої на зміцнення і розширення взаємовідносин з міжнародними футбольними організаціями, асоціаціями, федераціями та футбольними союзами інших країн з питань розвитку футболу;
вивчення та поширення міжнародного досвіду розвитку футболу;
розроблення та реалізація спільних міжнародних проектів з питань розвитку футболу;
забезпечення обміну науковою інформацією, проведення спільних міжнародних наукових заходів.
III. Фінансування Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються у відповідних бюджетах на розвиток фізичної культури і спорту, освіти, а також позабюджетних коштів та інших джерел.
IV. Управління виконанням Програми
З метою забезпечення виконання Програми, її ефективності утворюється орган управління, який складається з керівника Програми, робочої групи та координаційної ради, до складу яких входять представники міністерств та інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, установ, Федерації та інших громадських організацій. Для інформаційного супроводу Програми створюється комп'ютерна мережа з відповідним програмним забезпеченням, до якої мають доступ заінтересовані міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, установи, Федерація та громадські організації. Це дасть змогу оперативно отримувати інформацію про результати виконання Програми, налагодити поточний зворотний зв'язок та своєчасно доводити до виконавців рішення органу управління виконанням Програми.
V. Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
удосконалити організаційні засади системи футболу, збільшити до 2008 року чисельність представників широких верств населення до 1,5 млн. чоловік, які регулярно займаються футболом, що сприятиме зниженню рівня злочинності, алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління та підвищенню рівня соціальної стабільності;
підвищити міжнародний рейтинг вітчизняного футболу;
забезпечити постійну участь збірних команд у фінальних частинах чемпіонатів Європи, світу та Олімпійських ігор, успішну участь клубних команд у змаганнях Ліги чемпіонів, розіграші Кубку УЄФА, в інших євротурнірах;
створити умови для формування регіональних центрів з підготовки резервів, підвищення якості навчання в дитячо-юнацьких спортивних школах, запровадити у 65 відсотках загальноосвітніх навчальних закладів урок фізкультури з елементами футболу;
задовольнити потребу футболу у кваліфікованих тренерах, інших фахівцях футболу;
запровадити новітні технології науково-методичного та медико-біологічного забезпечення навчально-тренувального процесу в усіх професіональних футбольних клубах;
посилити державну підтримку щодо збереження матеріально-технічної бази футболу, будівництва стадіонів, футбольних містечок і полів;
створити навчально-тренувальні комплекси для збірних і клубних команд України і забезпечити їх сучасним технічним обладнанням;
привести у відповідність з вимогами ФІФА та УЄФА інфраструктуру професіональних футбольних клубів.
Виконання Програми в повному обсязі дасть змогу піднести рівень розвитку вітчизняного футболу та привести його у відповідність з національними інтересами, вимогами до розвитку футболу у світі.
Кількісні показники та динаміка розвитку футболу зазначені у додатках 1-9.
VI. Заходи, спрямовані на виконання Програми
Зміст заходуВідповідальні
за виконання
Строк
вико-
нання
Орієнтовний
обсяг
фінансуван-
ня, тис.
гривень
У тому числі за роками
20042005200620072008
Дитячо-юнацький футбол
1. Створити
регіональні дитячо-
юнацькі асоціації
(ліги)





2. Впровадити в
практику стажування
тренерів з дитячо-
юнацького футболу у
провідних науково-
методичних центрах
інших країн
3. Створити:
регіональні центри
підготовки
футболістів









матеріально-
технічну базу для
утримання
дитячо-юнацьких
спортивних шкіл
4. Привести у
відповідність з
вимогами ФІФА, УЄФА
регламентні
документи Федерації
щодо трансферів
футболістів віком до
18 років
5. Створити веб-
сторінку дитячо-
юнацького футболу на
веб-сайті Федерації
6. Організовувати
проведення
міжнародних матчів
серед дитячих команд
віком 12-13 років
Усього
У тому числі
позабюджетні кошти
Федерація
футболу
України
(Федерація)*,
Регіональна
федерація
футболу
(РФФ)*,
Держкомспорт
Держкомспорт,
Федерація*,
Професіональна
футбольна ліга
(ПФЛ)*



Держкомспорт,
МОН,
Рада міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопольська
міські
держадміністра-
ції,
Федерація*
Федерація*,
ПФЛ*



