КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 липня 2024 р. № 836 Київ |
Про затвердження Порядку та строків передачі поліцейським оригіналу особистого розпорядження керівнику органу (закладу, установи) поліції для зберігання в особовій справі
Відповідно до частини другої статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та строки передачі поліцейським оригіналу особистого розпорядження керівнику органу (закладу, установи) поліції для зберігання в особовій справі, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2024 р. № 836
ПОРЯДОК
та строки передачі поліцейським оригіналу особистого розпорядження керівнику органу (закладу, установи) поліції для зберігання в особовій справі
1. Цей Порядок визначає процедуру та строки передачі поліцейським центрального органу управління Національної поліції, територіального (у тому числі міжрегіонального) органу Національної поліції, установи, закладу професійної (професійно-технічної) освіти із специфічними умовами навчання, що належить до сфери управління Національної поліції (далі - орган поліції), оригіналу особистого розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам), яку (яких) поліцейський обрав, з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках (далі - особисте розпорядження) для зберігання в особовій справі.
2. Поліцейський має право скласти особисте розпорядження письмово у довільній формі.
3. Справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчує керівник органу поліції або нотаріус.
4. Поліцейський повідомляє відповідному керівнику органу поліції рапортом про своє бажання щодо засвідчення справжності підпису керівником органу поліції на особистому розпорядженні та його подальшої передачі для зберігання в особовій справі, який підлягає розгляду протягом трьох робочих днів. За результатами розгляду рапорта поліцейський інформується з використанням засобів електронної комунікації за контактними даними, які наявні в розпорядженні його безпосереднього керівника, про час та місце прибуття поліцейського для засвідчення справжності підпису на особистому розпорядженні.
У такому разі поліцейський у визначений час подає керівнику органу поліції завчасно складене особисте розпорядження, а також пред’являє документи, за якими підтверджується його особа.
5. Особисте розпорядження складається в паперовій формі за допомогою автоматизованих та/або друкувальних засобів. Допускається складення особистого розпорядження в рукописний спосіб. Текст особистого розпорядження повинен бути викладений розбірливо та без виправлень.
В особистому розпорядженні зазначається інформація щодо поліцейського, який його склав (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, звання, посада, орган поліції, де проходить службу поліцейський), інформація щодо особи/осіб, на користь якої (яких) складено особисте розпорядження (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), контактні дані, інші дані, відомі поліцейському на момент складення особистого розпорядження, та розмір частки таких осіб у відсотках.
6. Керівник органу поліції підтверджує особу поліцейського, який звернувся щодо засвідчення справжності підпису на особистому розпорядженні.
Підтвердження особи поліцейського здійснюється за паспортом громадянина України та службовим посвідченням поліцейського з урахуванням матеріалів особової справи поліцейського.
7. Особисте розпорядження підписується поліцейським у присутності керівника органу поліції.
Засвідчення справжності підпису поліцейського на особистому розпорядженні керівником органу поліції здійснюється шляхом вчинення посвідчувального напису на особистому розпорядженні, що підписується керівником органу поліції і скріплюється гербовою печаткою органу поліції.
Особисте розпорядження, справжність підпису на якому засвідчено керівником органу поліції, службою персоналу (кадрового забезпечення) реєструється за окремим порядковим номером у журналі реєстрації посвідчувальних написів керівника органу поліції на особистих розпорядженнях поліцейських, який ведеться в паперовій формі відповідним органом поліції за формою згідно з додатком 1.
Порядковий номер, за яким зареєстровано особисте розпорядження в журналі, проставляється на особистому розпорядженні в посвідчувальному написі за формою згідно з додатком 2.
8. Посвідчувальний напис:
може бути розміщений як на лицьовому, так і на зворотному боці особистого розпорядження;
повинен бути зроблений зрозуміло, чітко, без виправлень;
вчиняється в день підписання особистого розпорядження.
