• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Порядок від 09.07.2024 № 802
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Порядок
  • Дата: 09.07.2024
  • Номер: 802
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Порядок
  • Дата: 09.07.2024
  • Номер: 802
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 липня 2024 р. № 802
Київ
Про затвердження Порядку надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про подолання туберкульозу в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 2024 р. № 802
ПОРЯДОК
надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань
1. Цей Порядок визначає процедуру організації обов’язкового профілактичного медичного огляду, обстеження та лікування людей, які хворіють на туберкульоз:
з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби (далі - слідчі ізолятори), з числа осіб, які тримаються в установах виконання покарань, - закладами охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби та регіональними фтизіопульмонологічними центрами в адміністративно-територіальних одиницях, на території яких розташовані відповідні установи виконання покарань та слідчі ізолятори (далі - регіональні фтизіопульмонологічні центри);
з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в ізоляторах тимчасового тримання, - регіональними фтизіопульмонологічними центрами.
3. Перелік регіональних фтизіопульмонологічних центрів для надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, та осіб, які тримаються в установах виконання покарань, визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та державною установою "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України". Зазначений перелік у 10-денний строк з дня його затвердження надсилається до відома Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
Перелік регіональних фтизіопульмонологічних центрів для надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в ІТТ, визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та МВС.
4. Обов’язкові профілактичні медичні огляди на виявлення туберкульозу у осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, чи осіб, які тримаються в установах виконання покарань (крім випадку, зазначеного в абзаці другому цього пункту), проводяться в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу у засуджених до обмеження чи позбавлення волі, які відбувають покарання у виправних центрах та виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, забезпечується регіональними фтизіопульмонологічними центрами.
Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу у осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, чи осіб, які тримаються в установах виконання покарань, визначаються МОЗ та Мін’юстом.
5. Регіональні фтизіопульмонологічнимі центри забезпечують проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу у осіб, взятих під варту, які тримаються в ізоляторах тимчасового тримання, за правилами визначеними МОЗ та МВС.
6. Особам, взятим під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, медична допомога надається в стаціонарних умовах в секторах для тримання осіб, взятих під варту, спеціалізованих туберкульозних лікарень Державної кримінально-виконавчої служби.
В адміністративно-територіальних одиницях, на території яких відсутні спеціалізовані туберкульозні лікарні Державної кримінально-виконавчої служби, особам, взятим під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, хворим на туберкульоз із бактеріовиділенням, медична допомога надається в умовах стаціонару регіональних фтизіопульмонологічних центрів.
Особам, взятим під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, хворим на туберкульоз без бактеріовиділення, медична допомога надається в стаціонарних умовах у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, розміщених на території слідчих ізоляторів.
Людям з латентною туберкульозною інфекцією з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, медична допомога надається в амбулаторних умовах у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, розміщених на території слідчих ізоляторів.
7. Особам, які тримаються в установах виконання покарань, медична допомога надається у спеціалізованих туберкульозних лікарнях Державної кримінально-виконавчої служби (крім осіб, зазначених в абзаці третьому цього пункту).
У разі важкості стану пацієнта або необхідності термінового проведення лікувально-діагностичних заходів люди, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, засуджених до позбавлення волі, можуть отримувати медичну допомогу в умовах стаціонару регіональних фтизіопульмонологічних центрів.
Людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, засуджених до позбавлення волі, які відбувають покарання у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, медична допомога надається у регіональних фтизіопульмонологічних центрах.
Людям з латентною туберкульозною інфекцією з числа осіб, які тримаються в установах виконання покарань, медична допомога надається в амбулаторних умовах у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, розміщених на території установ виконання покарань.
8. Медична допомога людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, засуджених до обмеження волі, надається у регіональних фтизіопульмонологічних центрах.
9. Людям, які хворіють на туберкульоз із бактеріовиділенням або без бактеріовиділення, з латентною туберкульозною інфекцією з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в ізоляторах тимчасового тримання, медична допомога надається в закладах охорони здоров’я, визначених Радою міністрів Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та МВС.
10. Вимоги до облаштування секторів для тримання осіб, взятих під варту у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби та палат у регіональних фтизіопульмонологічних центрах з метою забезпечення ізоляції та охорони осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, та осіб, які тримаються в установах виконання покарань, визначаються Мін’юстом, а вимоги до їх матеріально-технічного оснащення затверджуються МОЗ.
11. Направлення людей, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються слідчих ізоляторах, та осіб, які тримаються в установах виконання покарань, або надіслання їх біологічного матеріалу до регіональних фтизіопульмонологічних центрів, зокрема для проведення необхідних обстежень (мікробіологічних, рентгенологічних), які неможливо провести у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, здійснюється за правилами, визначаними МОЗ та Мін’юстом.
12. Направлення людей, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в ізоляторах тимчасового тримання, або надіслання їх біологічного матеріалу до регіональних фтизіопульмонологічних центрів, зокрема для проведення необхідних обстежень (мікробіологічних, рентгенологічних), здійснюється за правилами, визначеними МОЗ та МВС.
13. Перевезення (конвоювання) людей, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах та ізоляторах тимчасового тримання, чи осіб, які тримаються в установах виконання покарань, здійснюється з використанням транспортного засобу спеціалізованого призначення та з дотриманням вимог інфекційного контролю за захворюванням на туберкульоз.
Персонал Державної кримінально-виконавчої служби, поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії, а також люди, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах та ізоляторах тимчасового тримання, та осіб, які тримаються в установах виконання покарань, під час перевезення (конвоювання) забезпечуються засобами захисту органів дихання, а саме: люди, які хворіють, - масками, персонал Державної кримінально-виконавчої служби, поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії - респіраторами.
14. Охорону і нагляд за людьми, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах та ізоляторах тимчасового тримання, осіб, які тримаються в установах виконання покарань, під час обстеження та лікування у регіональних фтизіопульмонологічних центрах забезпечують персонал Державної кримінально-виконавчої служби або поліцейські в окремих приміщеннях для охорони і нагляду з дотриманням вимог інфекційного контролю.
15. Зовнішній контроль якості досліджень, що проводяться мікробіологічними лабораторіями з діагностики туберкульозу першого рівня, які функціонують у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби та забезпечують первинну мікробіологічну діагностику туберкульозу, здійснюється мікробіологічними лабораторіями з діагностики туберкульозу другого рівня, які функціонують у структурі регіональних фтизіопульмонологічних центрів та здійснюють повну мікробіологічну діагностику туберкульозу, а також лабораторіями закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, які здійснюють мікробіологічну діагностику туберкульозу.
Зовнішній контроль якості досліджень, що проводяться лабораторіями спеціалізованих туберкульозних лікарень Державної кримінально-виконавчої служби, які здійснюють мікробіологічну діагностику туберкульозу, здійснюється мікробіологічною лабораторією з діагностики туберкульозу третього рівня, що виконує функції референс-лабораторії в системі громадського здоров’я.
16. Місцеві держадміністрації взаємодіють з територіальними органами Національної поліції, військовими частинами (підрозділами) Національної гвардії, регіональними фтизіопульмонологічними центрами, закладами охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, установами виконання покарань та слідчими ізоляторами щодо виконання вимог, визначених у цьому Порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 2024 р. № 802
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 205 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 53, ст. 1405).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. № 1022 "Про внесення змін до Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 100, ст. 3443).
3. Пункт 39 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 294 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 38, ст. 1204).
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 76 "Про внесення змін до Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 16, ст. 552).