• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо реформування соціального захисту населення України

Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України  | Меморандум, Міжнародний документ від 13.05.1997
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 13.05.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 13.05.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо реформування соціального захисту населення України
Дата підписання: 13.05.97 р.
Дата набрання чинності: 13.05.97 р.
Уряд України, діючи через Міжвідомчу Комісію з координації напрямів реформування системи соціального захисту (МК), створену розпорядженням Кабінету Міністрів України (КМУ) із працівників Кабінету Міністрів України, Міністерства соціального захисту населення, Міністерства праці, Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Національного агентства з реконструкції та розвитку (НАУРР) та інших заінтересованих міністерств і відомств, та Уряд Сполучених Штатів Америки, діючи через Агентство з міжнародного розвитку (АМР), (далі - Сторони) бажають докласти спільних зусиль стосовно реформування системи соціального захисту населення України (далі - Програма реформ соціального захисту). На виконання цього АМР прагне надати, а Уряд України бажає отримати потрібну технічну допомогу. Таким чином, Сторони уклали цей Меморандум про взаєморозуміння (далі - Меморандум) для визначення своїх намірів щодо зобов'язань на досягнення вказаної мети.
Стаття 2. Зобов'язання сторін
2.1. Уряд США, діючи через АМР, зобов'язується:
надати Уряду України, зацікавленим міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади та підвідомчим їм організаціям в регіонах технічну допомогу у формі взаємного співробітництва, спрямованого на передачу технічного та управлінського досвіду, експертиз, технологій, необхідних для реалізації проектних завдань, та грантів на підтримку реформи соціального захисту населення, починаючи з дати підписання цього Меморандуму до 31 грудня 1999 року, або іншої дати, стосовно якої Сторони домовляються у письмовій формі. Напрями співпраці з міжнародного розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки з метою реформування системи соціального захисту України детальніше викладені у Додатку 1 до цього Меморандуму;
АМР погоджується при формуванні бюджету технічної допомоги для України враховувати пропозиції Уряду України щодо напрямів та форм такої допомоги.
Після затвердження бюджету допомоги АМР Україні інформувати про види допомоги, що надаються за рахунок коштів, виділених для реформування системи соціального захисту, а після закінчення фінансового року - надану допомогу та її результати.
Для надання технічної допомоги АМР використовуватиме послуги недержавних та громадських організацій, про які повідомляє Уряд України.
2.2. Уряд України зобов'язується:
створити Міжвідомчу Комісію (МК), що забезпечуватиме координаційну роботу по реформуванню системи соціального захисту як між міністерствами та відомствами, так і між країнами та організаціями-донорами;
забезпечувати АМР та уповноважені ним організації необхідною для реалізації спільних програм інформацією та включити, в разі необхідності, представників АМР в робочі групи по підготовці нормативних документів та інших пропозицій Уряду України по удосконаленню системи соціального захисту;
забезпечувати контроль за виконанням окремих спільних програм і проектів та за включенням в окремі програми положень щодо захисту та дольового використання допомоги, наданої АМР Уряду України під час реалізації спільних програм; надавати повноважним представникам АМР разом з представниками НАУРР можливість перевіряти на місцях стан надання допомоги та стан звітності;
створити необхідні умови для виконання програм інформування населення про систему соціального захисту через засоби масової інформації, зокрема Держтелерадіо.
Стаття 3. Загальні положення
3.1. Технічна допомога, що надається АМР згідно з цим Меморандумом, вважається допомогою з боку США в рамках Угоди від 7 травня 1992 року між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво.
3.2. Для надання технічної допомоги АМР може підписувати контракти та укладати інші угоди з державними та недержавними організаціями, якщо АМР вважає це за доцільне. Виконання всіх зобов'язань Урядом США згідно з цим Меморандумом залежить від наявності коштів, а також від майбутніх угод між АМР та такими державними і приватними організаціями щодо надання технічної допомоги. Цей Меморандум не має наміру реалізувати ніяке фінансове зобов'язання АМР.
