• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Пріоритети українсько-американського співробітництва (дорожня карта)

Сполучені Штати Америки, Україна | Угода, Міжнародний документ від 01.04.2008
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 01.04.2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 01.04.2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Пріоритети
українсько-американського співробітництва (Дорожня карта)
1 квітня 2008 року
Як важливі друзі та стратегічні партнери, США та Україна тісно співпрацюють з широкого спектру питань, які становлять взаємний інтерес. Ця співпраця між двома нашими демократичними державами заснована на спільних цінностях та взаємних інтересах, включаючи поширення економічної свободи та демократії, забезпечення безпеки, посилення верховенства права, сприяння інноваціям та технологічному розвитку, розвиток системи охорони здоров'я. Ми маємо намір поглиблювати партнерство на благо обох народів. Ця заява про пріоритети являє собою політичну домовленість, яка відображає наміри учасників щодо питань, яких вона торкається. Цей перелік пріоритетів не є вичерпним.
Поглиблення інтеграції України до європейських, євроатлантичних та глобальних інституцій
Україна поглиблюватиме співробітництво з Північноатлантичним альянсом та проводитиме узгоджену інформаційну кампанію щодо НАТО.
Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть прагнення України набути членства в НАТО.
Україна продовжуватиме надавати активну підтримку міжнародним операціям з підтримки миру, зокрема що стосується допомоги в рамках спільної операції Африканського союзу та ООН в Дарфурі.
Посилення верховенства права в Україні, сприяння реформі правової системи, правоохоронних та безпекових структур, а також посилення заходів з боротьби з корупцією та торгівлею людьми
Україна втілюватиме законодавство у сфері судової реформи, впроваджуватиме реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією, за підтримки "Порогової програми" корпорації "Виклик тисячоліття". Сполучені Штати запропонують інші програми допомоги, спрямовані на утвердження верховенства права.
З метою запобігання торгівлі людьми та підробці документів Україна розгляне заходи щодо достатньо суворого покарання осіб, які засуджені за злочини у сфері торгівлі людьми.
Сполучені Штати надаватимуть Україні технічну допомогу та сприяння в організації підготовки для українських суддів та фахівців у сфері боротьби з торгівлею людьми та посилення захисту свідків.
Україна здійснить подальші кроки у напрямку вдосконалення програм захисту жертв та допомоги жертвам.
Покращання інвестиційного клімату України та сприяння тіснішій економічній та комерційній співпраці
Україна докладатиме зусиль для прискорення ратифікації Верховною Радою Протоколу про приєднання до СОТ. США та Україна очікують імплементації нашої рамкової Угоди про торгівлю та інвестиції, в тому числі щодо проведення щорічних консультацій, відповідно до положень Угоди.
З метою сприяння зростанню торгівлі та інвестицій Україна впровадить чітку систему реєстрації, ліцензування та митних процедур, зробить прозорим механізм реалізації прав власності та покращить адміністрування податків. США та Україна співпрацюватимуть у сфері розв'язання невирішених бізнесових проблем.
Розбудова енергетичної безпеки України, покращення енергоефективності, диверсифікація джерел постачання, прозорість ринку
Сполучені Штати та Україна погоджуються інтенсифікувати енергетичний діалог, в тому числі в рамках Двосторонньої робочої групи з питань енергетичної безпеки. Ми також розглянемо можливість започаткування тристороннього діалогу з енергетичних питань за участю України, Сполучених Штатів та Європейського Союзу.
Україна завершить роботу над контрактом щодо альтернативного постачання ядерного палива, а також розпочне будівництво центрального сховища відпрацьованого ядерного палива.
США, разом з іншими донорами, через спільну з Урядом України Робочу групу надаватимуть допомогу в модернізації муніципальних опалювальних систем з метою збільшення їхньої енергоефективності й зменшення залежності від імпортованого газу.
Інтенсифікація роботи у напрямку сприяння реалізації завдань у сфері нерозповсюдження ЗМЗ, контролю над озброєннями та роззброєння
Сполучені Штати та Україна співпрацюватимуть з метою змістовного наповнення ініціативи "Групи Восьми" "Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення" та "Глобальної ініціативи у боротьбі з ядерним тероризмом".
Сполучені Штати та Україна продовжуватимуть співпрацю зі зменшення біологічної загрози шляхом зміцнення біологічної безпеки та покращення системи нагляду за захворюваннями.
