• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки щодо конверсії підприємств військово-промислового комплексу

Сполучені Штати Америки, Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України  | Угода, Міжнародний документ від 21.03.1994
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 21.03.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 21.03.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки щодо конверсії підприємств військово-промислового комплексу
( Поправку до Угоди додатково див. від 27.06.95 )
Дата підписання: 21.03.94 р.
Дата набуття чинності: 21.03.94 р.
Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України та Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки, надалі іменовані Сторонами,
ґрунтуючись на Заяві про принципи створення Американсько-українського комітету по конверсії оборонної промисловості від 5 січня 1994 року,
бажаючи сприяти переорієнтації потужностей військово-промислового комплексу України на забезпечення цивільних потреб,
домовились про таке:
Стаття I
1. З метою сприяння Україні в конверсії оборонної промисловості та переорієнтації військових технологій і потужностей для цивільних цілей, Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки надає Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України допомогу, включаючи матеріально-технічні засоби, навчання та послуги згідно з умовами цієї Угоди.
2. Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України використовуватиме всю допомогу, що надається відповідно до цієї Угоди виключно з метою конверсії підприємств військово-промислового комплексу та їх потужностей в Україні для цивільних цілей.
3. Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки і Сполучені Штати Америки не будуть нести відповідальності за забезпечення належного використання матеріально-технічних засобів та послуг, що надаються згідно з цією Угодою, або у будь-якому іншому випадку, якщо ці матеріально-технічні засоби, навчання та послуги не приносять бажаних результатів.
Стаття II
Кожна Сторона цієї Угоди має право після письмового повідомлення іншої Сторони призначати представників для забезпечення зв'язку з технічних питань щодо матеріально-технічних засобів, навчання і послуг, що надаються відповідно до цієї Угоди.
Стаття III
Загальний розмір допомоги, що надається Україні відповідно до цієї Угоди, а також всіх витрат, пов'язаних з нею, включаючи витрати на перевезення матеріально-технічних засобів та персоналу до України і назад, для Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки не перевищуватиме 40 мільйонів доларів США.
Стаття IV
1. Відповідно до положень цієї Угоди, Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки може допомагати Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України у будь-яких або всіх нижченаведених видах діяльності в галузі оборонної конверсії:
(a) конверсії підприємств військово-промислового комплексу для цивільних цілей;
(b) конверсії військового потенціалу, включаючи перепідготовку колишніх військовослужбовців;
(c) конверсії військових технологій для цивільних цілей;
(d) конверсії військових об'єктів у цивільні об'єкти та спорудження житлових комплексів для військовослужбовців, демобілізованих у зв'язку з ліквідацією стратегічної ядерної зброї, а також для їхніх родин; та
(e) іншого роду співпраці в галузі конверсії підприємств військово-промислового комплексу згідно з домовленістю Сторін.
2. Згідно з домовленістю Сторін, допомога, визначена в пункті 1 цієї статті, може бути надана іншим суб'єктам, як державним, так і приватним, які знаходяться в Україні.
3. Протягом тридцяти днів після набуття чинності цією Угодою Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України надасть Міністерству оборони Сполучених Штатів Америки запит щодо допомоги для видів діяльності, наведених у пункті 1 цієї статті. Такий запит визначатиме: типи бажаної допомоги, місця здійснення запропонованих проектів, а також суб'єктів, які одержать допомогу. Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки розгляне такий запит і надасть первісну відповідь Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України протягом 30 днів з часу одержання запиту та остаточну відповідь так швидко, наскільки де практично буде можливим.
Стаття V
1. Згідно з взаємно узгодженим графіком поставок, всі матеріально-технічні засоби, що надаються за цією Угодою, будуть надіслані до Києва, якщо Сторони не домовляться про інше. Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки не пізніше, як за 120 годин до кожної поставки, повідомляє Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України або відповідного суб'єкта, визначеного для отримання матеріально-технічних засобів згідно з пунктом 2 статті IV, про заплановану дату і місце кожної такої поставки. Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України або такий відповідний суб'єкт отримають і негайно візьмуть під свій фізичний контроль такі матеріально-технічні засоби відразу після їх надходження до пункту прибуття. З цього моменту зазначені матеріально-технічні засоби стають власністю України, за винятком випадків, коли вони надаються відповідному приватному суб'єкту згідно з пунктом 2 статті IV.
2. Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України або відповідний суб'єкт здійснює огляд всіх матеріально-технічних засобів, отриманих згідно з цією Угодою. Протягом п'ятнадцяти днів після отримання цих матеріально-технічних засобів машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України надсилає Міністерству оборони Сполучених Штатів Америки підтвердження про те, що зазначені засоби відповідають технічним специфікаціям, встановленим Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки в обов'язкових консультаціях з Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України. Матеріально-технічні засоби, що не відповідають таким специфікаціям, протягом 30 днів після їх отримання повертаються Міністерству оборони Сполучених Штатів Америки для заміни шляхом взаємно погоджених процедур.
Стаття VI
Якщо це буде доцільним, Сторони можуть досягати домовленостей для виконання положень цієї Угоди. У випадку будь-яких розбіжностей між цією Угодою і будь-якими такими домовленостями переважну силу мають положення цієї Угоди.
Стаття VII
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання і залишається чинною протягом трьох років або протягом терміну чинності Угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25 жовтня 1993 року, залежно від того, який строк дії закінчується раніше. До цієї Угоди можуть бути внесені поправки, строк її дії може бути продовжений на підставі письмової домовленості Сторін, і її чинність може бути припинена будь-якою із Сторін шляхом надсилання іншій Стороні за 90 днів письмового повідомлення про такий намір.
Вчинено в Києві, Україна 21 березня 1994 року в двох примірниках, кожний українською і англійською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Міністерство машинобудування, За Міністерство оборони
військово-промислового комплексу Сполучених Штатів Америки
і конверсії України
(підпис) (підпис)