• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про статут редакції газети Верховної Ради Української РСР "Голос України"

Президія Верховної Ради УРСР  | Постанова від 18.03.1991 № 844-XII | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.03.1991
  • Номер: 844-XII
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.03.1991
  • Номер: 844-XII
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови ВР N 3173-VI від 05.04.2011, ВВР, 2011, N 28, ст.267 - зміна набирає чинності з дня внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб щодо нової редакції Статуту газети Верховної Ради України "Голос України" )
Про статут редакції газети Верховної Ради Української РСР "Голос України"
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 15, ст. 181 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Президії ВР N 1814-XII від 14.11.91, ВВР, 1992, N 4, ст. 26 )
Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
1. Затвердити статут редакції газети Верховної Ради Української РСР "Голос України" (додається).
2. Фінансово-господарському управлінню Секретаріату Верховної Ради Української РСР разом з редакцією газети протягом місяця розробити проект договору про виробничі, фінансові і майнові відносини між засновником і редакцією і подати його на затвердження Президії Верховної Ради Української РСР.
Голова Верховної Ради
Української РСР

Л.КРАВЧУК
м. Київ, 18 березня 1991 року
N 844-XII
Прийнято загальними зборами ЗАТВЕРДЖЕНО
колективу редакції газети Постановою Президії Верховної
"Голос України" Ради Української РСР
20 листопада 1990 року 18 березня 1991 року
(Протокол N 1 від 20.11.1990 р.) N 844-XII
СТАТУТ
редакції газети Верховної Ради Української РСР "Голос України"
1. Загальні положення
1. Газета "Голос України" заснована постановою Верховної Ради Української РСР від 16 жовтня 1990 року.
Видавцем газети є Президія Верховної Ради Української РСР.
2. У своїй діяльності редакція керується Конституцією Української РСР, законодавством республіки, постановами та іншими рішеннями Верховної Ради Української РСР та її Президії, Законом Союзу РСР "Про пресу та інші засоби масової інформації".
3. Редакція діє на підставі цього Статуту, є юридичною особою, має рахунки в установах банків, гербову печатку, штампи, бланки зі своїм найменуванням.
4. Місцезнаходження редакції - м. Київ, вул. Нестерова, 4.
5. Редакційний Статут регулює відносини засновника, головного редактора і редакції, повноваження журналістського колективу.
Виробничі, майнові і фінансові відносини засновника (видавця) і редакції газети будуються на основі чинного законодавства і договору.
II. Завдання і принципи діяльності редакції
6. Головним завданням редакції є забезпечення гласності у діяльності Верховної Ради Української РСР і місцевих Рад народних депутатів та виконанні законів на всіх рівнях виконавської влади.
7. Газета за дорученням засновника публікує закони Української РСР та інші рішення Верховної Ради Української РСР, а також укази і постанови її Президії, проекти законодавчих актів, що потребують широкого і негайного обнародування, матеріали про пленарні засідання Верховної Ради Української РСР, роботу її постійних комісій та комітетів.
У своїх публікаціях газета проводить офіційну лінію Верховної Ради Української РСР з соціально-економічних, політичних, екологічних та інших важливих питань життя республіки.
Під полемічними рубриками редакція може друкувати матеріали з альтернативними точками зору на суспільно-політичні процеси в республіці.
8. Засновник в особі Президії Верховної Ради Української РСР затверджує програму діяльності газети.
9. Редакція забезпечує видання газети українською мовою щоденно, крім неділі (на 8 і 16 сторінках формату А-3).
За погодженням з засновником редакція може видавати газету у перекладі на інші мови.
Редакція здійснює виробничо-господарську діяльність на умовах економічної самостійності і господарського розрахунку.
10. Виходячи з інтересів газети, фінансово-економічного плану редакція укладає угоди з поліграфічними підприємствами, Держкомекономіки УРСР, Мінзв'язку УРСР, іншими органами і організаціями про випуск та розповсюдження газети.
11. Редакція самостійно визначає чисельність штатного персоналу, затверджує свою структуру, встановлює посадові оклади працівникам, але не нижче мінімального розміру, встановленого законодавством, засновує свої кореспондентські пункти в республіці та за її межами.
12. Заснування кооперативів, малих підприємств для рекламно-комерційної та іншої діяльності, яка не суперечить чинному законодавству, здійснюється на основі договору між засновником і редакцією. Від засновника може виступати Керівник Секретаріату Верховної Ради України.
( Пункт 12 в редакції Постанови Президії ВР N 1814-12 від 14.11.91 )
13. Редакція не допускає до друку матеріали, що ставлять метою зміну шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави, а також підрив її безпеки, розпалювання національної і релігійної ворожнечі.
14. Редакція не називає осіб, які надали відомості з умовою нерозголошення їх імен, не розголошує даних попереднього слідства, крім випадків, передбачених законом, не розголошує іншої інформації, забороненої у встановленому порядку.
15. Листи громадян і оригінали матеріалів, що надійшли до редакції, зберігаються в архіві редакції один рік.
III. Керівництво редакцією
16. Роботою редакційної колегії і трудовим колективом керує головний редактор, який призначається і звільняється Верховною Радою Української РСР.
17. Головний редактор представляє газету у відносинах із засновником, видавцем, авторами, державними органами, громадськими об'єднаннями та громадянами, юридичними особами, а також у суді.
Головний редактор несе повну відповідальність за додержання газетою законодавства про пресу, цього Статуту, напряму та змісту видання, договору між засновником і редакцією.
Відповідальність журналістів за достовірність матеріалів та додержання інших вимог, що ставляться до публікацій, визначається Законом Союзу РСР "Про пресу та інші засоби масової інформації".
18. В редакції створюється редакційна колегія. До редколегії, крім головного редактора, входять його заступники та відповідальний секретар, інші працівники і, при необхідності, відомі в республіці спеціалісти.
Члени редколегії призначаються і звільняються Президією Верховної Ради Української РСР за поданням головного редактора.
Редколегія є органом колегіального керівництва. Вона здійснює перспективне планування роботи, визначає позицію газети з конкретних питань і проблем.
Принципові розходження між головним редактором і редколегією розглядаються загальними зборами за участю представників засновника.
19. Обов'язки головного редактора та інших працівників редакції визначають "Правила внутрішнього розпорядку" та "Функціональні обов'язки працівників редакції газети".
IV. Облік, звітність, контроль
20. Редакція веде бухгалтерський облік, представляє бухгалтерську звітність у встановленому порядку.
21. Ревізія і перевірка діяльності редакції здійснюється органами, яким відповідно до законодавства надано таке право, а також особами, уповноваженими Президією Верховної Ради Української РСР.
V. Перейменування і припинення діяльності газети
22. Зміна назви газети здійснюється за рішенням засновника.
23. Газета припиняє свою діяльність за рішенням засновника, або органу, який її зареєстрував, або суду.