Держкомспорт,
Федерація*






Федерація*,
РФФ*


Федерація*
2004-
2007







2004-
2008






-"-











2004




-"-







2004-
2006


2004-
2008









250, з них
позабюджетні
кошти - 250






























150, з них
позабюджетні
кошти - 150

310, з них
позабюджетні
кошти - 310


710

710











50
































50



50


150











50
































50



60


160











50
































50



60


160











50




































70


120











50




































70


120
Аматорський футбол
7. Забезпечити
проведення
всеукраїнських
змагань з футболу
серед трудових
колективів
виробничої сфери на
призи "Робітничої
газети"
8. Організувати
проведення
міжнародних матчів
серед дитячих команд
віком 13-14 років
9. Налагодити
співпрацю
аматорських і
професіональних
клубів щодо участі
футболістів віком до
19 років у змаганнях
серед аматорських
команд
10. Розробити типове
положення про
аматорський
футбольний клуб
11. Вивчити питання
щодо залучення
коштів на розвиток
аматорського футболу
12. Удосконалити
організацію
всеукраїнських та
регіональних змагань
серед аматорських
команд
Усього
У тому числі
позабюджетні кошти
Держкомспорт,
Федерація*,
спортивне
товариство
профспілок
"Україна"



Федерація*




-"-








-"-



Держкомспорт,
Федерація*


Федерація*
2004-
2008







-"-




2004








-"-



-"-



2004-
2008
250, з них
позабюджетні
кошти - 250






310, з них
позабюджетні
кошти - 310

























560

560


50








50

























100


50








60

























110


50








60

























110


50








70

























120


50








70

























120
Професіональний футбол
13. Впровадити з
урахуванням вимог
УЄФА систему
атестації
професіональних
футбольних клубів
14. Привести у
відповідність з
вимогами "Положення
про атестування
футбольних клубів
України"
інфраструктуру
професіональних
футбольних клубів

Усього
У тому числі
позабюджетні кошти
Держкомспорт,
Федерація*




Рада міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопольська
міські держ-
адміністрації,
Федерація*,
ПФЛ*
2004-
2008




-"-
195, з них
позабюджетні
кошти - 195













195

195


39













39


39













39


39













39


39













39


39













39
Жіночий футбол
15. Створити
Асоціацію жіночого
футболу України
16. Розробити
програму
удосконалення
інфраструктури
жіночого футболу та
забезпечити її
виконання
17. Відкрити
відділення жіночого
футболу в дитячо-
юнацьких спортивних
школах
18. Створити
регіональні центри
підготовки резервів
для жіночого футболу
19. Розробити та
провести заходи щодо
розвитку та
популяризації
жіночого футболу в
загальноосвітніх та
вищих навчальних
закладах
20. Розширити
співпрацю з
міжнародними
футбольними
організаціями,
асоціаціями інших
країн з метою
координації зусиль у
розвитку жіночого
футболу
Федерація*


Держкомспорт,
МОН, Федерація*





-"-




-"-



-"-







-"-
2004


2004-
2008





-"-




-"-



-"-







-"-
Пляжний футбол
21. Створити
регіональні
асоціації,
професіональну та
аматорську ліги з
пляжного футболу
22. Розширити мережу
змагань з пляжного
футболу
23. Збудувати
фізкультурно-
оздоровчі комплекси
для занять пляжним
футболом і
проведення
всеукраїнських та
міжнародних змагань
24. Організувати
змагання на першість
України серед
загальноосвітніх та
вищих навчальних
закладів
Усього
У тому числі
позабюджетні кошти
Федерація*,
РФФ*




Держкомспорт,
Федерація*,
РФФ*
Держкомспорт,
Держбуд,
Федерація*,
ААФУ*




МОН, ААФУ*
2004-
2006




2004-
2008

-"-







-"-






2354, з них
позабюджетні
кошти - 2354
1875, з них
позабюджетні
кошти - 1875





299,2, з них
позабюджетні
кошти -
299,2


4528,2

4528,2








346,5


675








52,8


1074,3








330


225








61,6


616,6








440


300








61,6


801,6








550


300








61,6


911,6








687,5


375








61,6


1124,1
Студентський футбол
25. Створити
регіональні
асоціації
студентського
футболу
26. Розробити та
впровадити заходи
щодо удосконалення
регіональних і
всеукраїнських
змагань серед
студентських команд
Усього
У тому числі
позабюджетні кошти
МОН,
Федерація*,
РФФ*


МОН,
Держкомспорт,
Федерація*
2004-
2008



-"-
75, з них
позабюджетні
кошти - 75


250, з них
позабюджетні
кошти - 250




325
325


15




50




65


15




50




65


15




50




65


15




50




65


15




50




65
Футзал
27. Розширити мережу:
відділень з
футзалу в дитячо-
юнацьких
спортивних школах







змагань з футзалу
серед широких
верств населення






28. Розробити
пропозиції щодо
включення футзалу до
навчальних програм у
загальноосвітніх та
вищих навчальних
закладах
29. Розробити та
впровадити Програму
фінансового
забезпечення футзалу
"Спорт. Бізнес.
Україна" із
залученням
вітчизняних та
іноземних інвесторів
30. Завершити процес
створення
регіональних
асоціацій футзалу в
усіх регіонах
31. Створити Дитячо-
юнацьку лігу футзалу
України
32. Забезпечити
підготовку збірних
команд з футзалу до
міжнародних змагань

