• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Заява FATF (Financial Action Task Force)

Міжнародна організація по боротьбі з відмиванням грошей (FATF) | Заява, Міжнародний документ від 28.02.2008
Реквізити
  • Видавник: Міжнародна організація по боротьбі з відмиванням грошей (FATF)
  • Тип: Заява, Міжнародний документ
  • Дата: 28.02.2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжнародна організація по боротьбі з відмиванням грошей (FATF)
  • Тип: Заява, Міжнародний документ
  • Дата: 28.02.2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Заява
FATF (Financial Action Task Force)
28 лютого 2008 року
Узбекистан
FATF занепокоєна тим фактом, що серія указів Президента Узбекистану у значній мірі відмінила режим боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму в цій країні, та створює фактори вразливості міжнародної фінансової системи щодо відмивання коштів/фінансування тероризму. FATF закликає Узбекистан відновити свій режим боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму, та співпрацювати з Євразійською групою з метою створення режиму протидії цим явищам у відповідності до міжнародних стандартів. FATF закликає своїх членів та радить всім юрисдикціям інформувати їх фінансові установи щодо необхідності врахування ризиків, що виникають внаслідок недоліків режиму боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму Узбекистану при здійсненні посилених заходів належної перевірки.
Іран
З часу проведення Пленарного засідання в жовтні 2007 року, FATF налагодила контакти з Іраном та вітає взяті на себе Іраном зобов'язання щодо вдосконалення його режиму протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму. У відповідності до своєї Заяви щодо Ірану від 11 жовтня 2007 року, FATF підтверджує свій заклик до членів та радить всім юрисдикціям інформувати їх фінансові установи щодо необхідності врахування ризиків, що виникають внаслідок недоліків режиму боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму Ірану при здійсненні посилених заходів належної перевірки. Закликаємо Іран продовжувати співпрацю з FATF та міжнародною спільнотою з метою негайного усунення недоліків його режиму боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму.
Пакистан
FATF відзначає нещодавній прогрес Пакистану у прийнятті законодавства щодо протидії відмиванню коштів. Однак, фінансові установи мають бути обізнані, що недоліки системи боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму Пакистану, що лишаються, створюють фактори вразливості міжнародної фінансової системи щодо відмивання коштів/фінансування тероризму. Закликаємо Пакистан продовжувати свої зусилля щодо вдосконалення законодавства в сфері протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму з метою приведення його у більшу відповідність до міжнародних стандартів у цій сфері, та тісніше співпрацювати з Азійсько-Тихоокеанською Групою з метою досягнення цієї цілі.
Туркменістан
FATF занепокоєна недоліками режиму боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму Туркменістану. FATF вітає нещодавні кроки цієї юрисдикції, спрямовані на усунення цих загроз, та закликає Туркменістан продовжувати долучатись до співпраці з міжнародною спільнотою із зазначених питань.
Сан-Томе і Прінсіпі
FATF занепокоєна недоліками режиму боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму Сан-Томе і Прінсіпі. FATF вітає нещодавні кроки цієї юрисдикції, спрямовані на усунення цих загроз, та закликає Сан-Томе і Прінсіпі продовжувати долучатись до співпраці з міжнародною спільнотою із зазначених питань.
Операції з фінансовими установами, що працюють в північній частині Кіпру
FATF вітає нещодавній прогрес в політиці та практиці боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму, досягнутий північною частиною Кіпру. Однак, зважаючи на існуючі недоліки, FATF закликає своїх членів та радить всім юрисдикціям інформувати їх фінансові установи щодо необхідності приділення особливої уваги ризикам відмивання коштів/фінансування тероризму при здійснені операцій з фінансовими установами, які діють в північній частині Кіпру. FATF закликає до подальшого прогресу в усуненні недоліків.
Примітки:
1. За подальшою інформацією звертайтесь до Хелен Фішер, OECD Media Relations, (тел: +33 1 45 24 80 97 або helen.fisher@oecd.org) або до Секретаріату FATF, 2, rue , 75775 Paris Cedex 16 (tel: +33 1 45 24 79 45, fax: +33 1 44 30 61 37, email: contact@fatf-gafi.org).
2. FATF є міжурядовою організацією ціллю якої є розробка та впровадження політики, на національному та міжнародному рівнях, боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Секретаріат FATF розташований в приміщенні OECD.
3. FATF нараховує 34 члени: Аргентина; Австралія; Австрія; Бельгія; Бразилія; Канада; Китай; Данія; Європейська Комісія; Фінляндія; Франція; Німеччина; Греція; Рада Співробітництва Країн Перської Затоки; Гонконг, Китай; Ісландія; Ірландія; Італія; Японія; Люксембург; Мексика; Нідерланди; Нова Зеландія; Норвегія; Португалія; Росія; Сінгапур; Південна Африка; Іспанія; Швеція; Швейцарія; Туреччина; Об'єднане Королівство; та США.
4. Індія та Республіка Корея - країни-спостерігачі. APG1, CFATF2, GAFISUD3, MENAFATF4 та MONEYVAL5 - асоційовані члени.
5. Глобальна мережа протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму також включає 3 інші міжнародні організації: ESAAMLG6, EAG7 та GIABA8. Офшорна Група Банківських Наглядачів (OGBS)9 також є частиною цієї мережі.
1. www.apgml.org
2. www.cfatf.org
3. www.gafisud.org
4. www.menafatf.org
5. www.coe.int/moneyval
6. www.esaamlg.org
7. www.eurasiangroup.org
8. www.giaba-westafrica.org
9. www.ogbs.net