• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України (Кабінетом Міністрів України) щодо ініціативи з видачі державних актів на право приватної власності на землю в Україні

Сполучені Штати Америки, Україна | Меморандум, Міжнародний договір від 31.10.2001
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Україна
  • Тип: Меморандум, Міжнародний договір
  • Дата: 31.10.2001
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Україна
  • Тип: Меморандум, Міжнародний договір
  • Дата: 31.10.2001
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про взаєморозуміння між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України (Кабінетом Міністрів України) щодо ініціативи з видачі державних актів на право приватної власності на землю в Україні
Преамбула
Уряд Сполучених Штатів Америки і Уряд України (далі - Сторони) виявляють бажання співпрацювати у втіленні заходів, спрямованих на видачу державних актів на право приватної власності на землі сільськогосподарського призначення та видачу державних актів на право власності на землі несільськогосподарського призначення під приватизованими підприємствами, а також на вдосконалення, включаючи спрощення, процедур з їх видачі. З цією метою Уряд США виявляє бажання надати, а Уряд України виявляє бажання отримати технічну допомогу у рамках Проекту підтримки приватизації землі в Україні. Відповідно до цього, Сторони уклали цей Меморандум про взаєморозуміння (далі - Меморандум), в якому виклали розуміння своїх зобов'язань на підтримку зазначеної мети. Цей Меморандум укладено у рамках Угоди про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки від 7 травня 1992 року (далі - Двостороння угода).
Метою цього Меморандуму є сприяння у видачі близько 1,8 мільйона державних актів на право приватної власності на землі сільськогосподарського призначення та 13,5 тис. державних актів на право власності на землі несільськогосподарського призначення під приватизованими підприємствами (далі - державні акти на землю). Діяльність, пов'язана з цими зусиллями, проводитиметься відповідно до чинного законодавства України і має допомогти Уряду України забезпечити продовження процесу приватизації земель в Україні.
Стаття 2. Зобов'язання Уряду США
Уряд США діє через Агентство США з міжнародного розвитку (далі - АМР США) і надає технічну допомогу Уряду України у рамках Проекту підтримки приватизації землі в Україні (далі - Проект), направленого на забезпечення подальшого розвитку земельної реформи в Україні.
Стаття 3. Зобов'язання Уряду України
Уряд України, діючи через Державний комітет України по земельних ресурсах, спільно з Міністерством аграрної політики України, Міністерством юстиції України, Міністерством екології та природних ресурсів України та Державним комітетом України з питань будівництва, архітектури та житлової політики, надаватиме протягом всього строку дії Проекту оперативну підтримку АМР США для забезпечення видачі державних актів на землю у кількості, зазначеній у цьому Меморандумі.
Уряд України разом з Урядом США та іншими донорами, що надають допомогу у видачі державних актів на землю, організує робочу групу, яка регулярно збиратиметься з метою вдосконалення, включаючи спрощення, процедур з видачі державних актів на землю та екологічних вимог, щоб знизити витрати на видачу державних актів на землю, а також з метою забезпечення однакового застосування зазначених процедур та вимог.
Стаття 4. Зобов'язання АМР США
АМР США надає технічну допомогу Державному комітету України по земельних ресурсах (далі - Держкомзем), Міністерству аграрної політики України, Міністерству юстиції України, Міністерству екології та природних ресурсів України та Державному комітету України з питань будівництва, архітектури та житлової політики.
АМР США надає технічну допомогу Українській академії аграрних наук (УААН), бюро технічної інвентаризації, приватним землевпорядним організаціям, приватним брокерам та фірмам з питань нерухомості, громадським організаціям. Ці державні та не державні особи, що є учасниками земельної реформи, співпрацюють для досягнення наступних цілей:
I - видачі державних актів на землю;
II - розробки та вдосконалення, включаючи спрощення, процедур з видачі державних актів на землю;
III - розвитку нормативно-правової бази для створення сприятливих умов функціонування земельного ринку, включаючи реєстрацію землеволодінь;
IV - поширення серед власників земельних часток (паїв) та широкої громадськості інформації щодо видачі державних актів на землю, прав власників земельних ділянок та розвитку ринкових земельних відносин в Україні;
V - розробку єдиних екологічних вимог щодо видачі державних актів на землю.
