• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про участь делегації Верховної Ради України у четвертому пленарному засіданні Генеральної асамблеї Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС)

Президія Верховної Ради України  | Постанова від 06.02.1995 № 77/95-ПВ
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 06.02.1995
  • Номер: 77/95-ПВ
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 06.02.1995
  • Номер: 77/95-ПВ
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про участь делегації Верховної Ради України у четвертому пленарному засіданні Генеральної асамблеї Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС)
Президія Верховної Ради України
постановляє:
Звіт про участь делегації Верховної Ради України у четвертому пленарному засіданні Генеральної асамблеї Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) схвалити (додається).
Голова Верховної Ради
України

О.МОРОЗ
м.Київ, 6 лютого 1995 року
N 77/95-ПВ
Про участь делегації Верховної Ради України у четвертому пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ПАЧЕС
I
З 11 по 13 грудня 1994 року у м. Тірані, Албанія, проходило чергове четверте пленарне засідання Генеральної Асамблеї ПАЧЕС, в роботі якого брала участь делегація Верховної Ради України у складі:
Президента ПАЧЕС, Голови Верховної Ради Украіни О.О.Мороза; голови делегації, Голови Комісії Верховної Ради України з питань правової політики і судово-правової реформи В.М.Стретовича; заступника Голови Комісії Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення свободи слова та засобів масової інформації В.Г.Алексєєва; Голови підкомісії Комісії Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин І.В.Попеску; Голови підкомісії Комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства Л.С.Григорович; народних депутатів України А.О.Лобенка, В.А.Гошовської та Г.А.Васильєва.
Крім делегації України у засіданні Генеральної Асамблеї ПАЧЕС взяли участь парламентські делегації країн - членів ПАЧЕС:
- Албанії - Росії
- Азербайджану - Румунії
- Вірменії - Туреччини
- Грузії
Була відсутня делегація Молдови.
В якості спостерігачів в роботі Генеральної Асамблеї ПАЧЕС брали участь делегації Греції, Міжпарламентського Союзу, Міжпарламентської Асамблеї СНД, Чорноморського Економічного Співтовариства (ЧЕС).
В обговоренні питання про взаємини між ПАЧЕС і ЧЕС взяли участь Президент ПАЧЕС О.О.Мороз, Генеральний Секретар ПАЧЕС Ф.Кайтанджи, Віце Президент ПАЧЕС, заступник Голови Держдуми Російської Федерації В.О.Ковальов та інші. Було зазначено, що з самого початку ПАЧЕС рішуче виступала за створення гнучкого та дійового механізму співробітництва, який би базувався на довгострокових та конструктивних взаємовідносинах. Але, незважаючи на багаторазові зусилля ПАЧЕС у цьому напрямку, з боку ЧЕС не було отримано адекватної відповіді. Було прийнято рішення підтримувати постійний діалог та обмін інформацією між національними делегаціями ПАЧЕС і відповідними урядовими установами, зокрема, міністерствами закордонних справ та іншими організаціями, які беруть участь в економічному співробітництві країн Чорноморського регіону.
У доповіді О.О.Мороза був даний всебічний аналіз нинішньої ситуації в Чорноморському регіоні та перспективне бачення діяльності ПАЧЕС у різних аспектах, як то: розвиток міжпарламентського співробітництва між державами - учасницями ПАЧЕС; взаємодія ПАЧЕС і ЧЕС; співробітництво з іншими міжпарламентськими організаціями.
О.О.Мороз висунув низку ініціатив по подальшій діяльності ПАЧЕС та співробітництву:
- Виробити перспективний план діяльності ПАЧЕС, що зробило б її роботу більш скоординованою та ефективною.
- Створити механізм колективної безпеки по ліквідації наслідків технічних аварій та стихійних лих за участю країн-членів ПАЧЕС з розташуванням штаб-квартири в Україні.
- Розробити міжнародну програму під егідою ПАЧЕС по забезпеченню "екологічного миру" в Чорноморо-Середньоземноморській зоні Європи.
- Розпочати обговорення концепції по перетворенню Чорноморського регіону в Зону миру.
При обговоренні звіту про діяльність Бюро Асамблеї та Постійного Комітету від української делегації виступив голова делегації, Голова Комісії Верховної Ради України з питань правової політики і судово-правової реформи В.М.Стретович. Він підкреслив необхідність постійного обміну інформацією між парламентами країн - членів ПАЧЕС, а також велике значення двосторонніх міжпарламентських зв'язків.
