Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 26 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова від 25.06.2025 № 746
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 червня 2025 р. № 746
Київ
Про внесення змін до Порядку забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2024 р. № 881 "Деякі питання забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 73, ст. 4365, № 99, ст. 6317; 2025 р., № 8, ст. 667, № 15, ст. 1098, № 19, ст. 1275), зміни, що додаються.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 червня 2025 р. № 746
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
( Див. текст )
1. Пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Фахівець із супроводу є працівником комунальної бюджетної установи (закладу) або комунального некомерційного підприємства, зокрема з числа закладів охорони здоров’я, засновником яких є сільська, селищна, міська, районна або районна у місті (у разі її утворення) рада.
Фахівець із супроводу може бути працівником комунальної бюджетної установи (закладу) або комунального некомерційного підприємства, зокрема з числа закладів охорони здоров’я, засновником яких є обласна рада, у разі:
відсутності працевлаштованого фахівця із супроводу в комунальній бюджетній установі (закладі) або на комунальному некомерційному підприємстві, засновником яких є сільська, селищна, міська, районна або районна у місті (у разі її утворення) рада;
якщо діяльність таких установи (закладу), підприємства пов’язана з виконанням завдань та функцій у ветеранській сфері (ветеранські простори/хаби тощо).
Фахівець із супроводу не може бути працівником виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної, районної у місті (у разі її утворення) ради, структурного підрозділу місцевої держадміністрації.
У разі звільнення з посади фахівця із супроводу з подальшим працевлаштуванням протягом 30 календарних днів з дати звільнення чи переведення до іншої комунальної бюджетної установи (закладу) або іншого комунального некомерційного підприємства вимоги, визначені пунктами 7-11 цього Порядку, під час працевлаштування не застосовуються.".
2. Доповнити Порядок пунктом 3-1 такого змісту:
"3-1. З метою забезпечення належної доступності заходів з підтримки можуть утворюватися віддалені робочі місця фахівців із супроводу.
Організаційне забезпечення віддалених робочих місць фахівців із супроводу покладається на керівників комунальних бюджетних установ (закладів) або комунальних некомерційних підприємств, де фахівці із супроводу працевлаштовані або їх працевлаштування планується, з урахуванням наявності потреб у створенні таких робочих місць на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та підпорядкування.".
3. У пункті 4:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"4. Комунальні бюджетні установи (заклади), комунальні некомерційні підприємства забезпечують внесення змін до власних установчих документів і штатних розписів в частині виконання таких завдань:";
2) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"У разі виконання комунальними бюджетними установами (закладами) або комунальними некомерційними підприємствами зазначених завдань, зміни до типових (примірних) положень (статутів) таких установ (закладів), підприємств та штатних нормативів чисельності їх працівників не вносяться.".
4. Абзац другий пункту 11 викласти в такій редакції:
"У разі необхідності працевлаштування фахівців із супроводу в комунальній бюджетній установі (закладі) або на комунальному некомерційному підприємстві, засновником яких є Київська міська рада, відбір кандидатів на посаду фахівця із супроводу проводиться комісією, утвореною регіональним органом (для м. Києва), із залученням до її складу керівника таких установи (закладу) або підприємства.".
5. Абзац перший пункту 12 викласти в такій редакції:
"12. Організація підвищення кваліфікації фахівців із супроводу здійснюється відповідно до освітньої програми підвищення кваліфікації за напрямом "Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб".".
6. У пункті 13:
1) абзац перший після слів "регіонального органу" доповнити словами "(для м. Києва)";
2) абзац третій після слів "регіональним органом" доповнити словами "(для м. Києва)";
3) абзац четвертий викласти в такій редакції:
"Комунальна бюджетна установа (заклад), комунальне некомерційне підприємство за наявності інформації, зазначеної в абзаці третьому цього пункту, невідкладно повідомляють про її наявність місцевому органу, регіональному органу (для м. Києва), але не пізніше ніж протягом трьох робочих днів.".
7. Абзац другий пункту 17 викласти в такій редакції:
"У разі звернення осіб з питань забезпечення соціальних гарантій, зокрема виплат державних соціальних допомог, надання соціальних послуг, фахівець із супроводу не пізніше ніж через три робочі дні звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення/ветеранської політики обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації), районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради та/або органів Пенсійного фонду України, інших уповноважених органів, підприємств, установ, організацій та забезпечує подальший супровід з вирішення відповідного питання.".
8. У пункті 18:
1) абзац четвертий після слів "місцем проживання" доповнити словом "(перебування)";
2) доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Заходи з підтримки також можуть надаватися з урахуванням принципу екстериторіальності (обслуговування осіб незалежно від їх задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або місця їх фактичного проживання) у разі:
відсутності фахівця із супроводу в територіальній громаді за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) особи або місцем її фактичного проживання;
проходження особою лікування/реабілітації в комунальному закладі охорони здоров’я.".
9. В абзаці сьомому пункту 20 слова "(для внутрішньо переміщених осіб)" виключити.
10. Абзац третій пункту 21 виключити.
11. Абзаци перший і другий пункту 22 викласти в такій редакції:
"22. Заходи з підтримки здійснюються фахівцем із супроводу, зокрема шляхом:
виявлення осіб, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини або вже перебувають в таких обставинах, та інформування структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, надавачів соціальних послуг про таких осіб за їх задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) з метою надання таким особам соціальних послуг;".
12. Пункти 23 і 23-1 викласти в такій редакції:
"23. Комунальна бюджетна установа (заклад), комунальне некомерційне підприємство (крім тих, що засновані Київською міською радою) подає щомісяця до 3 числа наступного місяця місцевому органу звіт про здійснення заходів з підтримки у паперовій формі або засобами Реєстру (за наявності технічної можливості).
Місцеві органи подають щомісяця до 5 числа наступного місяця регіональним органам звіти про здійснення заходів з підтримки для їх узагальнення та подання до 10 числа Мінветеранів.
23-1. Комунальна бюджетна установа (заклад), комунальне некомерційне підприємство, засновником яких є Київська міська рада, подає щомісяця до 3 числа наступного місяця регіональному органу (для м. Києва) звіт про здійснення заходів з підтримки у паперовій формі або засобами Реєстру (за наявності технічної можливості).
Регіональний орган (для м. Києва) подає щомісяця до 10 числа наступного місяця Мінветеранів звіт про здійснення заходів з підтримки.".
13. У пункті 24:
1) абзаци сьомий - дев’ятий підпункту 2 викласти в такій редакції:
"порядок проведення моніторингу, внутрішньої і зовнішньої оцінки якості здійснення заходів з підтримки фахівцями із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та основні показники щодо ефективності діяльності таких фахівців;
типову освітню програму підвищення кваліфікації за напрямом "Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб";
примірний перелік заходів з підтримки, що здійснюються фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.";
2) підпункт 3 виключити.
14. Пункт 26 викласти в такій редакції:
"26. Видатки на забезпечення діяльності фахівців із супроводу здійснюються в межах видатків, затверджених у:
кошторисі (для комунальних бюджетних установ (закладів);
плані використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань (для комунальних некомерційних підприємств).".