У разі підписання контрактів та угод для виконання проектів допомоги АМР інформує МК про цілі та завдання, на виконання яких укладаються вищезгадані контракти та угоди.
До оголошення про проведення конкурсу (тендеру) на відбір підрядчика залучається представник української сторони, кандидатура якого взаємно погоджується між АМР та МК. Якщо представник української сторони не залучається, АМР погоджується відібрати найбільш кваліфіковану фірму-підрядчика.
3.3. АМР бере на себе фінансові зобов'язання, асигнує та витрачає кошти відповідно до цього Меморандуму лише згідно з відповідним законодавством та правилами Сполучених Штатів.
3.4. У разі надання коштів Україні АМР чи будь-якою державною або недержавною організацією з метою виконання зобов'язань АМР згідно з цим Меморандумом, отримувач вживатиме необхідних заходів для конвертації таких коштів у національну валюту за офіційним курсом Національного банку України. При здійсненні валютних операцій АМР має дотримуватися відповідного законодавства України.
3.5. Отримувач повинен поширювати достовірну інформацію про програму допомоги, яку надає Уряд Сполучених Штатів Америки.
3.6. АМР, МК та НАУРР надаватимуть один одному необхідну інформацію з метою сприяти наданню допомоги та оцінити ефективність такої допомоги, використовуючи інформаційні листи та листи-звіти.
3.7. Цей Меморандум може бути доповнений або змінений за письмовою згодою Сторін. Положення Додатка 1 також можуть бути змінені за письмовою згодою Сторін.
3.8. Цей Меморандум є чинним до 31 грудня 1999 року. У разі необхідності його дію може бути подовжено шляхом обміну письмовими повідомленнями Сторін не пізніше ніж за 60 днів до закінчення терміну дії Меморандуму.
(A) Призупинення дії Меморандуму відбувається у випадку, коли:
(i) Сторони визнають, що склалася надзвичайна ситуація, за якої стає малоймовірним досягнення мети, зазначеної у Меморандумі;
або
(ii) Сторони визначають, що подальше надання допомоги призведе до порушення національного законодавства України або США.
АМР має право призупинити повністю або частково надання допомоги згідно з цим Меморандумом та в письмовій формі повідомити про свої дії КМУ. У разі часткового призупинення у повідомленні повинно бути точно зазначено, який саме вид допомоги припиняється. Якщо протягом шістдесяти (60) днів від дати цього повідомлення АМР визначить, що підстава або підстави для призупинення не були виправлені, АМР може припинити допомогу, попередивши у письмовій формі про своє рішення МК.
(B) Кожна Сторона може повністю або частково припиняти дію цього Меморандуму шляхом письмового повідомлення іншій Стороні за тридцять (30) днів. У разі часткового припинення у повідомленні повинно бути точно зазначено, який саме напрямок допомоги припиняється. З припиненням дії цього Меморандуму припиняється будь-яке зобов'язання Сторін надавати фінансові або інші кошти для здійснення такої діяльності, за винятком платежів, що мають бути сплачені згідно із зобов'язаннями, що не підлягають скасуванню, які взяли на себе Сторони перед третіми сторонами до припинення дії цього Меморандуму.
3.9. АМР має право звертатися до судів України і користуватися цивільними процесуальними правами для захисту своїх інтересів у випадках невиконання зобов'язань третьою стороною, діяльність якої згідно з цим Меморандумом оплачується АМР в американських доларах.
3.10. Затримка в реалізації будь-якого права або відшкодування збитків Сторін згідно з цим Меморандумом не повинна вважатися відмовою від такого права або відшкодування.
Стаття 4. Заключні положення
4.1. Цей Меморандум набирає чинності з дати підписання його обома Сторонами.
4.2. Цей Меморандум укладено англійською та українською мовами. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні положень цього Меморандуму текст англійською мовою матиме переважну силу.
