Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Розпорядження, Директива, Склад колегіального органу від 04.10.2022 № 875-р
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 4 жовтня 2022 р. № 875-р
Київ
Про делегацію Уряду України для участі у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів
1. Утворити делегацію Уряду України для участі у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (5-13 листопада 2022 р., м. Ухань (Китайська Народна Республіка, у режимі он-лайн) та м. Женева (Швейцарська Конфедерація, у режимі оф-лайн) у складі згідно з додатком.
Дозволити главі делегації вносити в разі потреби зміни до складу делегації, розподіляти обов’язки між її членами та залучати в установленому порядку до роботи делегації експертів.
2. Затвердити директиви делегації Уряду України для участі у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів, що додаються.
Додаток
до розпорядження Кабінету Міністрів України
від 4 жовтня 2022 р. № 875-р
СКЛАД
делегації Уряду України для участі у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 4 жовтня 2022 р. № 875-р
ДИРЕКТИВИ
делегації Уряду України для участі у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (5-13 листопада 2022 р., м. Ухань, Китайська Народна Республіка, у режимі он-лайн та м. Женева, Швейцарська Конфедерація, у режимі оф-лайн)
( Див. текст )
Основні завдання делегації, включаючи кінцеву мету участі у заході
1. Метою утворення делегації Уряду України є:
участь у чотирнадцятій Конференції Договірних сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів є забезпечення представництва Української сторони у Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (далі - Рамсарська конвенція).
2. Основними завданнями участі делегації Уряду України у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції є просування інтересів України у сфері збереження водно-болотних угідь під час обговорення та формування політики і стратегії діяльності в рамках Рамсарської конвенції на наступні роки.
3. Участь у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції повинна сприяти встановленню більш тісного співробітництва Української сторони з іншими сторонами Рамсарської конвенції для подальшого впровадження положень Рамсарської конвенції, позбавленню/призупиненню членства Російської Федерації/її кандидатур у міжнародних організаціях і їх допоміжних, конвенційних та виборних органах.
Окремі доручення главі та у разі потреби кожному члену делегації
4. Главі, а також членам делегації:
керуватися Конституцією України, законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами, а також цими директивами.
5. Звертати увагу, що Генеральна Асамблея ООН підтвердила відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та територіальних вод.
6. Наголошувати, що триваюча агресія Російської Федерації проти України є порушенням Статуту ООН, а її вторгнення на суверенну територію України із застосуванням сили проти України та подальші погрози є нічим іншим, як війною проти нашої держави.
7. Упереджувати, не допускати та блокувати можливі кроки Російської або будь-якої іншої сторони, спрямовані на використання робочих засідань для легітимізації рішення Російської Федерації від 21 лютого 2022 р. щодо статусу окремих районів Донецької та Луганської областей України, та прийняття рішень, що можуть інтерпретуватися як пряме або непряме визнання будь-якої зміни статусу окремих районів Донецької та Луганської областей України як тимчасово окупованих Російською Федерацією частин території України.
8. Упереджувати, не допускати та блокувати можливі кроки Російської або будь-якої іншої сторони, спрямовані на використання чотирнадцятої Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції для легітимізації спроби анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (далі - Крим) та прийняття рішень, що можуть інтерпретуватися як пряме або непряме визнання будь-якої зміни статусу Криму як тимчасово окупованої Російською Федерацією частини території України.
9. Враховувати і за необхідності активно використовувати положення резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 "Територіальна цілісність України", 71/205, 72/190, 73/263, 74/168, 75/192, 76/179 "Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)", 73/194, 74/17, 75/29, 76/70 "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів" та резолюції 11-ї надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН 11/1 від 2 березня 2022 р. "Агресія проти України".
10. Наполягати на використанні в офіційних документах, повідомленнях, публікаціях, інформаційних матеріалах та доповідях робочих засідань, у тому числі щодо відповідних статистичних даних, які стосуються Російської Федерації або були надані Російською Федерацією, а також які розміщуються та використовуються на офіційних інтернет-ресурсах та інтернет-платформах Європейського товариства дикої природи:
формулювання "війна"/"war" та "вторгнення"/"invasion" під час згадування триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України та подальших погроз нашій державі відповідно до заяв та позиції Генерального секретаря ООН;
формулювання "Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією"/"Autonomous Republic of Crimea and the city of Sevastopol, Ukraine, temporarily occupied by the Russian Federation" під час згадування Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;
формулювання "Тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях"/"Temporarily occupied territories in the Donetsk and Luhansk regions" під час згадування тимчасово окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей України;
формулювання "окупаційна влада Російської Федерації"/"occupying authorities of the Russian Federation" під час згадування структур Російської Федерації та їх представників у Криму;
формулювання "Російська окупаційна адміністрація"/"Russian occupation administration" під час згадування структур Російської Федерації та їх представників у тимчасово окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей України.
