• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про рекомендації парламентських слухань з питань практичної діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо реалізації законодавства у сфері молодіжної політики

Верховна Рада України  | Постанова від 06.07.1999 № 822-XIV
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 06.07.1999
  • Номер: 822-XIV
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 06.07.1999
  • Номер: 822-XIV
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про рекомендації парламентських слухань з питань практичної діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо реалізації законодавства у сфері молодіжної політики
Верховна Рада України
постановляє:
1. Погодитися з рекомендаціями парламентських слухань з питань практичної діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо реалізації законодавства у сфері молодіжної політики (додаються).
2. Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту в 2000 році проінформувати Верховну Раду України про становище молоді в Україні, стан реалізації державної молодіжної політики.
Голова Верховної Ради України О.ТКАЧЕНКО
м. Київ, 6 липня 1999 року
N 822-XIV
Додаток
до Постанови Верховної Ради України
від 6 липня 1999 року N 822-XIV
РЕКОМЕНДАЦІЇ
учасників парламентських слухань з питань практичної діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо реалізації законодавства у сфері молодіжної політики
Учасники парламентських слухань, які відбулися 21 червня 1999 року, обговоривши питання практичної діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо виконання Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", відзначають, що останнім часом у країні все відчутнішою стає потреба реалізації державної молодіжної політики, яка повинна реально стати дійсно одним з найважливіших і специфічних напрямів діяльності держави і здійснюватися в інтересах молодої людини, суспільства, держави з урахуванням можливостей країни, її економічного, соціального, історичного, культурного розвитку і світового досвіду державної підтримки молоді.
Враховуючи, що останнім часом продовжує поглиблюватися ряд негативних тенденцій у сфері освіти, охорони здоров'я, професійної підготовки, працевлаштування та соціального захисту молоді та з метою подальшого розвитку й удосконалення державної молодіжної політики, її правової бази, практичної діяльності органів державної влади і управління, органів місцевого самоврядування стосовно забезпечення прав молодих громадян України звертаємося з пропозиціями:
1. До Президента України:
1.1. Дати відповідні доручення Кабінету Міністрів України щодо:
реалізації в повному обсязі вимог Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", зокрема щодо гарантованих пільг на проїзд у транспорті для учнів та студентів очної форми навчання; щодо одержання молодими громадянами пільгових довгострокових кредитів на здобуття освіти у вищих закладах освіти;
реалізації вимог Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу", зокрема статті 5 щодо проходження громадянами альтернативної служби на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов'язана із соціальним захистом населення;
розробки проекту Закону України про соціальну роботу з дітьми, молоддю;
розробки проекту Закону України про державну підтримку забезпечення молоді житлом.
1.2. Забезпечити виділення коштів на фінансування молодіжних соціальних програм та заходів стосовно молоді, дітей, сім'ї та жінок та належний контроль за їх використанням органами центральної та місцевої виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, державними та громадськими організаціями.
1.3. Забезпечити збереження та розвиток мережі самостійних структурних підрозділів в органах виконавчої влади в областях, районах та містах: управлінь та відділів у справах сім'ї та молоді, центрів соціальних служб для молоді, закладів соціального спрямування, служб у справах неповнолітніх.
2. До Верховної Ради України:
2.1. У законодавчій діяльності стосовно проблем молоді враховувати міжнародні норми і правила, конвенції та угоди, ратифіковані Україною, Декларацію "Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні".
2.2. Розглянути та затвердити проекти законів України про соціальну роботу з дітьми, молоддю, про державну підтримку забезпечення молоді житлом.
2.3. При затвердженні Державного бюджету України враховувати необхідність виділення коштів на здійснення програм та заходів стосовно молоді, дітей, сім'ї та жінок, що реалізуються Державним комітетом України у справах сім'ї та молоді, та коштів на фінансування програм та проектів молодіжних громадських організацій, що здійснюються Українським національним комітетом молодіжних організацій.
2.4. З метою забезпечення зайнятості молоді, організації проведення оплачуваних громадських робіт законодавчо забезпечити систему пільгового оподаткування підприємств і організацій, які створюють та бронюють робочі місця для молоді, сприяють її працевлаштуванню, забезпеченню діяльності студентських та учнівських трудових загонів, таборів праці та відпочинку.