33. Розробити
типовий проект та
започаткувати
будівництво
спортивних
майданчиків з
належним обладнанням
для занять футзалом
Усього
У тому числі:
кошти місцевого
бюджету
позабюджетні кошти

Держкомспорт,
МОН, ФСТ*, Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопольська
міські
держадміністра-
ції
Рада міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопольська
міські
держадміністра-
ції
Держкомспорт,
МОН,
Федерація*




Федерація*








Федерація*,
Держкомспорт



Федерація*


-"-




Держкомспорт,
Держбуд,
Федерація*

2004-
2008


















2004






2005








2004-
2007



2004


2004-
2008



-"-












1125, з них:
місцевий
бюджет - 75

позабюджетні
кошти - 1050



























3773,5, з
них
позабюджетні
кошти -
3773,5
згідно з
обсягами
проектної
вартості




4898,5

75

4823,5














15


210































740,1








965,1














15


210































775








1000














15


210































670,2








895,2














15


210































778








1003














15


210































810,2








1035,2
Футбол інвалідів
34. Розглянути
можливість створення
Всеукраїнського
центру футболу
інвалідів на базі
стадіонів "Спартак"
(м. Київ) або
"Спартак"
(м. Бровари
Київської області)


35. Створити
регіональні
навчально-спортивні
центри футболу
інвалідів в
спеціалізованих
школах-інтернатах
Держкомспорт,
Національний
комітет спорту
інвалідів
України*,
Український
центр з
фізичної
культури і
спорту
інвалідів
"Інваспорт"
Держкомспорт,
Рада міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопольська
міські
держадміністра-
ції,
Федерація*
2004-
2005










2004-
2008
Футбол ветеранів
36. Створити фонд
підтримки ветеранів
футболу
37. Розробити заходи
щодо проведення
всеукраїнських
змагань ветеранів
футболу
38. Розробити
програми підготовки
збірної команди
ветеранів з футболу
до участі у
чемпіонатах Європи,
світу і всесвітніх
іграх ветеранів
Держкомспорт,
Федерація*

-"-




-"-
2004-
2008

2004-
2005



-"-
Футбол у загальноосвітніх навчальних закладах
39. Забезпечити:
проведення
всеукраїнських і
регіональних
науково-
практичних
конференцій,
семінарів і
курсів з методики
викладання
футболу в
загальноосвітніх
навчальних
закладах
випуск рубрик
"Футбол у школі" в
журналах "Фізичне
виховання в школі"
та "Барвінок",
газеті "Освіта", на
веб-сайтах Федерації
та МОН, навчального
відеофільму "Урок
фізкультури з
елементами футболу"
та комп'ютерної
програми "Футбол -
джерело здоров'я",
видання навчальних
посібників для
проведення уроку
фізкультури з
елементами футболу
придбання
футбольного
інвентарю для
проведення уроку
фізкультури з
елементами футболу
створення
підприємств з
виробництва
комплектів
обладнання для
будівництва
футбольних містечок
у межах програми
Федерації "Наше
майбутнє"
40. Забезпечити
проведення:

конкурсів на
кращий урок
фізкультури з
елементами
футболу

форуму "Футбольні
канікули" серед
загальноосвітніх
навчальних
закладів
спільних засідань
за підсумками
розвитку уроку
фізкультури з
елементами
футболу
спортивного свята
"Здрастуй, урок
футболу!"
показових уроків
фізкультури з
елементами футболу,
присвячені Дню
футболу в Україні
Усього
У тому числі:
кошти державного
бюджету
кошти місцевого
бюджету
позабюджетні кошти

МОН,
Федерація*











-"-


















-"-





Держкомспорт,
МОН,
Федерація*







МОН, Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопольська
міські
держадміністра-
ції,
Федерація*



-"-





-"-


-"-

2004-
2008











-"-


















-"-





-"-









-"-













-"-





-"-


-"-

2799,5, з
них:
державний
бюджет -
36,5**

місцевий
бюджет -
2197,5**

позабюджетні
кошти -
565,5
874,5, з
них:
державний
бюджет -
88**

позабюджетні
кошти -
786,5










550, з них:
державний
бюджет -
110**


позабюджетні
кошти - 440








725, з них:
державний
бюджет -
110**

місцевий
бюджет -
244,5

позабюджетні
кошти -
370,5
















4949


344,5

2442
2165,5





7,3



439,5



113,1




17,6



157,3













22



88











22



48,9



68,7
















984,4





7,3



439,5



113,1




17,6



157,3













22



88











22



48,9



71,4
















987,1





7,3



439,5



113,1




17,6



157,3













22



88











22



48,9



74,1
















989,8





7,3



439,5



113,1




17,6



157,3













22



88











22



48,9



76,8
















992,5





7,3



439,5



113,1




17,6



157,3













22



88











22



48,9



79,5
















995,2