АМР США буде через організацію-виконавця робіт, котра визначена у статті 6.2.6, сплачувати послуги приватних організацій, які зможуть забезпечити видачу 1,8 мільйона державних актів на землі сільськогосподарського призначення за якомога нижчою ціною, а також 13500 державних актів на землі несільськогосподарського призначення. В процесі надання технічної допомоги приватним землевпорядним організаціям АМР США:
I - надаватиме Держкомзему України критерії тендерного відбору приватних землевпорядних організацій;
II - надаватиме Держкомзему України інформацію про підрядні організації, які будуть відібрані шляхом проведення тендерів;
III - забезпечить подання підрядними організаціями технічної документації про виконані роботи на видачу державних актів до обласних відділів Держкомзему для перевірки.
АМР США надає технічну допомогу Уряду України у формі навчання, підтримки законопроектної діяльності, юридичної та надання порад щодо формування нормативно-правової бази розвитку земельного ринку.
Стаття 5. Зобов'язання Міністерств та інших органів центральної виконавчої влади
Держкомзем зобов'язується:
I - вдосконалити, в тому числі спростити, процедури щодо видачі державних актів на землю, а також розробити нормативно-правову базу для створення сприятливих умов для розвитку і функціонування земельного ринку в Україні;
II - забезпечити виконання у загальнонаціональному масштабі всіх процедур щодо підготовки та видачі державних актів на землю відповідно до законодавства України;
III - надавати підтримку розвиткові єдиної системи реєстрації державних актів на землю;
IV - надавати організації-виконавцю список землевпорядних організацій по кожній області, які можуть приймати участь у заходах, необхідних для видачі державних актів на землю.
Міністерство екології та природних ресурсів України зобов'язується:
I - разом з Держкомземом розробити і запровадити екологічні норми щодо видачі державних актів на землю;
II - забезпечити виконання вищезазначених екологічних норм.
Міністерство аграрної політики України зобов'язується:
I - разом з Держкомземом сприяти поширенню інформації щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі та видачі державних актів на землю, прав власників земельних ділянок та іншої інформації щодо здійснення земельної реформи.
Державний комітет України по земельних ресурсах, Міністерство юстиції України та Державний комітет України з питань будівництва, архітектури та житлової політики розроблять рекомендації щодо запровадження уніфікованої системи реєстрації державних актів на землю та нерухомого майна.
Стаття 6. Типові положення
6.1. Угоди з третіми сторонами та наявність коштів:
З метою надання технічної допомоги, визначеної вище, АМР США за власним рішенням вступатиме в договірні та інші відносини з державними чи приватними організаціями (далі - організації-виконавці). Будь-які зобов'язання АМР США згідно з цим Меморандумом виконуються за умови наявності коштів та укладення подальших угод між АМР США і відповідними державними та приватними організаціями щодо надання технічної допомоги. Цей Меморандум не містить наміру зобов'язати АМР США забезпечити виділення коштів.
6.2. Відношення до рамкової Двосторонньої угоди:
(А) Технічна допомога, яка надається АМР США згідно з цим Меморандумом, вважається допомогою з боку Сполучених Штатів Америки в рамках Двосторонньої угоди та регламентується положеннями та умовами цієї угоди, включаючи положення про звільнення від податків та митних зборів.
(Б) Сторони також розуміють, що реалізація заходів, визначених у цьому Меморандумі, передбачатиме діяльність принаймні однієї американської організації-виконавця, яка матиме своє представництво в Україні (у подальшому організація-виконавець). Окрім того, зрозуміло, що цій організації буде потрібно ввозити з-за кордону або купувати в Україні обладнання для діяльності свого представництва у зв'язку з заходами, передбаченими цим Меморандумом. До такого обладнання, зокрема, можуть належати: комп'ютери, копіювальна техніка, витратні та інші матеріали, меблі та інші предмети, перелік яких буде більш конкретно визначений під час виконання заходів. Також передбачається, що для реалізації заходів представництво організації, періодично або на постійній основі, потребуватиме таких послуг, як телефонний та факсимільний зв'язок, доступ до мережі Інтернет, послуги перекладачів, українських консультантів тощо. Крім того, організація-виконавець буде користуватися послугами підрядних організацій (контракторів), які будуть виконувати роботи з видачі державних актів на землю. Все обладнання, та послуги, що згадані вище, будуть вважатися частиною діяльності з реалізації допомоги Уряду США в Україні.
6.3. Право власності та використання майна:
На період реалізації проекту право власності на майно, надане АМР США, залишається за АМР США та має фактично використовуватися організацією-виконавцем для досягнення мети допомоги, яка визначена вище. По закінченні проекту АМР США передає це майно належному отримувачу, який може продовжити його використання для досягнення мети та виконання завдань допомоги.
