• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських уста

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 02.06.1998 № 772 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 02.06.1998
  • Номер: 772
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 02.06.1998
  • Номер: 772
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 червня 1998 р. N 772
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1240 від 27.12.2010 )
Про затвердження Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1415 від 03.08.99 )
На виконання пунктів 5.3 та 5.5 Закону України "Про податок на додану вартість" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу (додається).
2. Установити, що пільги щодо податку на додану вартість, сплаченого з 1 жовтня 1997 р. до набрання чинності цією постановою у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу, надаються в порядку, встановленому Інструкцією про порядок обчислення і сплати податку на додану вартість, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції від 10 лютого 1993 р. N 3.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 52
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1998 р. N 772
ПОРЯДОК
звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру звільнення відповідно до пунктів 5.3 та 5.5 Закону України "Про податок на додану вартість" від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених:
а) для власних потреб:
дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, які знаходяться на території України, крім консульських установ, очолюваних почесними консульськими посадовими особами;
дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, акредитованих в Україні за сумісництвом;
представництв міжнародних організацій, створених згідно з міжнародними договорами, в яких бере участь Україна;
б) для використання:
членами дипломатичного персоналу дипломатичних представництв іноземних держав, які не є громадянами України і не проживають в Україні постійно;
консульськими посадовими особами консульських установ іноземних держав в Україні, які не є громадянами України і не проживають в Україні постійно, за винятком консульських посадових осіб консульських установ, які очолюють почесні консульські посадові особи;
членами сімей зазначених осіб, якщо вони не є громадянами України і не проживають в Україні постійно.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
дипломатична місія - дипломатичні представництва, консульські установи та представництва міжнародних організацій, зазначені у підпункті "а" пункту 1 цього Порядку;
дипломатичний персонал та члени сімей - особи, зазначені у підпункті "б" пункту 1 цього Порядку, які акредитовані в Україні та мають дипломатичні або службові картки, видані МЗС, не є громадянами України і не проживають в Україні постійно;
товари (роботи, послуги), передбачені для власних потреб дипломатичних місій, - усі товари вітчизняного та іноземного виробництва, роботи, послуги, які придбаваються (виконуються, надаються) в Україні або ввозяться (пересилаються) в Україну виключно для службового користування та для використання (споживання) під час офіційних прийомів;
товари (роботи, послуги), передбачені для використання дипломатичним персоналом та членами сімей, - усі товари вітчизняного та іноземного виробництва, роботи, послуги, які придбаваються (виконуються, надаються) або ввозяться (пересилаються) в Україну для задоволення власних потреб (споживання) дипломатичного персоналу та членів сімей.
3. Звільнення від податку на додану вартість застосовується виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави.
Наявність чи відсутність пільгового режиму оподаткування на принципах взаємності щороку до 20 січня підтверджується МЗС стосовно кожної окремої країни листом до Державної податкової адміністрації, в якому повідомляється про особливості звільнення від податку на додану вартість дипломатичних місій України, персоналу цих місій та членів їх сімей у зарубіжних країнах для врахування принципу взаємності із зазначенням асортименту, кількості та вартості товарів (робіт, послуг), щодо яких встановлено обмеження.
( Абзац другий пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1415 від 03.08.99 )
У разі відсутності звільнення від обкладення податком на додану вартість дипломатичних місій України в іншій державі, дія цього Порядку не поширюється на дипломатичні місії цієї держави, акредитовані в Україні.
4. Товари (крім підакцизних), що ввозяться на митну територію України безпосередньо дипломатичними місіями, дипломатичним персоналом та членами сімей в установленому законодавством порядку з урахуванням відповідного нормативно-правового акта Держмитслужби, погодженого з МЗС, щодо митного контролю за товарами, що належать іноземним установам, організаціям та особам, які користуються на території України митними пільгами, не підлягають обкладенню податком на додану вартість під час проведення митного оформлення таких товарів.
5. Звільнення від обкладення податком на додану вартість у разі продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України провадиться шляхом щомісячного відшкодування сум податку на додану вартість, фактично сплачених у складі вартості дипломатичними місіями, дипломатичним персоналом та членами сімей під час придбання таких товарів (робіт, послуг) на митній території України.
Відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється лише за наявності товарних чеків у разі придбання товарів за готівкові кошти та податкових накладних - під час придбання товарів по безготівковому рахунку, а щодо робіт, послуг - за наявності податкової накладної та відповідних документів, що засвідчують факт виконання робіт (надання послуг).
( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1415 від 03.08.99 )
Операції з продажу товарів (робіт, послуг), які підлягають звільненню від обкладення податком на додану вартість
6. Відшкодування сум податку на додану вартість щодо товарів (робіт, послуг), придбаних дипломатичними місіями для офіційного використання, провадиться з урахуванням принципу взаємності та встановлених обмежень стосовно дипломатичних представництв України у відповідних країнах.
Відшкодування сум податку на додану вартість провадиться лише за умови, якщо вартість разової покупки товарів, виконаних робіт, наданих послуг становить не менше 100 гривень, з підтвердженням відповідними документами.
За операціями з надання дипломатичним місіям, дипломатичному персоналу та членам їх сімей послуг зв'язку, комунальних послуг (постачання електроенергії, води, газу, опалення) суми податку на додану вартість відшкодовуються без обмеження вартості цих послуг.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 1415 від 03.08.99 )
7. Члени сімей дипломатичного персоналу не мають права на відшкодування сум податку на додану вартість, сплачених під час придбання легкових автомобілів для використання членами сімей дипломатичного персоналу, пально-мастильних матеріалів, які використовуються для таких автомобілів.
У разі відчуження автомобіля дипломатичною місією чи дипломатичним персоналом до закінчення дворічного терміну від дня реєстрації автомобіля в Україні, за який отримано відшкодування сум податку на додану вартість, зазначені суми податку підлягають поверненню до бюджету.
Ця норма не поширюється на відчуження автомобіля іншій дипломатичній місії чи дипломатичному персоналу за умови, якщо відповідна податкова пільга поширюється на ці дипломатичні місії чи дипломатичний персонал, а також на відчуження автомобіля у разі дострокового відкликання дипломата, що повинно бути офіційно підтверджено МЗС.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 1415 від 03.08.99 )
8. Звільняються від обкладення податком на додану вартість операції, пов'язані з:
будівництвом, ремонтом та реконструкцією будинків і приміщень для розміщення дипломатичних місій, включаючи резиденції глав представництв, за умови, що вони надаються дипломатичній місії через Генеральну дирекцію Київської міської державної адміністрації по обслуговуванню іноземних представництв у місті Києві, а також через державні установи, уповноважені здійснювати обслуговування дипломатичних місій Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями (в інших містах);
придбанням чи орендою службових, житлових та нежитлових приміщень для потреб дипломатичної місії, якщо контракти (договори) укладено від імені дипломатичної місії або держави, яка її направила.
9. Суми податку на додану вартість, сплачені у складі вартості послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням у готелях України дипломатичного персоналу та членів сімей (на строк до двох місяців), відшкодовуються в терміни та за правилами, передбаченими цим Порядком.
( Пункт 10 виключено на підставі Постанови КМ N 1415 від 03.08.99 )
10. За послуги закладів громадського харчування суми податку на додану вартість відшкодовуються за умови, що ці послуги були використані для офіційних прийомів у приміщенні дипломатичної місії, в резиденції керівника дипломатичної місії.
Порядок отримання відшкодування
11. Підставою для отримання дипломатичною місією, дипломатичним персоналом та членами сімей щомісячного відшкодування сум податку на додану вартість є документи, зазначені у пункті 5 цього Порядку.
( Пункт 12 виключено на підставі Постанови КМ N 1415 від 03.08.99 )
12. Дипломатична місія, дипломатичний персонал та члени сімей один раз на початку календарного року звертаються з письмовою заявою до МЗС про підтвердження принципу взаємності та статусу заявника.
Підтвердження (довідка) МЗС про наявність принципу взаємності і підтвердження статусу дипломатичної місії, дипломатичного персоналу та членів сімей видається на ім'я дипломатичної місії, яка передає її на початку календарного року до органу державної податкової служби за місцезнаходженням дипломатичної місії.
13. Для отримання відшкодування сум податку на додану вартість дипломатична місія звертається з письмовою заявою (додаток 1) до органу державної податкової служби за місцем її знаходження.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, що настає за місяцем, в якому були придбані товари (виконані роботи, надані послуги).
До заяви додаються документи, передбачені пунктом 11 цього Порядку.
Орган державної податкової служби за місцезнаходженням дипломатичної місії приймає до виконання лише ті товарні чеки та податкові накладні, в яких сума податку на додану вартість виділена окремим рядком.
