У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
( Указ втратив чинність на підставі Постанови ВР N 3910-XII від 02.02.94, ВВР, 1994, N 22, ст.139 )
Про затвердження Положення про конференції суддів районних (міських) народних судів та обласних, Київського міського судів
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1989, N 52, ст. 689 )
Відповідно до статті 14 Закону СРСР "Про статус суддів в СРСР" Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
Затвердити Положення про конференції суддів районних (міських) народних судів та обласних, Київського міського судів (додається).
Голова Президії Верховної Ради Української РСР Секретар Президії Верховної Ради Української РСР | В.ШЕВЧЕНКО М.ХОМЕНКО |
м. Київ, 15 грудня 1989 року N 8524-XI |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президії Верховної
Ради Української РСР
від 15 грудня 1989 р.
N 8524-XI
ПОЛОЖЕННЯ
про конференції суддів районних (міських) народних судів та обласних, Київського міського судів
1. Це Положення визначає порядок скликання і проведення, а також повноваження конференцій суддів районних (міських) народних судів та обласних, Київського міського судів.
2. Відповідно до статті 14 Закону СРСР "Про статус суддів в СРСР" конференції суддів районних (міських) народних судів, обласних, Київського міського судів скликаються щорічно.
Чергова конференція суддів скликається в першому кварталі поточного року за спільним рішенням управління юстиції виконавчого комітету обласної, Київської міської Ради народних депутатів і обласного, Київського міського суду.
Позачергову конференцію може бути скликано за ініціативою управління юстиції виконавчого комітету обласної, Київської міської Ради народних депутатів, обласного, Київського міського суду чи за їх спільним рішенням або на вимогу на менше третини складу суддів, які працюють в області, місті Києві.
3. Про час роботи конференції і питання, що виносяться на її обговорення, судді повідомляються не пізніш як за один місяць.
4. Конференція вважається правомочною при участі в ній не менше двох третин складу суддів, які працюють в області, місті Києві.
5. Конференцію відкриває начальник управління юстиції виконавчого комітету обласної, Київської міської Ради народних депутатів або голова обласного, Київського міського суду.
6. Конференція відкритим голосуванням обирає президію у кількісному складі, що визначається конференцією, а президія з свого складу - голову і секретаря.
Голова президії оголошує питання, що підлягають обговоренню, порядок роботи і головує на конференції.
Секретар президії веде протокол конференції, який підписують голова і секретар.
7. Конференція суддів:
- обговорює питання застосування законодавства, що виникли в судовій практиці, пропозиції суддів про необхідність дачі керівних роз'яснень з цих питань;
- звертається у Верховний Суд СРСР або Верховний Суд Української РСР з пропозицією про дачу керівних роз'яснень або внесення подань у порядку законодавчої ініціативи чи про тлумачення законів;
- обирає кваліфікаційну колегію суддів в області, місті Києві;
- заслуховує звіт про роботу кваліфікаційної колегії суддів;
- розглядає інші питання діяльності районних (міських) народних судів, обласного, Київського міського суду.
8. На конференцію можуть бути запрошені працівники правоохоронних органів, представники Рад народних депутатів, наукових установ і вищих навчальних закладів, інших державних органів і громадських організацій.
9. У питаннях, що обговорюються, конференція приймає рішення більшістю голосів суддів, які беруть участь у голосуванні.
10. Виконання рішень конференції організують і контролюють управління юстиції виконавчого комітету обласної, Київської міської Ради народних депутатів, обласний, Київський міський суд.
11. Матеріально-технічне забезпечення роботи конференції здійснює управління юстиції виконавчого комітету обласної, Київської міської Ради народних депутатів.
Секретар Президії Верховної Ради Української РСР | М.ХОМЕНКО |