• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 1998 р. N 3

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 04.01.1999 № 8 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 04.01.1999
  • Номер: 8
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 04.01.1999
  • Номер: 8
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 січня 1999 р. N 8
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1801 від 30.09.99 )
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 1998 р. N 3
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Статут Палацу мистецтв "Український дім" при Кабінеті Міністрів України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 січня 1998 р. N 3, викласти у новій редакції (додається).
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 січня 1998 р. N З ( 3-98-п )
(в редакції постанови Кабінету Міністрів
України від 4 січня 1999 р. N 8)
СТАТУТ
Палацу мистецтв "Український дім" при Кабінеті Міністрів України
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Палац мистецтв "Український дім" при Кабінеті Міністрів України (далі - Український дім) створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 1997 р. N 1300.
Український дім підпорядкований Кабінету Міністрів України і є правонаступником центру "Український дім" при Кабінеті Міністрів України.
2. Український дім у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також цим Статутом.
3. Повне найменування: Палац мистецтв "Український дім" при Кабінеті Міністрів України. Скорочене найменування: Український дім.
4. Місцезнаходження Українського дому: 252601, м. Київ, вул. Хрещатик, 2.
ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС
5. Український дім є юридичною особою.
6. Український дім провадить свою діяльність як державна установа з частковим бюджетним фінансуванням.
7. Український дім має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку із зображенням малого Державного Герба України, штампи і бланки із своїм найменуванням.
8. Український дім має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному та третейському суді.
9. Український дім може створювати в установленому порядку філії та представництва як на території України, так і за її межами. Філії та представництва діють на підставі положень, які затверджуються Українським домом.
10. Український дім самостійно визначає структуру, штатний розпис, порядок і розмір оплати праці, стимулювання праці його працівників і створюваних ним філій, представництв.
МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
11. Мета діяльності Українського дому:
участь у реалізації державної політики в галузі культури і мистецтв;
пропагування та збереження культурно-мистецького надбання, художніх та інтелектуальних цінностей українського народу;
підтримка провідних митців України;
сприяння становленню молодої творчої генерації, підтримка її творчих задумів і проектів;
стимулювання культурно-мистецького процесу, заохочення новаторських пошуків у мистецтві;
задоволення духовних потреб широких верств населення, прилучення їх до кращих зразків української культури, досягнень вітчизняного та світового мистецтва;
сприяння відродженню, збереженню і розвитку традиційних народних промислів, ремесел;
пропагування культурних та історичних надбань народів, які проживають на території України;
всебічне сприяння інтеграції України у світовий культурний процес, розширення мистецьких зв'язків із зарубіжними країнами і міжнародними організаціями;
налагодження співробітництва з українцями, які живуть за межами України, залучення української діаспори до здійснення мистецьких проектів і акцій.
12. Предметом діяльності Українського дому є:
розроблення і здійснення мистецьких програм та культурологічних заходів (літературно-пісенні свята, театрально-концертні вечори, вистави, творчі зустрічі, художні звіти, міжнародні та всеукраїнські конкурси, фестивалі тощо);
презентація мистецьких проектів (програм) і творів провідних діячів культури та мистецтв, представників творчої молоді, майстрів народної творчості;
організація виставок з музейних і приватних колекцій та проведення в установленому порядку аукціонів творів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва;
співробітництво з творчими спілками, національно-культурними товариствами, молодіжними і дитячими організаціями, фондами, асоціаціями, іншими громадськими організаціями, що діють у сфері культури і мистецтва;
створення разом із заінтересованими державними установами, громадськими організаціями, творчими спілками постійно діючих та тимчасових мистецьких колективів;
культурно-просвітницька діяльність, організація історико-документальних виставок, лекторіїв, проведення читацьких конференцій, "круглих столів" тощо;
обмін міжнародними культурними програмами, участь у здійсненні міжнародних мистецьких проектів, проведення міжнародних фестивалів, конкурсів;
благодійництво, спрямоване на розвиток культури і мистецтва;
поповнення своєї фондової колекції творами образотворчого і народно-декоративного та прикладного мистецтва, в тому числі виробами з дорогоцінного каміння, друкованою продукцією з питань історії України і українського мистецтва;
інформаційно-рекламна діяльність, популяризація сучасного українського мистецтва у засобах масової інформації;
художньо-поліграфічна та видавнича діяльність, випуск каталогів, буклетів, афіш та іншої друкованої продукції;
освітня діяльність в установленому порядку, сприяння безробітним у навчанні та перепідготовці з метою працевлаштування і самозайнятості;
проведення спортивно-розважальних заходів;
надання виставкових, організаційних, методичних, консультаційних та інших платних послуг, не заборонених законодавством.
МАЙНО
13. Майно Українського дому становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
14. Майно Українського дому є державною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління.
15. Здійснюючи право оперативного управління майном, Український дім вчиняє щодо нього дії, які не суперечать законодавству.
16. Ризик випадкової втрати або пошкодження майна з часу передачі його в оперативне управління Українському дому несе Український дім.
17. Український дім має право відповідно до законодавства здавати в оренду нежитлові приміщення, устаткування, транспортні засоби та інші матеріальні цінності, які йому належать.
18. Фінансування витрат, пов'язаних з господарською діяльністю Українського дому, здійснюється за рахунок власних надходжень від господарської діяльності, благодійних внесків тощо.
19. Витрати, пов'язані з утриманням будівлі (споруди) Українського дому, ремонтом, переобладнанням, здійснюються за рахунок державного бюджету.
20. Український дім реалізує свої послуги (продукцію, товари) за цінами, що встановлюються ним відповідно до законодавства.
ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ
21. Український дім веде оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності та статистичну звітність відповідно до законодавства.
22. Підсумки фінансової діяльності Українського дому відображаються в річному звіті та балансі.
23. Посадові особи Українського дому несуть відповідальність згідно із законодавством за недостовірність відомостей державної звітності, порушення строків її подання.
УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКИМ ДОМОМ
24. Управління Українським домом здійснює його директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України.
Директор Українського дому:
представляє інтереси Українського дому в установах і організаціях, а також у відносинах з українськими та іноземними партнерами;
укладає договори, несе відповідальність за результати господарської діяльності Українського дому;
затверджує порядок розподілу прибутку, який залишається у розпорядженні Українського дому, визначає порядок відшкодування збитків;
укладає та розриває договори (контракти) з працівниками.
25. Заступники директора, завідуючі відділами, керівники служб та інших структурних підрозділів призначаються на посади або звільняються з посад директором згідно із законодавством про працю.
ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ДОМУ
26. Діяльність Українського дому припиняється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.
27. Реорганізація Українського дому здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.
28. Ліквідація Українського дому здійснюється:
1) за рішенням Кабінету Міністрів України;
2) за рішенням суду або арбітражного суду у випадках, передбачених законодавством.
29. У разі реорганізації або ліквідації Українського дому працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю.