• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про співробітництво в галузі досліджень з проблем впливу аварії на Чорнобильській АЕС на довкілля і здоровя людей

Сполучені Штати Америки, Україна | Угода, Міжнародний документ від 08.12.1999
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 08.12.1999
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 08.12.1999
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про співробітництво в галузі досліджень з проблем впливу аварії на Чорнобильській АЕС на довкілля і здоров'я людей
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
08.12.1999
08.12.1999
Преамбула
Уряд України і Уряд Сполучених Штатів Америки, тут і далі "Сторони":
усвідомлюючи взаємовигідність співробітництва в цій галузі між Сторонами в рамках Меморандуму про співробітництво в галузі безпеки цивільних ядерних реакторів між Союзом Радянських Соціалістичних Республік і Сполученими Штатами Америки;
бажаючи продовжити це співробітництво, особливо в частині досліджень впливу аварії на Чорнобильській АЕС на довкілля та здоров'я людей;
домовились про таке:
Стаття I
Метою цієї Угоди є досягнення домовленості про співробітництво при проведенні досліджень впливу аварії на Чорнобильській АЕС і роботи цивільних реакторів на довкілля та здоров'я людей.
Співробітництво в рамках цієї Угоди має здійснюватись на засадах взаємної вигоди, рівності та повного взаєморозуміння між Сторонами.
Стаття II
Сторони можуть співпрацювати в рамках цієї Угоди в сфері досліджень впливу аварії на Чорнобильській АЕС на довкілля та здоров'я людей, здійснюючи такі, але не обмежуючись ними, наступні проекти:
1. Дослідження частоти та природи раку щитовидної залози та інших її захворювань у осіб, які були дітьми і підлітками під час аварії на ЧАЕС;
2. Дослідження частоти та природи лейкемії, лімфоми та інших захворювань крові у осіб, які брали участь у ліквідації аварії (ліквідаторів);
3. Дослідження катаракти у осіб, які брали участь у ліквідації аварії (ліквідаторів);
4. Дослідження впливу аварії на поведінку та психічне здоров'я дітей;
5. Дослідження впливу довкілля на здоров'я матері та дитини.
Стаття III
Статті I, II, III, IV, V Угоди 1992 року застосовуватимуться до всіх програм в Україні, що будуть виконуватись Сполученими Штатами Америки або від їхнього імені в рамках цієї Угоди.
Стаття IV
1. Співробітництво може здійснюватись відповідно до планів і програм наступних основних установ і організацій, як було письмово погоджено Сторонами:
1.1 У Сполучених Штатах Америки: Комісія ядерного регулювання; Департамент енергетики; Департамент охорони здоров'я та обслуговування населення, зокрема, Національні інститути здоров'я, Національний інститут раку та пов'язані з ними національні лабораторії, академії і відповідні інститути, а також інші відповідні урядові департаменти.
1.2 В Україні: Міністерство охорони здоров'я і Академія медичних наук; Інститут ендокринології та обміну речовин; Науковий центр радіаційної медицини; Міністерство охорони навколишнього природного середовища і ядерної безпеки; Міністерство енергетики та НАЕК "Енергоатом"; Інститут гігієни праці, а також інші відповідні урядові установи.
2. Кожна Сторона може в односторонньому порядку внести зміни до складу організацій і установ, які беруть участь у співробітництві, та інформуватиме іншу Сторону про такі зміни.
3. Для реалізації проектів у визначеному цією Угодою напрямку українські та американські організації укладатимуть відповідну проекту угоду (угоду про технічне завдання), яка визначатиме обсяг робіт, зобов'язання сторін по виконанню діяльності в рамках проекту, мету проекту, перелік обладнання та послуг, які будуть закуповуватись на виконання проекту. Проектна угода також забезпечуватиме ефективний захист та надання прав інтелектуальної власності, створеної або отриманої у рамках цієї Угоди.
Стаття V
1. Співробітництво в рамках цієї Угоди буде залежати від наявності відповідних фондів і проводитиметься на основі взаємності щодо умов рівного доступу до обладнання, інформації і кадрових ресурсів з обох сторін.
2. Будь-які питання щодо тлумачення і виконання положень цієї Угоди повинні вирішуватись шляхом консультації між Сторонами.
Стаття VI
1. Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання і буде чинною протягом п'яти років. Після цього її дію буде автоматично продовжено на наступні п'ятирічні періоди.
2. Усі спільні проекти і дослідження, що будуть в стадії виконання на момент закінчення дії даної Угоди, будуть продовжені до свого завершення відповідно до положень даної Угоди.
3. Кожна із Сторін має право припинити дію Угоди, письмово попередивши про це іншу Сторону за шість місяців.
Вчинено в м. Вашингтоні 8 грудня 1999 року в двох примірниках українською і англійською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Уряд За Уряд
України Сполучених Штатів Америки
(підпис) (підпис)