КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 липня 2021 р. № 853 Київ |
Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, що додаються.
2. Відповідно до частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України здійснити розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад у 2021 році згідно з додатком.
3. Міністерству розвитку громад та територій забезпечити погодження розподілу обсягу субвенції, передбаченого пунктом 2 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 82 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 липня 2021 р. № 853
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад (далі - субвенція), передбаченої законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.
2. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
3. Використання субвенції здійснюється з дотриманням умов Угоди про позику "Програма "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство" між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 27 серпня 2019 р. № 8973-UA.
4. Субвенція спрямовується на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад (далі - комплексні плани).
Не допускається спрямування субвенції на погашення штрафних санкцій, що нараховуються за порушення умов договорів.
5. Умовами надання субвенції є:
1) прийняття відповідною сільською, селищною, міською радою або військово-цивільною адміністрацією населеного пункту в разі її утворення рішення щодо розроблення комплексного плану;
2) затвердження у встановленому порядку завдання на розроблення комплексного плану;
3) наявність актуалізованої картографічної основи в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексного плану згідно із завданням на його розроблення;
4) співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, послуг з розроблення комплексного плану в обсязі, що перевищує розрахований згідно з пунктом 9 цих Порядку та умов граничний розмір субвенції відповідного бюджету місцевого самоврядування (якщо вартість послуг з розроблення комплексного плану перевищує граничний розмір субвенції відповідного бюджету місцевого самоврядування);
5) забезпечення фінансування послуг з експертизи містобудівної документації комплексного плану за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Субвенція не надається бюджетам міських територіальних громад, адміністративним центром яких є населений пункт, що одночасно є обласним центром.
6. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад або військово-цивільні адміністрації населених пунктів у разі їх утворення подають облдержадміністраціям заяви про надання субвенції, в яких зазначається:
1) найменування територіальної громади;
2) площа території територіальної громади;
3) чисельність територіальної громади;
4) кількість населених пунктів, територія яких входить до складу території територіальної громади;
5) назва населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади, його площа та чисельність населення;
6) назви інших населених пунктів, територія яких входить до складу території територіальної громади, їх площа та чисельність населення;
7) вартість послуг з розроблення комплексного плану;
8) строк розроблення комплексного плану;
9) інформація щодо наявності актуалізованої картографічної основи в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексного плану.
До заяви додаються:
копія рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або військово-цивільної адміністрації населеного пункту в разі її утворення щодо розроблення комплексного плану;
копія затвердженого у встановленому порядку завдання на розроблення комплексного плану;
розрахунок вартості послуг з розроблення комплексного плану;
гарантійний лист щодо забезпечення співфінансування з місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, вартості послуг з розроблення комплексного плану в обсязі, що перевищує граничний розмір субвенції відповідного бюджету місцевого самоврядування (якщо вартість послуг з розроблення комплексного плану перевищує граничний розмір субвенції відповідного бюджету місцевого самоврядування);
гарантійний лист щодо забезпечення фінансування послуг з експертизи містобудівної документації комплексного плану за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, або відповідне рішення сільської, селищної, міської ради.
7. Вартість послуг з розроблення комплексного плану визначається за правилами визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затвердженими наказом Мінрегіону від 8 серпня 2013 р. № 374.
8. Облдержадміністрації розглядають подані документи щодо їх відповідності умовам, зазначеним у пункті 5 цих Порядку та умов, і здійснюють розподіл обсягів субвенції між бюджетами сільських, селищних, міських територіальних громад з урахуванням вимог пункту 9цих Порядку та умов.
9. Обсяг субвенції, що спрямовується до бюджету сільської, селищної, міської територіальної громади, не може перевищувати граничного розміру субвенції, який розраховується за формулою:
Vгр.і = 3,19 х Рі,
де Vгр.і - граничний розмір субвенції відповідного бюджету місцевого самоврядування;
3,19 - граничний розмір субвенції у розрахунку на 1 км-2 площі території територіальної громади, тис. гривень;
Рi - площа території відповідної територіальної громади.
10. Якщо виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад не розпочато процес закупівель протягом двох місяців з дня отримання субвенції, облдержадміністрації здійснюють перерозподіл субвенції між сільськими, селищними, міськими бюджетами інших територіальних громад з урахуванням вимог цих Порядку та умов.
11. Закупівля послуг з розроблення комплексних планів здійснюється з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64).
12. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій з використання субвенції, відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161).
14. Щомісяця за формами, встановленими Мінрегіоном:
до 10 числа відповідні виконавчі органи сільських, селищних, міських рад або військово-цивільні адміністрації населених пунктів у разі їх утворення подають облдержадміністраціям інформацію про фактично здійснені заходи щодо розроблення комплексних планів і звіти про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування);
до 15 числа облдержадміністрації подають Мінрегіону інформацію про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування).
15. Мінрегіон подає до 25 січня року, що настає за звітним, Мінфіну інформацію про використання субвенції.
16. Облдержадміністрації у строки та за формами, встановленими Мінрегіоном, подають Мінрегіону звіти, визначені для виконавців Програми "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство" Рекомендаційно-технічним операційним посібником для управління проектом "Програма "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство", затвердженим наказом Мінфіну від 5 травня 2020 р. № 190.
17. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 28 липня 2021 р. № 853
РОЗПОДІЛ
у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад*
_________
* Розподіл субвенції між місцевими бюджетами здійснено за такою формулою:
Vi = Vo х (Рi/Р),
де
Vi - обсяг субвенції місцевого бюджету;
Vo - загальний обсяг субвенції;
Рi - загальна площа території територіальних громад області;
Р - загальна площа території територіальних громад в Україні.
Показники Рi та Р розраховано без урахування площ територій територіальних громад, адміністративним центром яких є населений пункт, що одночасно є обласним центром; територіальних громад, територія яких включає лише територію населеного пункту; територіальних громад, територія яких знаходиться на тимчасово окупованій території України.