КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 липня 2024 р. № 856
Київ
Про внесення змін до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1260 від 01.11.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 р. № 600 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 51, ст. 3097), зміни, що додаються.
2. Погодитися з пропозицією Міністерства енергетики про те, що на період до внесення в Реєстр об’єктів критичної інфраструктури, але не пізніше 1 червня 2025 р. до об’єктів, зазначених у переліку критично важливих об’єктів, що додається до оригіналу, не застосовуються графіки погодинного відключення.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1260 від 01.11.2024 - діє протягом періоду воєнного стану і шести місяців після його припинення або скасування )
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє протягом воєнного стану і шести місяців після його припинення або скасування.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 37 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 липня 2024 р. № 856
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності
( Див. текст )
1. У пункті 2 слова "одну чергу" замінити словами "три черги".
2. В абзаці третьому пункту 17 слова "мінімально допустиме" замінити словом "мінімальне".
3. Доповнити Порядок пунктом 27-1 такого змісту:
"27-1. Оператор системи передачі за погодженням з Міненерго може надавати розпорядження щодо застосування графіків погодинних відключень електроенергії для кожного оператора системи розподілу із зазначенням однакової для всіх операторів систем розподілу кількості черг та груп і часу їх застосування.".
4. Пункти 30 і 31 викласти в такій редакції:
"30. До переліку критично важливих об’єктів, яким повинно бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження (далі - перелік), відносяться об’єкти споживача, а саме:
об’єкти критичної інфраструктури, включені до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, з приєднаною потужністю не менше 100 кВт;
населені пункти, які розташовані в 20-кілометровій зоні вздовж державного кордону з Республікою Білорусь, Російською Федерацією, та/або населені пункти, які розташовані в 20-кілометровій зоні вздовж територій проведення активних бойових дій.
31. Переліки готуються та затверджуються обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) із зазначенням щодо кожного об’єкта в переліку його найменування, місцезнаходження, за яким здійснюється відбір потужності, обґрунтування необхідності забезпечення пріоритетного електропостачання, мінімального навантаження об’єкта в періоди з 00 годин 00 хвилин до 6-ї години 59 хвилин та із 7-ї години 00 хвилин до 23-ї години 59 хвилин (МВт), найменування оператора системи передачі та оператора систем розподілу, до мереж якого приєднано зазначений об’єкт. Під час затвердження переліку обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) проводять консультації з органами місцевого самоврядування, операторами систем розподілу та Держенергонаглядом, зокрема, з питань доцільності включення об’єкта до переліку, мінімальних рівнів навантаження, схем електропостачання, наявних на одній лінії живлення субспоживачів, які потребуватимуть відключення.
Відомості про об’єкти, що містяться в переліку, є інформацією з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.
У разі коли величина загального обсягу мінімального навантаження (МВт) об’єктів, включених до переліку, разом із супутнім навантаженням становить більше 25 відсотків максимального споживання електричної потужності в період з 8-ї години 00 хвилин до 22-ї години 00 хвилин в режимний день замірів грудня попереднього року кожного оператора системи розподілу, обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) з урахуванням пріоритетності електропостачання приймають рішення щодо виключення з переліку споживачів, визначених пунктом 30 цього Порядку, до досягнення необхідного рівня навантаження електричної потужності, враховуючи вплив зазначених об’єктів на забезпечення життєво важливих функцій.
Споживачі, об’єкти яких віднесені до переліку, повинні бути забезпечені резервними джерелами живлення для можливості роботи в автономному режимі не менш як протягом однієї доби.".
5. У пункті 33 слова "граничного (мінімально допустимого)" замінити словом "мінімального".
6. У другому реченні пункту 34 слова "можуть включатися" замінити словом "включаються".
7. У пункті 35:
1) в абзаці другому цифри "27" замінити цифрами "30";
2) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Оператор системи розподілу повинен визначити можливість розподіленої генерації, приєднаної до його мереж, та забезпечити покриття не менш як 80 відсотків навантаження споживачів, приєднаних до однієї лінії з розподіленою генерацією. У випадку підтвердження такої можливості оператор системи розподілу не застосовує до таких ліній графіки погодинних відключень у періоди покриття (забезпечення) розподіленою генерацією не менш як 80 відсотків навантаження споживачів.".
8. Пункт 36 викласти в такій редакції:
"36. У разі аварійної ситуації в енергетичній системі та/або перевищення граничної потужності оператор системи передачі вживає заходів відповідно до вимог Кодексу системи передачі.".