• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 11.09.1995 № 728
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 вересня 1995 р. N 728
Київ
Про створення національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1763 від 24.09.99 N 792 від 21.06.2004 N 754 від 25.05.2006 N 911 від 31.08.2011 ) ( У тексті Постанови слова "Державного комітету по геології і використанню надр" в усіх відмінках замінено словами "Державного комітету природних ресурсів" у відповідному відмінку; слова "Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України" виключено згідно з Постановою КМ N 792 від 21.06.2004 )
З метою підвищення безпеки проживання населення та експлуатації виробничих фондів у сейсмонебезпечних регіонах країни, здійснення контролю за дотриманням вимог міжнародних договорів України про обмеження та заборону випробовувань ядерної зброї, вивчення сейсмічного і геогідродеформаційного стану території України та суміжних держав Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Прийняти пропозицію Національної академії наук і Міністерства оборони, погоджену із заінтересованими міністерствами та відомствами, про створення національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах України.
2. Установити, що до національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах входять сили та засоби сейсмічних і сейсмопрогностичних спостережень Національної академії наук, Міністерства оборони, Державного комітету у справах містобудування та архітектури, Державної служби геології та надр, Комітету з питань гідрометеорології, Національного космічного агентства.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1763 від 24.09.99, N 754 від 25.05.2006, N 911 від 31.08.2011 )
3. Покласти координацію діяльності національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах на Постійну урядову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, утворену постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 р. N 617.
Для безпосереднього керівництва діяльністю зазначеною національною системою утворити на громадських засадах Міжвідомчу комісію із сейсмічного моніторингу у складі згідно із додатком.
Дозволити голові Постійної урядової комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вносити зміни до персонального складу Міжвідомчої комісії із сейсмічного моніторингу.
4. Міністерству оборони разом із Національною академією наук, іншими заінтересованими міністерствами та відомствами подати у тримісячний термін погоджені з Постійною урядовою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій проекти Програми функціонування і розвитку національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах, Положення про цю систему.
5. Державному комітетові у справах містобудування та архітектури разом з Національною академією наук, заінтересованими міністерствами та відомствами утворити на громадських засадах Міжвідомчу комісію із сейсмостійкого будівництва.
Установити, що зазначена Міжвідомча комісія підзвітна Державному комітетові у справах містобудування та архітектури і діє відповідно до положення, затвердженого цим Комітетом.
6. Взяти до відома, що Національною академією наук разом з Державним комітетом у справах містобудування та архітектури, Державною службою геології та надр розробляються програми виконання робіт щодо загального, детального районування і сейсмічного мікрорайонування сейсмонебезпечних регіонів України, а також фундаментальних досліджень у галузі прогнозу землетрусів.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 754 від 25.05.2006, N 911 від31.08.2011 )
7. Міністерству енергетики та електрифікації, Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки забезпечити проведення інструментального сейсмологічного нагляду за гідротехнічними спорудами, атомними електростанціями, пошкодження яких може призвести до надзвичайних ситуацій.
8. Міністерствам та відомствам, Уряду Автономної Республіки Крим, Закарпатській, Одеській і Чернівецькій обласним, Севастопольській міській державним адміністраціям забезпечити до 1 січня 1997 р. проведення на підприємствах, в установах та організаціях, об'єкти яких розташовані у сейсмонебезпечних регіонах, паспортизації на сейсмостійкість всіх будівель і споруд, передусім житла, шкіл, дитсадків, медичних закладів, об'єктів атомної енергетики, хімічної, оборонної промисловості, сприяти створенню у цих районах сейсмостанцій та укомплектуванню їх необхідним устаткуванням.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.33
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 вересня 1995 р. N 728
СКЛАД
Міжвідомчої комісії із сейсмічного моніторингу
СТАРОСТЕНКО Віталій Іванович- академік-секретар Відділення наук про Землю Національної академії наук, директор Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, доктор фізико-математичних наук, академік (голова Комісії)
ДЯДЮРА Віталій Олексійович- заступник директора Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, доктор фізико-математичних наук (заступник голови Комісії)
ЛИТВИНОВ Валерій Аркадійович- начальник управління ракетно-космічного озброєння Головного управління по науці, розробках та випробуваннях озброєння Збройних Сил (заступник голови Комісії)
ТІМОФЄЄВ Володимир Георгійович- провідний спеціаліст відділу апарату Кабінету Міністрів України (відповідальний секретар Комісії)
ГУЗЕЙ Валерій Іванович- начальник сектора надзвичайних ситуацій Мінекобезпеки
ДИРДА Віталій Іларіонович- завідуючий відділом Інституту геотехнічної механіки Національної академії наук, доктор технічних наук, професор
КРИЩУК Анатолій Броніславович- начальник Головного управління промислової забудови та інженерної інфраструктури Держкоммістобудування
КУТАС Роман Іванович- завідуючий відділом Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, доктор геолого-мінералогічних наук
ЛАЗАРЕНКО Михайло Андрійович- завідуючий лабораторією Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, кандидат фізико-математичних наук
ЛУЦЬКО Василь Степанович- завідуючий відділом апарату Кабінету Міністрів України
МАНУКАЛО Вячеслав Олександрович- начальник науково-технічного управління Держкомгідромету
МОГИЛЬНИЧЕНКО Вячеслав Васильович- начальник інженерно-технічного відділу Штабу Цивільної оборони
ПОПАДИНЕЦЬ Василь Іванович- начальник відділу перспектив розвитку космічної науки, техніки і технології НКАУ
ПУСТОВИТЕНКО Белла Гаврилівна- завідуюча відділом Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, кандидат фізико-математичних наук
САПУЖАК Ярослав Станіславович- завідуючий Карпатським відділенням Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, доктор геолого-мінералогічних наук
СИТОЛЕНКО Олександр Миколайович- начальник групи спеціального контролю відділу експлуатації ракетно-космічного озброєння Головного управління по науці, розробках та випробуваннях озброєння Збройних Сил
ТЕЛЯТНИК Анатолій Олексійович- начальник виробничого відділу Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України
ХАРИТОНОВ Олег Матвійович- заступник директора Інституту геофізики імені С.І. Суботіна, доктор геолого-мінералогічних наук, член-кореспондент Національної академії наук
ЯКОВЛЄВ Євген Олександрович- начальник Головного управління гідрогеологічних робіт і геоекології Держкомгеології
Міністр
Кабінету Міністрів України

В.ПУСТОВОЙТЕНКО