КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 вересня 2015 р. № 709 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Украгролізинг", для закупівлі технічних засобів для агропромислового комплексу з подальшою передачею їх на умовах фінансового лізингу
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Украгролізинг", для закупівлі технічних засобів для агропромислового комплексу з подальшою передачею їх на умовах фінансового лізингу, що додається.
Прем'єр-міністр України | А.ЯЦЕНЮК |
Інд. 75 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 вересня 2015 р. № 709
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Украгролізинг", для закупівлі технічних засобів для агропромислового комплексу з подальшою передачею їх на умовах фінансового лізингу
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Збільшення статутного капіталу НАК "Украгролізинг" для закупівлі технічних засобів для агропромислового комплексу з подальшою передачею їх на умовах фінансового лізингу" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики. Одержувачем бюджетних коштів є Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" (далі - Компанія).
3. Перелік технічних засобів для агропромислового комплексу (далі - техніка), що закуповуються Компанією у заводів-виробників та/або дилерів з продажу за рахунок коштів державного бюджету для подальшої передачі у фінансовий лізинг, і граничні ціни на них затверджуються Мінагрополітики.
4. Бюджетні кошти надаються із спеціального фонду державного бюджету шляхом перерахування з реєстраційного рахунка Мінагрополітики, відкритого у Казначействі, за платіжним дорученням на поточний рахунок, відкритий на ім'я Компанії в органах Казначейства, з призначенням платежу "Збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Украгролізинг" для закупівлі технічних засобів для агропромислового комплексу з подальшою передачею їх на умовах фінансового лізингу".
Бюджетні кошти використовуються Компанією для закупівлі техніки з подальшою передачею її на умовах фінансового лізингу в установленому законом порядку суб'єктам господарювання агропромислового комплексу (далі - лізингоодержувачі).
5. Техніка надається у фінансовий лізинг за умови внесення лізингоодержувачем попереднього платежу, що становить не менш як 10 відсотків вартості техніки.
6. За користування технікою лізингоодержувачі відповідно до умов договору фінансового лізингу вносять плату (лізингові платежі) з урахуванням вимог частини другої статті 16 Закону України "Про фінансовий лізинг" , при цьому сума винагороди лізингодавцю за передану у фінансовий лізинг техніку становить 50 відсотків облікової ставки Національного банку (що діє на момент укладення договору фінансового лізингу) річних невідшкодованої вартості техніки.
Кошти, що надходять як винагорода за передану у фінансовий лізинг техніку, використовуються Компанією згідно з фінансовим планом.
7. Основним критерієм під час визначення потенційних лізингоодержувачів є відсутність простроченої заборгованості з оплати техніки, що придбана на умовах фінансового лізингу, а також з погашення кредитів, залучених державою або під державні гарантії для закупівлі сільськогосподарської техніки іноземного виробництва.
Перевага надається лізингоодержувачам, які придбавають техніку для оснащення тваринницьких і птахівничих ферм, елеваторів, утворення обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, представникам малого та середнього бізнесу на селі.
8. Техніка не надається лізингоодержувачам, стосовно яких порушено справу про банкрутство, яких визнано банкрутами, що перебувають на стадії ліквідації або мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та Фондом соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування.
9. За наявності одночасно двох і більше потенційних лізингоодержувачів, що претендують на одну одиницю ідентичної техніки, і неможливості Компанії здійснити її закупівлю у необхідному обсязі лізингоодержувачі визначаються на конкурсній основі шляхом проведення аукціону, визначальним критерієм якого є пропонування найбільшого розміру попереднього платежу.
10. Компанія забезпечує контроль за поверненням лізингових платежів у частині відшкодування вартості техніки, закупленої за рахунок коштів, наданих на поворотній основі.
11. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов'язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. Компанія подає щомісяця до 10 числа наступного періоду Мінагрополітики інформацію про кількість закупленої та переданої на умовах фінансового лізингу техніки.
13. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.