На посвідчення чого Сторони, кожна, діючи через своїх належним чином уповноважених представників, уклали цей Меморандум і поставили під ним свої підписи 13 травня 1997 року.
За Уряд України За Уряд США
(підпис) (підпис)
Додаток 1
Напрями співпраці між Урядом України та Агентством США з міжнародного розвитку над Програмою реформ соціального захисту
1. Вступ
Технічна допомога Агентства США з міжнародного розвитку (АМР) стосується реформ управління, організації та фінансування системи соціального захисту населення. Співпраця передбачає такі напрями співробітництва: посилення адресного спрямування соціальних допомог, субсидій та компенсацій, що надаються населенню (сім'ї з дітьми, інваліди, одинокі пенсіонери, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, безробітні тощо); розвиток державних і недержавних форм соціального страхування; удосконалення системи фінансування соціального сектору.
Програма буде реалізовуватись у повній координації з іншими міжнародними проектами, що стосуються реструктуризації соціального сектору: проектами з Європейським співтовариством за програмою TACIS, з міжнародними організаціями (ПРООН, Світовий Банк, Міжнародний валютний фонд, Міжнародна Організація Праці), та урядами окремих держав (Федеративна Республіка Німеччина, Франція, Канада та ін.).
2. Мета співпраці
Мета співпраці полягає у сприянні розв'язанню проблем соціального розвитку України, що забезпечить соціальну стабільність та сталий економічний розвиток.
Однією з умов досягнення мети є надання АМР технічної допомоги у вигляді: консультацій зарубіжних та місцевих експертів, підвищення кваліфікації державних службовців, розповсюдження інформації щодо міжнародного досвіду соціальних реформ, підтримки ініціатив по окремих напрямках соціального захисту на державному та місцевому рівнях, розвитку системи соціального моніторингу, інформування населення про заходи щодо реформування соціального сектору, та інші подібні форми допомоги.
Працівники міністерств та інших органів виконавчої влади отримають теоретичні та практичні знання стосовно: організації реалізації аналізу політики і управління соціальними програмами; шляхів використання сучасної технології обробки та розповсюдження соціальної інформації.
Для реалізації конкретних напрямків програми АМР і заінтересовані міністерства та інші центральні органи виконавчої влади укладають відповідні угоди, погоджені з МК та НАУРР.
3. Напрями співпраці
МК та АМР погоджуються щодо співпраці за такими напрямами:
1. Продовження роботи по вдосконаленню програми надання житлових субсидій, що надаються малозабезпеченим верствам населення в Україні.
2. Надання допомоги щодо комп'ютеризації служб житлових субсидій, підрозділів соціальних компенсацій та гарантій малозабезпеченим громадянам у складі управлінь (відділів) соціального захисту населення (територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та відділень соціальної допомоги вдома), що проводиться за рахунок гранту АМР США та позики Світового Банку.
3. Розробка нового законодавства з питань соціального страхування (пенсійне, медичне, на випадок безробіття) та соціальної допомоги.
4. Розвиток недержавних форм соціального забезпечення (недержавне пенсійне та медичне страхування), та надання населенню послуг з охорони здоров'я, які основуються на ринкових відносинах.
5. Аналіз та розробка рекомендацій щодо удосконалення існуючих програм соціального захисту малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, включаючи визначення критеріїв оцінки бідності. Налагодження системи виявлення цих сімей. Створення національної бази даних щодо стану бідності в Україні.
6. Створення системи моніторингу соціально-трудових процесів, у тому числі надання методичної допомоги в організації Українського центру соціальних досліджень.
7. Удосконалення організації професійного навчання та перепідготовки державних службовців, радників та експертів з питань реалізації соціальної політики.
8. Удосконалення адміністративної системи організації та управління соціальною сферою в Україні.
9. Сприяння розвитку недержавних організацій, які займаються наданням соціальної допомоги населенню.
10. Надання допомоги з розвитку просвітницької діяльності з метою формування громадського розуміння та підтримки соціальних реформ в Україні.