КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 вересня 2010 р. N 851 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 180 від 13.03.2013 )
Про утворення Координаційної ради з питань підвищення конкурентоспроможності національної економіки
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити Координаційну раду з питань підвищення конкурентоспроможності національної економіки у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Координаційну раду з питань підвищення конкурентоспроможності національної економіки, що додається.
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
Інд. 21 |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 13 вересня 2010 р. N 851
СКЛАД
Координаційної ради з питань підвищення конкурентоспроможності національної економіки
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 вересня 2010 р. N 851
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційну раду з питань підвищення конкурентоспроможності національної економіки
1. Координаційна рада з питань підвищення конкурентоспроможності національної економіки (далі - Координаційна рада) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, утвореним з метою забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності товарів (робіт, послуг), підтримки вітчизняних товаровиробників, захисту прав споживачів та сприяння інтеграції національної економіки у світову.
2. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Координаційної ради є:
1) проведення оцінки стану реалізації державної політики та підготовка пропозицій щодо створення економічних та соціальних умов для підвищення конкурентоспроможності і модернізації національної економіки та реалізації політики імпортозаміщення;
2) сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади, до компетенції яких належать питання підвищення конкурентоспроможності і модернізації національної економіки.
4. Координаційна рада відповідно до покладених на неї завдань:
1) вносить Кабінетові Міністрів України пропозиції та рекомендації до проектів нормативно-правових актів, зокрема державних цільових програм, спрямованих на забезпечення економічного розвитку, інших актів з питань фінансово-кредитного забезпечення вітчизняних товаровиробників, реалізації податкової політики, залучення інвестицій та налагодження співробітництва з міжнародними організаціями;
2) бере участь у розробленні та виконанні програм адаптації і реалізації потенціалу членства України в СОТ з метою забезпечення підтримки вітчизняних товаровиробників, активізації участі України у міжнародних організаціях.
5. Координаційна рада має право:
1) утворювати в разі потреби постійно діючі або тимчасові робочі та експертні групи, залучати в установленому порядку до участі в них представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);
2) одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
3) запрошувати на свої засідання представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, вчених, незалежних експертів, а також представників засобів масової інформації;
4) співпрацювати з Апаратом Ради національної безпеки і оборони України з питань впливу конкурентоспроможності національної економіки на стан економічної безпеки;
5) ініціювати за погодженнями з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями утворення регіональних відділень Координаційної ради.
6. Координаційна рада утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та членів Ради.
7. Головою Координаційної ради є Прем'єр-міністр України, який вносить у разі потреби зміни до її складу.
Голова Координаційної ради здійснює керівництво діяльністю Ради.
8. Для забезпечення діяльності Координаційної ради з числа її членів утворюється секретаріат Ради, керівник якого може брати у встановленому порядку участь у засіданнях урядових комітетів, колегій, а також нарадах, що проводяться центральними і місцевими органами виконавчої влади, з питань, які належать до компетенції Ради.
Координаційна рада на своєму засіданні затверджує положення про її секретаріат.
9. Члени Координаційної ради виконують свої обов'язки на громадських засадах.
10. Формою роботи Координаційної ради є засідання, що проводяться у разі потреби за рішенням голови Ради, але не рідше ніж один раз на квартал.
Засідання Координаційної ради веде її голова, а за його відсутності - заступник голови Ради.
Засідання Координаційної ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
Рішення Координаційної ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більш як половина її членів, присутніх на засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
11. Рішення Координаційної ради мають рекомендаційний характер, але підлягають обов'язковому розгляду центральними і місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями.
Пропозиції та рекомендації Координаційної ради у разі потреби можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного акта, проект якого вносить орган виконавчої влади у межах його повноважень.
Рішення Координаційної ради оформляється протоколом, який підписується головуючим на засіданні. Примірники протоколу розсилаються всім членам Ради у тижневий строк після проведення засідання.
12. Координаційна рада використовує в роботі бланк із своїм найменуванням.
13. Функції з організаційно-аналітичного та інформаційного забезпечення діяльності Координаційної ради, зокрема підготовки матеріалів до розгляду на засіданнях Ради, технічного забезпечення їх проведення, здійснює Мінекономіки, функції з розміщення секретаріату Ради та забезпечення її засобами зв'язку - Секретаріат Кабінету Міністрів України.