6.4. Зміни та доповнення:
На основі письмової домовленості між Сторонами до Меморандуму можуть бути внесені зміни та доповнення, які складатимуть невід'ємну частину цього Меморандуму.
6.5. Тимчасове та остаточне припинення:
(А) Тимчасове припинення. У разі, якщо:
I Уряд України не виконує будь-які положення цього Меморандуму;
II АМР США доходить до висновку про те, що склалися надзвичайні умови, які ставлять під сумнів досягнення мети Меморандуму або дотримання його положень з боку Уряду України; або
III АМР США визначає, що подальше надання допомоги призведе до порушення законів або інших нормативно-правових актів США; АМР США може на власний розсуд вжити кроків для того, щоб тимчасово припинити надання допомоги за цим Меморандумом повністю або частково, повідомивши Уряд України про ці дії у письмовій формі. У разі тимчасового припинення частини заходів у повідомленні вказуються заходи, яких стосується це припинення. Якщо після шестидесяти (60) діб від дати повідомлення АМР США визначить, що причина або причини тимчасового припинення не були усунуті, АМР США може остаточно припинити надання допомоги, повідомивши Уряд України про це рішення у письмовій формі.
(Б) Остаточне припинення:
Кожна з Сторін може остаточно припинити дію цього Меморандуму повністю або частково, повідомивши про це іншу Сторону у письмовій формі за тридцять (30) діб. У разі остаточного припинення частини заходів у повідомленні вказуються заходи, яких стосується це остаточне припинення. Остаточне припинення дії Меморандуму звільняє Сторони від будь-яких зобов'язань щодо надання фінансових або інших ресурсів для реалізації заходів, за винятком виплат, що їх будь-яка із Сторін зобов'язалася здійснити за угодами із третіми сторонами, які були укладені до припинення дії Меморандуму та не підлягають скасуванню. Зобов'язання, викладені вище у Розділі 6.3. щодо використання майна, наданого за цим Меморандумом, зберігають силу після остаточного припинення дії Меморандуму. Окрім того, після остаточного припинення АМР США може за власний рахунок розпорядитися, щоб право власності на майно, надане за Меморандумом, було передане АМР США - за умов, що це майно надійшло з джерела поза межами України, перебуває у стані, придатному для доставки, і не було розвантажене в порту ввезення в Україні.
6.6. Вирішення спорів:
При виникненні питань або спорів між Сторонами щодо умов цього Меморандуму або заходів, які впроваджуються у його рамках, Сторони погоджуються докласти всіх можливих зусиль для того, щоб вирішити такі питання або спори шляхом проведення зустрічей або обміну листами.
6.7. Документація, аудит та перевірки:
Уряд України вестиме або іншим чином забезпечить ведення документації стосовно допомоги в обсязі, достатньому для того, щоб підтвердити використання та отримання допомоги, наданої за цим Меморандумом. Така документація має зберігатися протягом трьох років після надання допомоги. Уряд України надасть змогу уповноваженим представникам АМР США або призначеним ними особам у будь-який доцільний час здійснювати огляд майна, що надається як допомога, за місцем його знаходження та документації, яка стосується допомоги.
6.8. Висвітлення заходів допомоги:
Уряд України забезпечить належне висвітлення допомоги як програми, до якої АМР США зробило певний внесок.
6.9. Інформаційні листи і листи про стан реалізації допомоги:
Уряд США та Уряд України надаватимуть одне одному інформацію, яка може сприяти наданню допомоги та визначенню її ефективності. Окрім того, Уряд США періодично може направляти листи про стан реалізації допомоги, щоб надати додаткову інформацію з питань, про які йдеться у цьому Меморандумі. Сторони також можуть використовувати спільно погоджені листи для того, щоб підтвердити свої домовленості щодо виконання положень Меморандуму. Листи про стан реалізації допомоги не можуть використовуватися для внесення змін до тексту цього Меморандуму.
6.10. Мова:
Цей Меморандум складено українською та англійською мовами. Обидва тексти є автентичними.
6.11. Чинність:
Цей Меморандум набуває чинності з дня його підписання обома Сторонами.
На посвідчення цього Сторони, кожна з яких діє через належно уповноважених представників, уклали та підписали цей Меморандум 31 жовтня 2001 року.
Від Уряду Від Уряду Сполучених Штатів Америки: України: Кроулі Кристофер - директор Віце-прем'єр-міністр Місії Агентства США в Україні, України Білорусії та Молдові Леонід Петрович Козаченко