Сполучені Штати та Україна співпрацюватимуть з метою успішного завершення процесу знищення надлишкових озброєнь та боєприпасів у відповідності до проекту Трастового фонду ПЗМ НАТО.
США та Україна продовжуватимуть діяльність у сфері належного екологічного зберігання та знищення твердого ракетного палива для двигунів РС-22 технічно та фінансово виправданим способом. Частка США у покритті фінансових витрат визначена у листі Міністра оборони США Р.Гейтса на ім'я Віце-Прем'єра А.Клюєва від 3 квітня 2007 року.
Обидві країни мають намір співпрацювати в питанні консолідації та подальшого зниження рівня збагачення усього високозбагаченого урану для внутрішнього споживання в Україні.
Продовження реформ в оборонній та військовій сферах в Україні
Україна, за допомогою США, здійснюватиме оборонний огляд.
США допомагатимуть Україні та консультуватимуть її в питанні придбання та розгортання комунікаційного обладнання для українських збройних сил.
Україна проводитиме необхідні реформи системи законодавства та управління з метою трансформації системи управління кадрами та підготовки військовослужбовців для досягнення в результаті цього більш ефективної співпраці з силами НАТО. США надаватимуть технічну допомогу в цій сфері.
Розгляд нових сфер співпраці в галузях високих технологій, космічної та протиракетної оборони
США та Україна шукатимуть шляхи можливого технічного співробітництва у сфері ПРО.
США та Україна імплементують рамкову Угоду про співробітництво в космічному просторі.
США та Україна поновлять обговорення питань, спрямованих на укладення Угоди про проведення досліджень, розробок, випробувань та оцінки.
Продовження співпраці щодо розв'язання Придністровського та інших регіональних конфліктів, а також щодо заохочення поширення демократії в Білорусі
США та Україна підтверджують свою відданість справі проведення переговорів у форматі 5 + 2, націлених на розв'язання Придністровського конфлікту у відповідності до реалізації Плану "До врегулювання через демократію", розробленого на основі ініціативи Президента України.
Ми погоджуємося активно підтримувати діяльність Місії ЄС з надання допомоги у питаннях кордону Україні та Молдові та дію уніфікованого митного режиму на українсько-молдовському кордоні.
США та Україна погоджуються з тим, що проголошення незалежності Косово не може розглядатися як прецедент.
США та Україна докладатимуть зусиль для мирного врегулювання довготривалих конфліктів у регіоні в рамках міжнародних організацій, зокрема ООН та ОБСЄ.
Розвиток регіональних організацій
Роль України як лідера ГУАМ й надалі підтримуватиметься, включаючи посилення її ролі як країни, в якій розташовується секретаріат ГУАМ у Києві.
Посилення двосторонньої співпраці шляхом обмінів та візитів
США та Україна погоджуються активно впроваджувати двосторонню програму візитів високого рівня. Обидві сторони використовуватимуть такі візити для посилення та активізації роботи з наших ключових пріоритетів.
США та Україна погоджуються сприяти міжособистісним контактам громадян, а також продовжувати зосереджуватися на сфері культурних, освітніх та професійних програм обміну.
США та Україна підтримуватимуть діалог у рамках двосторонніх механізмів співробітництва, особливо Міжвідомчої координаційної групи та Двосторонньої робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю.
Вшанування пам'яті Голодомору в Україні 1932 - 33 років
Україна і США тісно співпрацюватимуть з метою сприяння вшануванню пам'яті і підвищення рівня обізнаності громадськості щодо Голодомору в Україні 1932 - 33 років, в тому числі в рамках міжнародних організацій.
Боротьба з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом
США та Україна продовжать співробітництво у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом. Україна продовжить нарощувати зусилля в боротьбі з ВІЛ/СНІДом, у т.ч. у сфері попередження, діагностування та лікування згідно з зобов'язаннями, взятими перед Глобальним фондом з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Україна зміцнюватиме координаційний механізм країни у питаннях боротьби зі СНІДом та сприятиме впровадженню найкращої практики в галузі виявлення, запобігання та лікування туберкульозу та ВІЛ.
Підписано у м. Вашингтоні, округ Колумбія, та м. Києві 1 квітня 2008 року
За Україну:
________________________
В.Д.Хандогій
Перший заступник
Міністра закордонних справ
України
За Сполучені Штати Америки:
___________________________
Деніел Фрід
Помічник Державного
секретаря США з питань
Європи та Євразії