• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Експертно-технічним Комітетом при Кабінеті Міністрів України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні допомоги, повязаної з встановленням системи експортного контролю з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення з України

Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний договір від 05.12.1993
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 05.12.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 05.12.1993
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Експертно-технічним Комітетом при Кабінеті Міністрів України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні допомоги, пов'язаної з встановленням системи експортного контролю з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення з України
Дата підписання: 5 грудня 1993 р.
Набуття чинності: 31 грудня 1993 р.
Експертно-технічний Комітет при Кабінеті Міністрів України та Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки (надалі іменовані Сторонами),
бажаючи співробітничати в розширенні гарантій запобігання розповсюдженню з України зброї масового знищення, а також технологій та знань, що стосуються такої зброї,
домовились про таке:
Стаття I
1. З метою надання допомоги Україні в розширенні можливостей національної системи експортного контролю України для запобігання розповсюдженню з України зброї масового знищення, а також технологій та знань, що стосуються такої зброї, Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки і уповноважені ним органи надають Експертно-технічному Комітету при Кабінеті Міністрів України безкоштовну допомогу, зазначену в цій Угоді, відповідно до умов, які містяться в цій Угоді. Технічні вимоги до матеріально-технічних засобів, що поставляються відповідно до цієї Угоди, визначаються Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки в результаті консультацій з Експертно-технічним Комітетом при Кабінеті Міністрів України чи уповноваженими ним органами.
2. Експертно-технічний Комітет при Кабінеті Міністрів України чи уповноважені ним органи використовують всі матеріально-технічні засоби, підготовку і послуги, що надаються відповідно до цієї Угоди, виключно з метою сприяння створенню національної системи експортного контролю для запобігання розповсюдженню зброї масового знищення з України, а також технологій та знань, що стосуються такої зброї.
3. Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки і Сполучені Штати Америки не відповідають за забезпечення відповідного використання матеріально-технічних засобів, підготовку, послуги, що надаються відповідно до цієї Угоди, а також за те, що заплановані результати не були досягнуті.
Стаття II
1. Кожна з Сторін цієї Угоди має право після письмового повідомлення другій Стороні передавати обов'язки стосовно виконання цієї Угоди іншим відомствам, департаментам чи органам свого Уряду.
2. Кожна з Сторін цієї Угоди має право після письмового повідомлення іншій Стороні призначати представників для зв'язку з технічних питань щодо матеріально-технічних засобів, підготовки і послуг, що надаються відповідно до цієї Угоди.
Стаття III
1. Загальна вартість матеріально-технічних засобів, підготовки послуг, що надаються відповідно до цієї Угоди, а також витрати, пов'язані з цим, в тому числі витрати по перевезенню матеріально-технічних засобів та персоналу в Україну і назад, а також в Сполучені Штати Америки і назад, для Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки не перевищує 2,26 мільйона доларів.
2. Матеріально-технічні засоби, що надаються згідно з цією Угодою, доставляються в Київ, якщо не буде іншої домовленості між Сторонами. Міністерство оборони США або уповноважені ним органи повинні повідомляти Експертно-технічному Комітету при Кабінеті Міністрів України або уповноваженим ним органам про заплановану дату та місце поставки кожного вантажу не пізніше, ніж за 120 годин до дати такої поставки. Експертно-технічний Комітет при Кабінеті Міністрів України або уповноважені ним органи повинні отримати і негайно взяти під фізичний контроль всі матеріально-технічні засоби одразу після їх надходження до пункту прибуття. З цього моменту зазначені матеріально-технічні засоби стають власністю України.
Стаття IV
Експертно-технічний Комітет при Кабінеті Міністрів України або уповноважені ним органи здійснюють перевірку будь-яких матеріально-технічних засобів, отриманих згідно з цією Угодою, і протягом 10 днів після отримання надає Міністерству оборони Сполучених Штатів Америки або уповноваженим ним органам підтвердження того, що вони відповідають технічним вимогам, встановленим Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки або уповноваженими ним органами і наданим завчасно Експертно-технічному Комітету при Кабінеті Міністрів України або уповноваженим ним органам. Будь-які матеріально-технічні засоби, що не відповідають цим технічним вимогам, протягом 30 днів після їх одержання повертаються з метою їх заміни до Сполучених Штатів Америки через Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві.
Стаття V
Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки і уповноважені ним органи можуть на основі своєї оцінки потреб і, беручи до уваги рекомендації Експертно-технічного Комітету при Кабінеті Міністрів України чи уповноважених ним органів, надавати допомогу Експертно-технічному Комітету при Кабінеті Міністрів України чи уповноваженим ним органам з будь-якого або з усіх із таких питань:
1. Двосторонні і багатосторонні обговорення на рівні осіб, що відповідають за механізм встановлення та впровадження на технічному рівні всеохоплюючої системи експортного контролю.
2. Двосторонні обговорення і надання порад щодо особливостей конкретних міжнародних режимів експортного контролю та технічних параметрів товарів, що підпадають під їх контроль.
3. Участь у багатосторонніх заходах в галузі нерозповсюдження зброї масового знищення та експортного контролю.
4. Курси і навчання на місцях для співробітників, які відповідають за ліцензування, дотримання норм діючого законодавства в галузі експортного контролю, а також інших осіб, які пов'язані з цими питаннями.
5. Визначення організацій та виробництв в Україні, які мають, виробляють або можуть виробляти товари, що підпадають під контроль, якщо матимуть місце звернення з боку України.
6. Виділення експертів для надання допомоги, де це доречно, в розробці законодавства по експортному контролю та його реалізації.
7. Оцінка та рекомендації щодо удосконалення програм і механізму забезпечення дотримання норм діючого законодавства в галузі експортного контролю.
8. Надання комп'ютерних систем, і підготовка відповідних спеціалістів з метою удосконалення нагляду та контролю за предметами і технологіями, що підлягають експортному контролю.
Стаття VI
Сторони або уповноважені ними органи можуть укладати угоди та інші домовленості по практичному здійсненню положень цієї Угоди. У випадку будь-яких розбіжностей між цією Угодою і будь-якими такими угодами або домовленостями положення цієї Угоди матимуть перевагу.
Стаття VII
Ця Угода і вся діяльність, що здійснюється відповідно до цієї Угоди, підпорядковуються положенням Угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25 жовтня 1993 року, яка надалі іменується як Угода від 25 жовтня 1993 року.
Стаття VIII
1. Ця Угода набуває чинності з моменту набуття чинності Угодою від 25 жовтня 1993 року і залишається чинною протягом двох років або на строк дії Угоди від 25 жовтня 1993 року залежно від того, який строк дії закінчиться раніше.
2. В цю Угоду можуть бути внесені поправки або вона може бути продовжена на основі письмової домовленості Сторін і її дія може бути припинена будь-якою з Сторін шляхом надсилання за 90 днів письмового повідомлення про такий намір другій Стороні.
Вчинено в Києві 5 грудня 1993 року в двох примірниках, кожний українською і англійською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Експертно-технічний За Міністерство оборони
Комітет при Кабінеті Сполучених Штатів Америки
Міністрів України
(підпис) (підпис)