2.5. Законодавчо забезпечити систему пільгового оподаткування підприємств і організацій, які виділяють кошти на підтримку творчих та обдарованих молодих людей, сприяють відродженню та розвитку національної культури, створенню і забезпеченню повноцінного функціонування закладів культури та відпочинку молоді.
3. До Кабінету Міністрів України:
3.1. Привести у відповідність з чинним законодавством нормативну базу, що має забезпечити чітку дію механізмів державної підтримки молоді, її соціальної адаптації, становлення в умовах економічних реформ.
3.2. Переглянути пріоритетність фінансування молодіжних програм з урахуванням їх ефективності. Передбачати щорічно в Державному бюджеті України кошти на фінансування програм та заходів, спрямованих на соціальну підтримку молоді, дітей, сім'ї та жінок, що реалізуються Державним комітетом України у справах сім'ї та молоді, і кошти на фінансування молодіжних програм та проектів молодіжних громадських організацій, що реалізуються Українським національним комітетом молодіжних організацій. Запровадити дійові механізми сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, здійснення соціальної роботи.
3.3. Здійснити заходи щодо поліпшення матеріального становища студентства:
забезпечити надання протягом року пільг на проїзд у транспорті для студентів та учнів очної форми навчання згідно з законодавством;
забезпечити першочергове працевлаштування та забезпечення житлом випускників з числа студентів-сиріт, студентів, які залишились без піклування батьків, та студентів-інвалідів;
забезпечувати виконання міжгалузевої програми оздоровлення студентів-сиріт, студентів-інвалідів, студентів з малозабезпечених сімей і обдарованих студентів та щорічно передбачати в Державному бюджеті України кошти на оздоровлення студентської молоді в наступні роки;
забезпечити розробку нормативної бази щодо діяльності студентських трудових загонів та залучення студентської молоді до роботи у вільний від навчання час;
визначити порядок надання пільгових довгострокових кредитів найменш соціально захищеним категоріям молоді на отримання вищої освіти;
підготувати проект розпорядження Президента України про заходи щодо матеріального стимулювання студентів - відмінників навчання;
з метою залучення підприємств різних форм власності для надання пільгових послуг студентам на транспорті, в громадському харчуванні, культурних, освітніх, житлово-комунальних закладах та розвитку молодіжного туризму сприяти створенню національного агентства "Молодіжна картка".
3.4. Здійснити заходи щодо сприяння соціальному становленню молодих та студентських сімей, подання їм відповідної допомоги:
сприяти створенню системи соціально-консультативної допомоги молодим та студентським сім'ям;
сприяти вирішенню питання першочергового забезпечення окремим житлом студентських сімей з дітьми в гуртожитках вищих навчальних закладів;
розробити механізм оздоровлення малозабезпечених, багатодітних молодих і студентських сімей та їх дітей;
розглянути питання щодо подання адресної одноразової речової допомоги малозабезпеченим молодим та студентським сім'ям при народженні дитини;
забезпечити першочергове працевлаштування випускників з числа студентських подружжів за направленням в межах одного населеного пункту.
3.5. Сприяти Академії педагогічних наук України та Державному комітету України у справах сім'ї та молоді у створенні експериментальної лабораторії відпрацювання методики сімейного виховання дітей та молоді.
3.6. Сприяти вирішенню питань працевлаштування та вторинної зайнятості молоді, створенню умов для ефективного розвитку молодіжного підприємництва. Забезпечити формування нормативно-правової бази щодо створення мережі молодіжних бізнес-центрів, молодіжних центрів праці.
3.7. Сприяти подальшому розвитку мережі державних та громадських закладів соціального призначення, діяльність яких спрямована на вирішення питань соціальної допомоги, надання соціальних послуг, соціальної профілактики та реабілітації молоді, дітей, жінок та різних категорій сімей, зокрема: центрів соціальних служб для молоді, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді, що постраждали від насильства, центрів ресоціалізації наркозалежноЇ молоді тощо. Забезпечити розробку проектів типових положень про спеціалізовані заклади соціального спрямування.