( Абзац четвертий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1415 від 03.08.99 )
14. Заява, отримана від дипломатичної місії, реєструється в журналі вхідної кореспонденції та в спеціальному журналі (додаток 2).
На отриманій заяві ставиться номер, під яким заяву зареєстровано в журналі вхідної кореспонденції органу державної податкової служби, та номер, під яким заяву зареєстровано в спеціальному журналі.
15. Орган державної податкової служби здійснює перевірку на відповідність поданих документів цьому Порядку, а також переліку та вартості товарів (робіт, послуг), на які встановлені обмеження, на підставі товарних чеків, податкових накладних, транспортних квитків та готельних рахунків і заносить відповідні дані до спеціального журналу.
( Пункт 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1415 від 03.08.99 )
16. За відсутності зауважень до поданих документів орган державної податкової служби приймає рішення про відшкодування конкретної суми. У такому разі на заяві та в спеціальному журналі робиться запис "Підлягає відшкодуванню".
Загальний термін підготовки та подання висновку до територіального органу Державного казначейства - не пізніше 5 робочих днів до закінчення установленого терміну відшкодування податку на додану вартість, тобто до останнього дня місяця, наступного після подання заяви.
17. Територіальні органи Державного казначейства здійснюють бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби за місцезнаходженням дипломатичної місії шляхом перерахування відповідних грошових сум на банківський рахунок дипломатичної місії протягом місяця, наступного після подання заяви на відшкодування.
Додаток 1
до Порядку звільнення від обкладення
податком на додану вартість операцій з продажу та
ввезення (пересилання) на митну територію України
товарів (робіт, послуг), передбачених для власних
потреб дипломатичних представництв, консульських
установ іноземних держав та представництв
міжнародних організацій в Україні, а також для
використання дипломатичним персоналом цих
дипломатичних місій та членами їх сімей, які
проживають разом з особами цього персоналу
ЗАЯВА
про відшкодування сум податку на додану вартість дипломатичним місіям, дипломатичному персоналу та членам сімей
Повна назва дипломатичної місії _____________________________
__________________________________________________________________
Відповідно до статті 5 Закону України "Про податок на додану
вартість" прошу дозволити відшкодувати суму податку на додану
вартість, сплачену
__________________________________________________________________
(дипломатичною місією)
__________________________________________________________________
(дипломатичним персоналом)
__________________________________________________________________
(членами сімей дипломатичного персоналу)
у складі вартості товарів (робіт, послуг) у _________ 199__ року в
(місяць)
розмірі ____________________________ грн. ____________________ коп.
(цифрами)
__________________________________________________________________
(прописом)
"_______"__________ 199 __ рік.
(число) (місяць)
Уповноважена особа __________ (Підпис)
Примітка. Податкові накладні та товарні чеки на зазначену в заяві суму для відшкодування додаються.
__________________________________________________________________
Відмітка органу державної податкової служби:
Підлягає відшкодуванню ___________________________________________
(сума прописом)
Не підлягає відшкодуванню ________________________________________
через причини ____________________________________________________
__________________________________________________________________
Посада, прізвище, підпис
відповідальної особи _____________________
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1415 від 03.08.99 )
Додаток 2
до Порядку звільнення від обкладення
податком на додану вартість операцій з продажу та
ввезення (пересилання) на митну територію України
товарів (робіт, послуг), передбачених для власних
потреб дипломатичних представництв, консульських
установ іноземних держав та представництв
міжнародних організацій в Україні, а також для
використання дипломатичним персоналом цих
дипломатичних місій та членами їх сімей, які
проживають разом з особами цього персоналу
ЖУРНАЛ
обліку заяв на відшкодування сум податку на додану вартість, сплаченого дипломатичною місією, дипломатичним персоналом та членами сімей за товари (роботи, послуги)
-------------------------------------------------------------------------------
|Дата |Реєстрацій-|Номер |Номер ЕККА| Загальна |Сума ПДВ,|Сума ПДВ,|При-
|реєст-|ний номер в|подат-|та | вартість |виділена |що підля-|міт-
|рації |журналі |кової | товар- | придбаних |окремим |гає від- |ка
|заяви |обліку |нак- |ного чека |товарів (робіт, |рядком, |шкодуван-|
| |заяв |ладної| |послуг), гривень|гривень |ню |
|------+-----------+------+----------+----------------+---------+---------+----
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
-------------------------------------------------------------------------------
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1415 від 03.08.99 )