• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення надання медичної допомоги

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 25.06.2025 № 754
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.06.2025
  • Номер: 754
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.06.2025
  • Номер: 754
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 червня 2025 р. № 754
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення надання медичної допомоги
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення надання медичної допомоги зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім абзаців другого - п’ятого, сьомого - дванадцятого підпункту 2 пункту 3 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 липня 2025 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 26


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 червня 2025 р. № 754
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення надання медичної допомоги
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 "Деякі питання встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666; 2019 р., № 47, ст. 1607):
1) у Положенні про лікарсько-консультативну комісію, затвердженому зазначеною постановою:
у пункті 1 слово "хворих" замінити словами "осіб із захворюванням";
пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Лікарсько-консультативні комісії (далі - комісії) функціонують у закладах охорони здоров’я МОЗ, Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
Утворюються в установленому порядку такі комісії: центральна комісія Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, центральні обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі (далі - центральні комісії), міські, районні, міжрайонні, районні в містах комісії. Центральні комісії утворюються за рішенням Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
Центральна комісія МОЗ утворюється та функціонує на базі закладу охорони здоров’я, що належить до сфери управління МОЗ, у порядку, визначеному цим Положенням.
Міські, районні, міжрайонні, районні у містах комісії утворюються за рішенням керівника відповідного закладу охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я місцевих держадміністрацій.
У рішенні про утворення центральних комісій, міських, районних, міжрайонних, районних у містах комісій визначається їх персональний склад, місце та графік роботи.
Персональний склад, місце та графік роботи центральної комісії МОЗ визначається керівником закладу охорони здоров’я, в якому її утворено.
До складу комісії входять голова, лікарі за спеціальностями, фахівець з реабілітації, лікар-психолог або клінічний психолог.
У засіданнях комісії можуть брати участь представники органів соціального захисту населення, психолого-медико-педагогічних консультацій, а також у разі потреби - представники державної служби зайнятості, інших підприємств, установ та організацій (за згодою).";
у підпункті 4 пункту 8 слова "хворих дітей" замінити словами "дітей із захворюванням";
2) в абзаці першому пункту 6 Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого зазначеною постановою, слова "хворої дитини" замінити словами "дитини із захворюванням".
2. У Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 160 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 28, ст. 802):
1) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Прийняття рішення щодо необхідності у забезпеченні, продовженні або припиненні забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та харчовими продуктами, що закуповуються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі гуманітарної допомоги, здійснюється комісією, утвореною закладом охорони здоров’я.";
2) у пункті 4 слова і цифру "однієї із зазначених у пункті 3 цього Порядку комісії" замінити словами і цифрою "комісії, зазначеної у пункті 3 цього Порядку,".
3. У постанові Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2024 р. № 1503 "Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 8, ст. 639; 2025 р., № 20, ст. 1351, № 26, ст. 1723):
1) у постанові:
у пункті 4:
у підпункті 2 слова "перелік закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності" замінити словами "перелік закладів охорони здоров’я";
підпункт 4 після слів "надавача медичних послуг державної" доповнити словами "та приватної";
пункт 6 доповнити підпунктом 8 такого змісту:
"8) до 1 серпня 2025 р. переглянути вимоги до спеціалістів та кількості фахівців, які працюють на посадах, в умовах закупівлі медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення в частині їх доповнення щодо залучення до надання медичних послуг лікарів-інтернів, спеціальність яких відповідає спеціальностям лікарів-спеціалістів, наявність яких передбачена умовами закупівлі медичних послуг за відповідним пакетом.";
пункт 7 після абзацу шістнадцятого доповнити новими абзацами такого змісту:
"НСЗУ не оплачує медичні послуги, надані пацієнтам віком до 18 років, що віднесені до пакета медичних послуг, зазначеного у главі 22 розділу II цього Порядку, а також не враховує їх під час розрахунку глобальної ставки, зазначеної у главі 22 розділу II цього Порядку, закладам охорони здоров’я, які відсутні в переліку закладів охорони здоров’я, визначених МОЗ, які надають психіатричну допомогу дітям у стаціонарних умовах.
НСЗУ не оплачує медичні послуги, які включені до пакета медичних послуг, зазначених у главі 23 розділу II цього Порядку, закладам охорони здоров’я, які надають медичні послуги в регіонах, у яких не сформована спроможна мережа закладів охорони здоров’я, крім випадків, коли такі заклади мають укладені договори за пакетом медичних послуг, визначеним главою 22 розділу II цього Порядку, або одночасно за пакетами медичних послуг, визначеними главами 27 та 30 розділу II цього Порядку, а також одним із пакетів, визначених главами 3 або 36 розділу II цього Порядку.".
У зв’язку з цим абзаци сімнадцятий - шістдесят перший вважати відповідно абзацами дев’ятнадцятим - шістдесят третім;
абзац другий пункту 11 виключити;
пункт 17 доповнити абзацом такого змісту:
"Для надавачів медичних послуг, які надають психіатричну допомогу дітям у стаціонарних умовах та визначені переліком МОЗ, за результатами аналізу інформації в електронній системі охорони здоров’я щодо змін обсягу фактично наданих медичних послуг порівняно із запланованим у договорі запланована кількість таких медичних послуг у 2025 році підлягає коригуванню за підсумками III кварталу.";
пункт 109 викласти в такій редакції:
"109. НСЗУ укладає договори щодо надання медичних послуг з психосоціальної та психіатричної допомоги дорослим та дітям, що надається в центрах ментального (психічного) здоров’я та мобільними мультидисциплінарними командами, із:
закладами охорони здоров’я, які увійшли до спроможної мережі закладів охорони здоров’я відповідних госпітальних округів як кластерні, надкластерні багатопрофільні лікарняні заклади для дорослих (центри для надання допомоги дорослим), надкластерні багатопрофільні лікарняні заклади для дітей (центри для надання допомоги дітям), закладами охорони здоров’я державної форми власності;
закладами охорони здоров’я, які надають медичні послуги в регіонах, в яких не сформована спроможна мережа закладів охорони здоров’я, з урахуванням особливостей, визначених в абзаці вісімнадцятому пункту 7 цього Порядку.";
пункт 179 викласти в такій редакції:
"179. НСЗУ укладає договори за пакетом медичних послуг "Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів" із надавачами медичних послуг незалежно від форми власності, які:
мають фактично зайняті посади лікарів-інтернів та/або до яких розподілено випускників закладів вищої освіти для проходження підготовки в інтернатурі за кошти державного бюджету за результатами проведення рейтингового розподілу в інтернатуру у поточному році;
мають укладений договір із НСЗУ за відповідним пакетом медичних послуг, для надання яких можуть залучатися лікарі-інтерни, спеціальність яких відповідає спеціальностям лікарів-спеціалістів, наявність яких передбачена умовами закупівлі медичних послуг за таким пакетом.".