3.8. Сприяти оперативному вирішенню питання щодо виділення приміщень для розміщення виконавчих органів Українського національного комітету молодіжних організацій та всеукраїнських молодіжних громадських організацій.
3.9. З метою сприяння соціалізації сільської молоді, забезпечення комплексної допомоги молодим людям, які проживають в сільськогосподарських регіонах, малонаселених місцевостях та маленьких містах, розробити проект державної програми "Сільська молодь", в якій передбачити введення в сільських радах посади спеціалістів по роботі з молоддю.
3.10. Сприяти творчому розвитку молоді, організації її змістовного дозвілля. Забезпечити створення мережі молодіжних інформаційних інтернет-центрів, клубів за інтересами, молодіжних культурних центрів.
3.11. З метою забезпечення відпочинку та оздоровлення молодих людей, розвитку молодіжного туризму здійснити заходи щодо збереження мережі молодіжних та дитячих таборів відпочинку, розробити механізм пільгового оподаткування оздоровчих закладів у літній період, сприяти вирішенню питання щодо створення на базі санаторіїв Міністерства охорони здоров'я України в селищі Сімеіз (Автономна Республіка Крим) молодіжного оздоровчого центру.
3.12. Розробити механізм підтримки та заохочення молодих науковців, забезпечити умови для реалізації їх потенціалу.
3.13. Здійснити заходи щодо розповсюдження засобами масової інформації культурно-просвітницьких, виховних теле- і радіопрограм для сім'ї, дітей та молоді, що сприятимуть пропаганді національних, загальнолюдських духовних та моральних цінностей. Сприяти створенню "Української молодіжної інформаційної служби".
3.14. З метою активізації діяльності, спрямованої на патріотичне виховання молоді і пропаганду здобутків українського суспільства, виховання у молодих людей гордості за свою Батьківщину, розробити проект державної програми "Патріотичне виховання молоді".
3.15. Сприяти наданню довгострокових пільгових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла.
4. До Генеральної прокуратури України:
4.1. У повному обсязі використовувати чинне законодавство для забезпечення головних життєвих прав молоді, здійснення органами прокуратури своєчасного реагування на кожну дію юридичних і фізичних осіб, що кваліфікується як посягання на честь і гідність молодих громадян.
4.2. Проводити аналіз дотримання чинного законодавства стосовно соціального захисту і розвитку молоді. Щорічно інформувати з цього питання Президента України і Верховну Раду України.
5. Рекомендувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, відповідним державним адміністраціям:
5.1. Забезпечити збереження та подальший розвиток мережі закладів соціального спрямування, зокрема: центрів соціальних служб для молоді, спеціалізованих формувань, що діють при центрах, молодіжних агентств, бірж праці, центрів ресоціалізації тощо. Сприяти створенню відповідних умов для підвищення ефективності їх діяльності.
5.2. Під час формування місцевих бюджетів передбачати кошти на фінансування заходів щодо реалізації державної молодіжної політики як пріоритетного напряму розвитку суспільства.
5.3. Вжити заходів щодо розвитку молодіжних та дитячих громадських організацій. Розглянути питання щодо забезпечення їх приміщеннями. Сприяти реалізації програм та проектів молодіжних громадських організацій, спрямованих, насамперед, на розв'язання соціальних проблем молоді.
5.4. Вжити заходів щодо працевлаштування молоді, надання першого робочого місця випускникам загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, забронювавши необхідну кількість місць на підприємствах, в установах і організаціях.
5.5. Сприяти вирішенню питань соціальної підтримки сільської молоді.
5.6. Використовувати можливості засобів масової інформації у пропаганді національних та загальнолюдських духовних та моральних цінностей через створення культурно-просвітницьких, виховних теле- і радіопрограм для сім'ї, дітей та молоді.
5.7. Відповідно до Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" забезпечити пільговий проїзд студентів та учнів очної форми навчання у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному, водному і залізничному транспорті.
5.8. Сприяти діяльності відділень Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву щодо надання довгострокових пільгових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла.
Учасники парламентських слухань висловлюють впевненість у тому, що органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування здійснюватимуть державну молодіжну політику відповідно до Конституції України і вимог законодавства України.