По питанню "Екологічний стан Чорного моря" від української делегації виступили заступник Голови Комісії Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення свободи слова та засобів масової інформації В.Г.Алексєєв та народний депутат України Ю.О.Мірошниченко.
При обговоренні питання "Візовий режим між країнами - членами ПАЧЕС" виступили Голова Комісії Верховної Ради України з питань правової політики і судово-правової реформи В.М.Стретович та народний депутат України Г.А.Васильєв.
Голова підкомісії Комісії Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин І.В.Попеску при обговоренні доповіді з питання "Захисту культурної спадщини країн - членів ПАЧЕС". Заступник Голови Комітету ПАЧЕС з питань культури, освіти та соціальної діяльності, член Комісії Верховної Ради України з питань науки та народної освіти В.А.Гошовська виступила з викладенням рекомендацій по цьому питанню.
При обговоренні "Звіту про проведення "круглого столу" голів столичних адміністрацій країн - членів ПАЧЕС" та рекомендацій виступили Голова підкомісії Комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства Л.С.Григорович та народний депутат України А.А.Лобенко.
- На завершення Генеральної Асамблеї, у відповідності з Регламентом ПАЧЕС, Президентом ПАЧЕС на черговий 6-місячний термін було обрано Голову Національних Зборів Республіки Албанія П.Арбнорі, місцем чергового (п'ятого) Пленарного засідання Генеральної Асамблеї ПАЧЕС у червні 1995 року затверджено Москву.
Під час роботи Генеральної Асамблеї ПАЧЕС Голова Верховної Ради України О.О.Мороз мав бесіди з керівниками Республіки Албанія. Під час бесід сторони обмінялись інформацією щодо політичної та економічної ситуації у своїх країнах. Обидві сторони погодились, що після тривалого періоду відокремленості настав час для встановлення зв'язків між Україною і Албанією у повному обсязі, чому сприяє і той факт, що обидві країни є членами ПАЧЕС. Наголошувалось, що України і Албанія зацікавлені у співробітництві, як в рамках ПАЧЕС так і на двосторонній основі. Знайшли розуміння і підтримку пропозиції Голови Верховної Ради України про необхідність зближення законодавчої бази обох країн з метою сприяння інвестиційній діяльності, уникнення подвійного оподаткування, тощо.
Під час зустрічі з головою делегації Греції, Головою Комітету грецького парламенту з питань оборони і закордонних справ Е.Верівакісом було зазначено, що Україна і Греція мають багато спільного - історичні, культурні та релігійні корені, в обох країнах домінуюче віросповідання - православ'я; на Україні проживає велика кількість громадян грецького походження.
Також було порушено питання про членство Греції в ПАЧЕС. Е.Верівакіс зазначив, що Греція приділяє основну увагу економічному співробітництву у регіоні, але питання про членство Греції в ПАЧЕС залишається відкритим і його модна буде більш детально обговорити під час майбутнього візиту Голови Верховної ради України до Греції.
В бесіді з головою делегації Азербайджану, заступником Голови Верховної Ради Азербайджану Я.Алієвим було, зокрема порушено конкретні питання економічного співробітництва.
Азербайджанська сторона висловила зацікавленість у підготовці наукових кадрів в українських вузах, технічному співробітництві, продуктах металургійної та будівельної промисловості. Ці питання можуть бути більш детально обговорені під час візиту в Україну Голови Верховної Ради Азербайджану Р.Кулієва.
ПАЧЕС - одна з небагатьох міжнародних парламентських організацій, в якій Україна є повноправним членом. Зважаючи на стратегічне та геополітичне значення Чорноморського регіону для України, є доцільним приділяти більше уваги цій організації та більш активно впливати на її діяльність.
В період головування України в ПАЧЕС з червня по грудень 1994 р., послідовного проведення українською делегацією консолідуючої політики, відстоювання принципів рівноправності в рамках ПАЧЕС, був зроблений, за відзначенням більшості представників національних делегацій, значний внесок у справу перетворення ПАЧЕС на впливову міжнародну організацію, в якій Україна посідає вагоме місце серед дев'яти країн-учасниць.
Активна участь делегації України в діяльності ПАЧЕС сприяла перетворенню ПАЧЕС в ефективний інструмент регіонального економіко-політичного співробітництва з країнами Чорноморського регіону на двосторонній та багатосторонній основах, стабілізації політичної ситуації в регіоні, зміцненню миру між народами.
Голова делегації В.СТРЕТОВИЧ