11. У разі виявлення фактів подання статистичної інформації від Російської Федерації, до якої включена статистика Криму та/або окремих районів Донецької та Луганської областей України, без відповідної примітки або використання стосовно тимчасово окупованих територій будь-якого іншого формулювання, ніж передбачено згаданими резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, вживати таких заходів реагування:
інформувати МЗС про ідентифіковані проблеми та вжиті в межах компетенції заходи з метою їх усунення;
у разі коли документ поширюється в рамках установ міжнародних організацій/секретаріатів міжнародних договорів, затверджується на засіданні її керівних чи робочих (експертних) органів, блокувати такі рішення;
у разі коли Українська Сторона не в змозі запобігти такому поширенню, ухваленню чи затвердженню, виголосити заяву під час засідання або коментар за підсумками, в яких опротестувати факт оприлюднення документа, що завдає шкоди незалежності, територіальній цілісності та суверенітету України і порушує тим самим політику невизнання, запроваджену згаданими вище резолюціями Генеральної Асамблеї ООН.
12. Наполягати на необхідності обмеження членських прав Російської Федерації та її кандидатур у міжнародних організаціях і їх допоміжних, конвенційних та виборних органах, вживати всіх можливих заходів для досягнення такої мети.
13. Сприяти залученню міжнародної гуманітарної допомоги та фінансових ресурсів донорської спільноти для забезпечення потреб постраждалого населення.
14. Участь у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції спрямовувати на захист національних інтересів України, використовуючи його для підвищення міжнародного авторитету та іміджу нашої держави, розвитку рівноправних міжнародних зв’язків України у сфері захисту навколишнього природного середовища.
Позиція Української Сторони з кожного питання порядку денного та щодо можливих варіантів розвитку переговорного процесу
15. Заслухати та взяти до уваги вітальні слова і вступні доповіді в Міжнародному конференц-центрі м. Женеви під час церемонії відкриття чотирнадцятої Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції в режимі он-лайн з Міжнародного конференц-центру "Іст-Лейк" в м. Ухані (Китайська Народна Республіка) та нагороджень Рамсарськими преміями.
16. Взяти участь у затвердженні порядку денного, Правил процедури, обранні Президента та віце-президентів чотирнадцятої Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції, призначенні Мандатної комісії та інших комітетів (комісій), допуску спостерігачів, вживши усіх можливих заходів для невключення до таких органів представників Російської Федерації та її сателіта - Республіки Білорусь.
17. Заслухати та взяти до уваги звіт Голови Постійної комісії, доповідь Генерального секретаря та огляд впровадження Конвенції на міжнародному рівні, доповідь про впровадження Програми СЕРА 2016-2024 та звіт Голови Науково-технічної експертної комісії (STRP).
18. Заслухати питання, що випливають з резолюцій та рекомендацій попередніх Конференцій Договірних Сторін Рамсарської конвенції, які не стосуються Української сторони.
19. Заслухати звіт Секретаріату про адміністративні та фінансові наслідки проектів резолюцій, фінансовий звіт за 2019-2021 роки Голови підгрупи Постійного комітету з питань фінансів та запропонований бюджет на триріччя 2021-2024 роки, висловивши зауваження (застереження) у разі їх наявності.
20. Взяти участь в акредитації Wetland Cities (Водно-болотних міст) із врученням відповідних сертифікатів.
21. Під час виборів Договірних Сторін до Постійного комітету 2021-2024 запропонувати представництво в ньому Української сторони.
22. Взяти участь у розгляді проектів резолюцій та рекомендацій, поданих Договірними Сторонами та Постійним комітетом Рамсарської конвенції. Підготовлений проект Резолюції про призупинення дії Рамсарської конвенції про водно-болотні угіддя для Російської Федерації через її військову агресію проти України, щодо якого на даний час проводяться консультації з членами делегацій інших Договірних Сторін конвенції за участю Постійного представництва України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у м. Женеві, подати на початку цього засідання.
23. Взяти до уваги звіт Мандатної комісії.
24. Заслухати звіт про обговорення, висновки та рекомендації на попередніх Конференціях Договірних сторін Рамсарської конвенції.
25. Взяти участь у прийнятті резолюцій та рекомендацій Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції.
26. Заслухати пропозиції та взяти участь в обговоренні дати та місця проведення наступної чергової Конференції Договірних сторін та інших організаційних моментів.
27. Взяти участь у прийнятті звіту чотирнадцятої Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції, попередньо ознайомившись з його останньою редакцією у частині відповідності положень звіту цим директивам.
28. Взяти участь у закритті чотирнадцятої Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції.
29. Взяти участь у разі запрошення (на сьогодні Українська сторона є альтернативним Азербайджанській стороні членом Постійного комітету Рамсарської конвенції) у 60-му та 61-му засіданнях Постійного комітету Рамсарської конвенції відповідно 5 та 13 листопада 2022 р. у Міжнародному конференц-центрі м. Женеви, які організовуються з метою уточнення позицій Постійного комітету за окремими пунктами порядку денного на початку чотирнадцятої Конференції Договірних сторін Рамсарської конвенції та проведення першого зібрання Постійного комітету Рамсарської конвенції у новому складі для досягнення організаційних домовленостей щодо його подальшої роботи.
Зобов’язання щодо звітування
30. Делегації Уряду України подати у десятиденний строк Кабінетові Міністрів України та МЗС звіт про результати участі у чотирнадцятій Конференції Договірних Сторін Рамсарської конвенції.