• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України, Національним банком України та Урядом Республіки Узбекистан, Центральним банком Республіки Узбекистан про організацію розрахунків у 1994 році

Кабінет Міністрів України , Узбекистан, Національний банк України  | Угода, Міжнародний документ від 06.09.1994 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Узбекистан, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 06.09.1994
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Узбекистан, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 06.09.1994
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України, Національним банком України та Урядом Республіки Узбекистан, Центральним банком Республіки Узбекистан про організацію розрахунків у 1994 році
( Про втрату чинності Угоди додатково див. Угоду від 18.04.97 )
Дата підписання: 06.09.1994
Дата набуття чинності: 06.09.1994
Уряд України, Національний банк України, з одного боку, і Уряд Республіки Узбекистан, Центральний банк Республіки Узбекистан, з іншого боку, іменовані надалі Сторонами, домовилися про нижченаведене:
1. Взаємні боргові зобов'язання і вимоги Сторін за результатами торгово-економічних і інших відносин за 1992 і 1993 роки і суми, відбиті на балансах Національного банку України і Центрального банку Республіки Узбекистан, підлягають уточненню і врегулюванню окремою Міжурядовою угодою в термін до 1 листопада 1994 року.
Розрахунки між Україною і Республікою Узбекистан здійснюються в національних валютах України і Республіки Узбекистан відповідно до законів, що діють на території кожної Держави:
- через Сторони;
- через уповноважені банки.
Для розрахунків і платежів між Сторонами зберігаються діючі кореспондентські рахунки, відкриті Національним банком України в Центральному банку Республіки Узбекистан і Центральним банком Республіки Узбекистан у Національному банку України.
Сторони періодично обмінюються інформацією про офіційно встановлювані курси національних валют.
Кореспондентський рахунок Національного банку України в Центральному банку Республіки Узбекистан і кореспондентський рахунок Центрального банку Республіки Узбекистан у Національному банку України використовуються для здійснення міжбанківських операцій за надані товари, роботи і послуги юридичним особам Республіки Узбекистан і України тільки по Міжурядових Угодах (по переліку N 1, N 2) і інших операцій за згодою Сторін.
Розрахунки по всіх інших операціях здійснюються через комерційні банки, що мають дозвіл Національного (Центрального) банку Сторін на відкриття кореспондентських рахунків або в порядку, встановленому в Статті 7 даної Угоди.
Комерційні банки України і Республіки Узбекистан, що ведуть кореспондентські рахунки (Лоро і Ностро) можуть кредитувати один одного на договірних умовах відповідно до прийнятої міжнародної банківської практики і відповідно до законів, що діють на території кожної Держави.
Сторони не несуть відповідальності по врегулюванню виникаючих зобов'язань комерційних банків і не гарантують збалансованість розрахунків по здійснюваних ними операціях.
Сторони гарантують, що кошти, які знаходяться на кореспондентських рахунках Сторін, не можуть бути списані, або операції по кореспондентських рахунках припинені без згоди банку - власника рахунка.
Небанківські установи, підприємства, організації і приватні особи - резиденти України, що мають спеціальні дозволи і відкривають рахунки в банках Республіки Узбекистан, зобов'язані реєструвати їх у Міністерстві фінансів і Національному банку України.
Небанківські установи, підприємства, організації і приватні особи - резиденти Республіки Узбекистан, що мають спеціальні дозволи і відкривають рахунки в банках України, зобов'язані реєструвати їх у Державному податковому комітеті і Центральному банку Республіки Узбекистан.
Сторони на запит надають один одному зведення про осіб, що не пройшли реєстрацію, відповідно до цієї статті.
У разі потреби в Міжурядових угодах може передбачатися порядок, що дозволяє господарюючим суб'єктам України відкривати рахунок в уповноважених банках Республіки Узбекистан (у національній валюті Республіки Узбекистан) і господарюючими суб'єктами Республіки Узбекистан відкривати рахунок в уповноважених банках України (у національній валюті України) відповідно до законодавства і нормативних актів Республіки Узбекистан і України.
Кошти на рахунках резидентів України, відкритих в уповноважених банках Республіки Узбекистан, і резидентів Республіки Узбекистан, відкритих в уповноважених банках України, використовуються тільки для оплати товарів і послуг по встановленому переліку в рамках Міжурядових угод і не можуть бути використані для конверсійних операцій.
Перелік товарів, послуг господарюючих суб'єктів, а також уповноважених банків України і Республіки Узбекистан, що обслуговують розрахунки по Міжурядовим угодам, повинні визначатися в таких угодах.
По розрахунках через кореспондентські рахунки Сторін, відкриті один в одного, Сторони домовилися про нижченаведене:
- платежі (операції) провадяться тільки при наявності коштів на кореспондентському рахунку;
- відсотки по залишках на кореспондентських рахунках не нараховуються і не виплачуються, за винятком випадків, коли пасивний залишок кореспондентського рахунка оформляється окремою депозитною Угодою;
- розрахунки провадяться платіжними дорученнями, платіжними вимогами - дорученнями і акредитивами. За узгодженням Сторін можуть застосовуватися інші форми розрахунків;
- виписки з кореспондентських рахунків Сторін висилаються один одному не пізніше наступного робочого дня після проведення операції (платежу) через фельд'єгерську пошту. До виписки з кореспондентського рахунка прикладаються два екземпляри зведеного платіжного доручення на загальну суму оборотів кореспондентського рахунка і переліки в двох екземплярах з розрахунково-грошовими документами;
- документи по міжбанківських розрахунках і платіжних документах оформляються російською мовою;
- при необхідності проведення термінових платежів допускається доставка документів в опечатаних пакетах через нарочного з дорученням Національного банку України або Центрального банку Республіки Узбекистан;
- за додатковою домовленістю Сторін платіжні документи і виписки по кореспондентських рахунках можуть висилатися телексом, електронною поштою або іншими засобами електронної передачі даних;
- вивірка кореспондентських рахунків провадиться щокварталу.
Ця Угода набирає чинності з дня її підписання і дійсна до припинення її однією зі Сторін з попередженням другої не менш ніж за три місяці до її припинення.
Сторони інформують усі банківські установи своєї Держави про зміст даної Угоди.
Усі суперечки і розбіжності, що можуть виникнути в ході виконання даної Угоди, Сторони вирішуватимуть шляхом переговорів.
Вчинено в м. Ташкенті 6 вересня 1994 р. у двох примірниках російською мовою, причому обидва мають однакову силу.
За Уряд України За Уряд Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Національний банк За Центральний банк
України Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)