Якщо посвідчувальний напис викладається на звороті особистого розпорядження, то на лицьовому боці останньої сторінки особистого розпорядження зазначається частина посвідчувального напису починаючи з міста (селища, села), в якому здійснюється засвідчення справжності підпису поліцейського, а на його зворотний бік переноситься найменування міста (селища, села).
9. Особисте розпорядження, справжність підпису на якому засвідчена керівником органу поліції, службою персоналу (кадрового забезпечення) у присутності поліцейського упаковується в конверт, на якому зазначена інформація щодо поліцейського, який склав таке особисте розпорядження.
Особисте розпорядження, справжність підпису на якому засвідчена нотаріусом, поліцейський разом із рапортом на ім’я керівника органу поліції подає до служби персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції в найкоротший строк у конверті, на якому зазначено інформацію щодо поліцейського, який склав таке особисте розпорядження.
Служба персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції перевіряє наявність у конверті особистого розпорядження, у присутності поліцейського упаковує в конверт у спосіб, який виключає можливість доступу та прочитання тексту особистого розпорядження без порушення цілісності пакування, після чого долучає до особової справи в закритому вигляді.
10. Служба персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції видає поліцейському розписку про отримання особистого розпорядження для долучення його до особової справи поліцейського.
Копія розписки долучається до матеріалів особової справи поліцейського.
11. Для реєстрації особистих розпоряджень у паперовій формі ведеться журнал реєстрації посвідчувальних написів керівника органу поліції на особистих розпорядженнях поліцейських за формою згідно з додатком 1 та журнал реєстрації особистих розпоряджень поліцейських, переданих на зберігання в особових справах, за формою згідно з додатком 3. Аркуші зазначених журналів повинні бути пронумеровані та прошиті, а місце з’єднання аркушів скріплене підписом керівника відповідного органу поліції і печаткою відповідного органу.
12. Оригінал особистого розпорядження, справжність підпису поліцейського на якому посвідчено керівником органу поліції, рапорт та копії документів, за якими підтверджується особа поліцейського, протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання долучаються службою персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції до особової справи поліцейського, який його склав, та зберігаються в окремому конверті.
Розголошення змісту особистого розпорядження до встановлення факту загибелі (смерті) поліцейського, який його склав, забороняється.
Поліцейський має право в будь-який час скасувати особисте розпорядження або скласти нове шляхом подання відповідного рапорту на ім’я керівника органу поліції.
У разі подання рапорту про скасування особистого розпорядження таке особисте розпорядження підлягає поверненню поліцейському, про що зазначається у журналі реєстрації особистих розпоряджень поліцейських, переданих на зберігання в особових справах.
Кожне нове особисте розпорядження скасовує дійсність попереднього, при цьому попереднє особисте розпорядження залишається на зберіганні в особовій справі поліцейського.
13. У разі загибелі (смерті) поліцейського виготовляється копія особистого розпорядження, яка разом із розпискою про отримання особистого розпорядження або його скасування та складення нового особистого розпорядження долучається до особової справи поліцейського, який його склав, для зберігання відповідно до порядку формування та ведення особових справ поліцейських, визначеного згідно із законодавством, а оригінал долучається до документів про призначення і виплату одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського.
Про загибель (смерть) поліцейського служба персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції повідомляє особам, на користь яких складено особисте розпорядження, за допомогою поштового зв’язку або з використанням засобів електронної комунікації за контактними даними, зазначеними поліцейським в особистому розпорядженні.
Додаток 1
до Порядку
ЖУРНАЛ
реєстрації посвідчувальних написів керівника органу поліції на особистих розпорядженнях поліцейських
Додаток 2
до Порядку
ПОСВІДЧУВАЛЬНИЙ НАПИС
про засвідчення справжності підпису поліцейського на особистому розпорядженні
( Див. текст )
Додаток 3
до Порядку
ЖУРНАЛ
реєстрації особистих розпоряджень поліцейських, переданих на зберігання в особових справах